reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wyprawka dla sierpniowych skarbeczkow :D

reklama
Zuza ja tez chce od czasu do czasu butle podac. Wiec bede przyzwyczajac od poczatku.
Mloda karmilam przez pierwsze miesiace piersa ale butelke tez czasem z moim mlekiem dostala i bylo ok.

Magdus wolny wybor koniety czy kp czy mm. Mnie ko tez nie kreci. Ja sie czulam uwiazana i dla mnie to bylo bardzo duze poswiecenie. Dlatego za dlugo nie wytrzymalam.
Wiem jednak ze mleko mamy to najlepsze co mozna dac dlatego chcialabym wytrzymac jak najdluzej.
 
jeszcze nic nie robie wyprawke, ani jednego rzecz dla dziecka :-) wiec jestem okropne do tyłu . Dopiero jak lece do Polski to wtedy kupie wózek i łozeczka.
Wlasnie zastanawiam się nad kupnem Laktator elektryczny? Jesli tak to kiedy najlepiej kupic przed porodem czy po porodzie?
a Sterylizator bedą potrzebne ?
 
Podobno optymalnie jest sprobowc butelke miedzy 4-6 tyg. Tzn z piersi juz umie i nie pomyli jednego z drugim. Ja tak robilam przy drugim (bo przy pierwszym nie mialam potrzeby i faktycznie jak mial 8 mcy i chcialam przygotowac sie do powrotu do pracy to za nic nie chcial butelki ze smoczkiem, finalnie nauczyl sie ze slomki).
Takze chcialam miec back up na wyjscia. Ale finalnie nie mialam potrzeby, a jak szlam do pracy to tez butelka z rurka byla.
 
Ja wlasnie rozwiesilam ostatnie pranie. Pieluchy, reczniki, jakies rozki po corce. Wyprasowalam ciuszki maluchow i spakowalam torby do szpitala. W poniedzialek ostatnia paczka z reszta wyprawki. Jutro zaczynam 31 tydzien wiec mysle, ze to juz najwyzszy czas. Teraz tylko wozka mi brakuje ale z tym to poczekamy do ostatniej chwili bo duzo miejsca zajmuje.

Mam 20 body i 16 pajacow na 50-56 plus rozne inne ubranka i nie wiem czy mi wystarczy. Wiekszych to na razie nie wyjmuje naet :-D
 
Moje zdanie na temat mm i kp znacie wiec juz sie nie wypowiadam ;)
Ja jestem typem czlowieka co dziecka potrzeby wystawia na pierwsze miejsce niezaleznie czy bede uwiazana w domu czy tez nie. A z doswiadczenia wiem ze to wcale nie jest tak ;)
Nie neguje mam chcacych karmic mm ze swoich powodow. Kazda robi tak jak uwaza zeby bylo najlepsze dla niej i dziecka.
Uwazam ze kp na sile nie ma sensu bo mama ma sie cieszyc z bycja mama a nie popadac w depresje mysla o karmieniu. Uwazam jednak ze warto sprobowac bo skad mozna wiedziec nie probujac wczesniej ;)

Widze ze wy juz sie szykujecie a ja to nie wiem kiedy zaczne hheheh.

Jakby co m sobie poradzi ale wspolczuje mu tych falbanek ..hehe wiec moze lepiej ja sama ;)
 
Każda kobieta wie co będzie odpowiednie dla jej dziecka, mam nadzieję, że będę mogła karmić piersią, jednak na pewno nie obędzie się bez butelki tymbardziej, że dość szybko postaram się wrócić na siłownię. Mam w pracy teraz taki przypadek, córka w listopadzie skończy 4 lat i jest karmiona piersią ;)
 
reklama
Ja moim podawałam moje mleko w butelce tez czasami, gdy miałam zryte sutki. Nie przeszkodziło to w odruchu ssania i ja i dzieci uwielbialiśmy te nasze momenty. Teraz tez kupiłam już woreczki do przechowywania mojego mleka, wiec myśle ze będę robić tak samo, tylko mam nadzieje, ze lola nie będzie miała nietolerancji laktozy (już zamówiłam delicol) i będziemy mogły sie piersiowac dużo dłużej niż z chłopcami.
 
Do góry