reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wyprawka dla sierpniowych skarbeczkow :D

U nas zobaczymy jak ze spaniem wyjdzie. Przecwiczylismy juz wszystkie warianty 2+2 w 3 pokojach na 4 lozka i jedna sofe, teraz po remoncie dojdzie nam jeden pokoj wiecej i lozeczko plus lozko, wiec zobaczymy, mozliwosci jest sporo :-)

Na poczatek chcialabym byc z malym razem, a maz sam zdecyduje jak bedzie chcial. Ustalimy jeszcze czy w naszej sypialni czy w nowej, obawiam sie tylko, ze starsi bede do mnie przychodzili w nocy, czego chcialabym uniknac...
 
reklama
Lunera a ile starsi mają?

Borysiatko, pomoc rodziców bezcenna, choc w stopniu nieprzytłaczającym ;). My mamy rodziców jednych 120 km od nas (a jeszcze się przeprowadzają w lipcu i bedzie ze 150km) a drudzy 80 km, także będziemy musieli radzić sobie sami. Nie obawiam sie tego aż tak, martwi mnie raczej okres po macierzyńskim, co my wtedy z małym zrobimy. Bez żłobka chyba się nie obejdzie.
 
Dziecko po porodzie ma tak zwany 4 trymestr ciazy. Chce byc ciagle przy mamie i czuc jej zapach.. bicie serca itd.
Dla mnie naturalne ze mala bedzie spala u nas w sypialni i pewnie z nami. No cyba ze bedzie egzemplarzem jak Alex i bedzie odkladalna do kolyski. Jak nie to tragedi nie ma bo ja lubie spac z dziecmi wysypiam sie bardziej niz wstajac do karmienia ;) tak to tylko cycusia wyciagne i hop zasypiamy dalej.

Jesli chodzi o karmieniea powrot do pracy/studia.. to dziecko sie znakomicie adaptuje z nowa sytuacja. Doskonale rozumie ze tata/babcia cyca nie maja i nie dadza. Moj Emil nauczyl sie butelki w wieku 9/10 miesiecy mimo ze nie chcial poczatkowo ;)
Przy mnie zasypial tylko przy cycusiu, przy tacie lezac na lozku glaskal go i spiewal kolysanki a przy babci w bujaczku.. dziecko uczy sie nowych osob i wszystko sie da tylko osoba zostajaca z dzieckiem nie moze sie denerwowac ;)
Ja karmilam w przerwach po pracy i w nocy.
Jak mnie nie bylo maly dostawal obiadek i owocki ;) z czasem chlebek kielbaske itd.
Moja znajoma pracuje na caly etat i dalej karmi piersia. Da sie wszystko na spokojnie ;) naeet nie odciagajac pokarmu.. ;)
 
Akuku, ale pisząc że śpisz z nim masz na myśli dosłownie- w tym samym łózku? Nie boisz się,że go któreś z was przygniecie? Bo ja własnie tego bym się bała, dlatego mały bedzie spał z nami w pokoju, ale w swoim łóżeczku. Takie schizy niedoświadczonej mamuśki :D
 
Lilija jak dziec jest nieodkladalny to spie z nim z jednej strony lozka postawilam bramke taka blokada jak do lozeczka.. i maly spal z tej strony a ja na srodku ..czasem na odwrot.
 
Lilija, zawsze można podsunąć łóżeczko dziecka do ramy łóżka tak, ze nie ma miejsca na wyjście. Wypełnić lukę ewentualna, wyciągnąć szczebelki u malucha intylko dociągnąć go do siebie w nocy. Mama jest, cycek jest, swoją przestrzeń jest i mama nie wpakuje mu sie do łóżeczka.. Raczej [emoji16]
 
Kurcze my mamy łózeczko, ale teoretycznie bez ściąganej jednej strony, mysle jednak,że jesli po prostu jednej nie skręcimy , troche przerobimy, zabezpieczymy to bedzie git ;)
 
Anney wlasnie tak spi z nami teraz Emil.. choc jak sie budzi czesto daje go miedzy nas ;)
M chce mu zalozyc szczebelki ale ja tego nie widze bo on sie niestety czesto budzi.
 
A z mała jak chcesz zrobić? Ale moiwosc zgniecenia emila vex Jego reakcji jest znikoma.
Pamietam jak ja jozia w nocy kiedyś karmiłam, byłam tak potwornie zmęczona, ze nie poczułam jak zasnęłam w fotelu... Przebudzilam sie i Józio leżał mi na kolanach kilka centymetrów od spadnięcia, wystarczyłoby żebym sie tylko ruszyła. To był ostatni raZ karmienia nocnego na siedząco, wiec ja jestem bardzo za dosawieniem łóżeczka do naszego.

Btw. Imię wybrane?
 
reklama
Anney Emil spal z nami od pierwszej doby. ;)
A mala bedzie miala kolyske z mojej strony lozka i zobaczymy jak to będzie. . Albo zamiast kolyski odrazu lozeczko tylko mniejsze niz ma Emilek ..
A imie nie wiem..myslimy .. Lena.. Amelia.. a koze jeszcze cos innego...
 
Do góry