reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka - niezbędnik dla malucha i mamy :)

Jasne, że to dla dziecka nie jest przyjemne, dlatego mówię, że może warto mieć jako dodatkowy. Dyspozytorka to nie lekarz, więc akurat jej rad nie warto brać do serca:). W szpitalu powodem dlaczego są termometry bezdotykowe jest higiena i uważam, że bardzo słusznie (sama bym nie chciała wkładać pod pachę po kimś kto nie mył się np. 2 tyg). Dziewczyny wszystkie podejmiecie decyzje same, ja to napisałam raczej w formie ciekawostki :) Pod względem medycznym tak jest najlepiej, ale wiadomo, że jeśli chodzi o wygodę to zdecydowanie termometry bezdotykowe:p
 
reklama
A my mamy termometr taki do ucha i co przykłada się do czoła jesteśmy zadowoleni ale na wszelki wypadek mamy zwykły elektryczny też :)

podgrzewacza też nie miałam i nie mam w sumie zamiaru mieć :)też nastawiam się że przynajmniej poł roku będę kkarmić tak jak Natkę, a mamy małe mieszkanie więc nic mi się nie stanie nawet jak będę musiała podgrzać mleczko w butelce :)
 
Ninka u nas lekarz zawsze przy pytaniu o temperaturę i miejsce pomiaru kazał z tego w dupce odejmować 5 kresek. Już u paru pediatrów się z tym spotkałam.

Ja z termometrów polecam ThermoFlash lx-26.
Jest świetny. Pomiar porównywany z tym z termometru alkoholwego nie różni się. Ma podświetlany wyświetlacz co jest wygodne wieczorami, dźwięk informujący o podwyższonej temp można wyłączyć. Solidnie wykonany i po 3latach nadal nie mam zastrzeżeń co do dokładności pomiarów.

Co do podgrzewacza to ja po Nelce mam zwykły z firmy lovi. Utrzymuje temperaturę stałą pokarmu, nie włącza się po 500 razy i naprawdę jest ok. W zestawie jest pojemnik na obiadki i dwie łyżeczki,'które zmieniaja kolor pod wpływem ciepła. Cena ok 100-120zł.


Wcześniej miałam phillips baby ale niestety się przepalił. Nie było go szkoda bo odkupiłam używany od znajomej za 50zł.
Podsumowując podgrzewacz sprawdzi się przy dziecku butelkowym, bo gdy karmić będziemy piersią to jedynie do podgrzewania herbatek o ile dziecko takowe będzie piło a potem obiadków słoiczkowych.
 
Ostatnia edycja:
a my mielismy podgrzewacz, udalo nam sie wygrac za 10 zl na allegro aventu, wiec wyszedl 20 z przesylka :)
Fajna opcja bo ma mozliwosc podtrzymywania temperatury np. 40 stopni, i wstajesz w nocy zaspana to tylko wystarczy dosypac proszek i jest mleczko :)

Aniaam, dokladnie taki. On ma mozliwosc mierzenia temperatury pomieszczenia, wody i posilkow wiec bardzo sie przydaje kiedy nie ma sie jeszcze takiego wyczucia temperatury :) Zreszta moj maz do tej pory sprawdza termometrem tmperature wody jak sam kapie Ole :D
A co do tych body ktore wkleilas. Na poczatku duzo latwiej ubierac wlasnie te rozpinane z przodu, a potem juz nabedziesz wprawy i nie bedziesz sie bala zakladanacyh przez glowke. Zwroc tylko uwage zeby body zakladane przez glowke mialy na ramionkach zatrzaski lub napy, bo inaczej moga miec duze dekolty i byc po prostu niewygodne.
 
Dziękuję! to przy takim termometrze zostaniemy :-)

Właśnie te body wydają się łatwiejsze w zakładaniu a ja taki laik i nie chcę męczyć maluszka. Tylko muszę jakiś rozmiar tak z 56-60 znaleźć. Zobaczymy co w poniedziałek lekarz powie, jak bardzo Adaś rośnie :-) bo mi się wydaje, że jest taaki długi bo jak się czasem ułoży w poprzek to widać go od jednego końca do drugiego :D
 
Aniam ja też mam od 5 lat ten termometr, działa bez zarzutu i zawsze mierzył temp.dokładnie (spr. ze zwykłym) z całego serca polecam, pamiętem ,że zakupiłam go w aptece!
 
reklama
Dziewczynki mam pytanie odnośnie chusteczek dla niemowląt, czy muszą być jakieś specjalne? Czy te ogólnie dostępne typu nivea czy pampers są ok?
 
Do góry