reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wyprawka dla sierpniowych skarbeczkow :D

reklama
zAPOMNIALAM O OLEJKU z WIESIOLKA!!!! dzieki cina!

poprosze o przepis na chusteczki do pupy, bo ja tez nie kupuje tych sklepowych. mylam woda z mydlem bawelnianymi chusteczkami jednorazowymi (to juz przybidulku moim joziu-na wynos przygotowywalam sobie nasaczone), ale nawet mi do glowy nie przyszlo,zeby z olejkiem zrobic.

a o olejkach z filtrem wiem, bo sami uzywamy kokosu (na zdjeciu widac,ze kokos otwarty ;) )
jakiej firmy kupujesz te z pestek? masz jakies sprawdvone?

Ja jeszcze tego z pestek malin nie kupilam eiec nie moge nic polecic. Caly czas sie zastanawiam. U nas ciezko dostac. Znalazlam tylko przez neta w kilku sklepach. Wiadomo ze musi byc nierafinowany i tloczony na zimno.
Mozna go zmieszac z balsamem do ciala i tak nanosic ma skore.
Ale chyba sie zdecyduje i kupie zeby mlodego smarowac na poczatku. U nas w sierpniu jeszcze upaly i slonce jeszcze pali. A jak posmaruje takim olejkiem to wiem ze nie zaszkodze. Nie chce smarowac chemia takiego malucha.
 
Ja czytałam że elastyczna po pierwsze za ciepła na upały a po drugie gdy dziecko już podrośnie to jest za ciężkie na elastyczna bo wpada w nią za głęboko.

Ja elastyczna kupiłam na pierwsze kilka miesięcy. Potem przesadze gościa w bawełniana (po joschce mam).
Blerka ja z jocha miałam bawełniankę i dałam rade bez problemu. Na początku A mi pomagał dociagac pożądanie a potem już sama. Nie ma e tym większej filozofii.
Ja kupiłam elastyczna bo sprzedam ja za tyle samo wiec nie będzie straty. Takto bym bawiła się nadal z moja stara ukochaną chusta.
 
Ja ma chustę tkana, ale w pierwszej ciąży brakowało mi mottwacji, żeby motac, chociaż przydalo się na wakacjach w górach. Teraz przy dwójce na pewno spróbuję ponownie.

Dziewczyny potrzebuje porady ;) bo zastanawiam się czy nie pomalować łóżeczka na biało i nie wymawiać go we wzory kaszubskie lub lowickie, albo zalipianskie kwiaty. Ale... ja lubię styl nowoczesny w urządzaniu mieszkania, szarości, beze, brązy plus np fiolet czy turkus. Tylko musimy i tak kupić nowe komody do sypialni, wiec mogłabym kupić te komody tez białe i tez je pomalować we wzory. Tylko czy Ti będzie fajnie wyglądało w nowoczesnym mieszkaniu?
 
Chodzi o coś w tym stylu, generalnie to moja mama takie cuda maluje galeriazosi.blogspot.com wiec mogłabym ja o to poprosić i nie mialabym problemu z ew dodatkami jak doniczki na okna, poduszki, jakieś skrzyneczki, ale nie chce pokoju w stylu shabby albo inne retro wiejskie ;)
 

Załączniki

  • 1434952938688.jpg
    1434952938688.jpg
    16,3 KB · Wyświetleń: 40
  • 1434952959460.jpg
    1434952959460.jpg
    14,3 KB · Wyświetleń: 41
Super prosta sypialnia z jednym dużym elementem z kaszubskimi wzorami dalej zostałaby nowoczesna. Kaszubskie ornamentu sa trudne do wylagodzrnia.
 
Co do filtrów to ja ostatnio czytałam w gazecie że powinno się wychodzić do słoneczka na 15min dziennie żeby złapać witaminę D, bo filtry wstrzymują wchłanianie. Ja sama też chodzę na spacery to się wogóle nie smaruje żeby jak najwięcej witaminki złapać ;) a do wózka mam parasolkę jak by ostro jeszcze grzało słoneczko w sierpniu.

Powiększyła nam się wyprawka, dostalam po synku kuzyna wanienke, stojak ma mi przywieźć za 2tyg i samochodzik do odpychania się i żółwia z miękkimi klockami, ale to już na później ;) i jest też przewijak, lista zakupowa już się coraz bardziej kurczy ;)

A chusty nie zamierzam kupować bo jakość nie jestem do tego przekonana, myślę bardziej o nosidełku.
 
Co do filtrów - dziewczyny zawsze trzeba się smarować, a jak jest za mało Wit. D to się suplementowac, bo skutki oddziaływania słońca mogą być gorsze niż drobny niedobór witaminy. D. Z resztą nawet ostatnio rozmawiałam z pediatra o Wit. D. I w Polsce każdy powinien Wit. D dostawać w suplementach. ja nie słyszałam o tych olejach o których pisalyscie, ale zamierzam się do edukować, bo bardzo mnie tym zaintersowalyscie :) jeśli mnie to nie przekona to zostanie dla małego na lato mustela z filtrem 50 mineralnym. Białe to jak nie wiem, ciężko się rozsmarowuje, ale dziecko jest naprawdę bezpieczne.

Potem jak juz Babel jest większy to i wybór jest lepszy, bo ja uwielbiam np. Kosmetyki dla dzieci w sprayu. Złapać dwulatka do smarowania to wyczyn, jeszcze co 2-3h. A tu bach, łapiesz i pryskasz ;) moje dziecko tego lata smaruje się już samo, co więcej dba żebyśmy i my byli posmarowani.

Będę Wam smedzic o tym smarowaniu, bo teraz niestety codziennie modlę się o to, żeby pieprzyk mojego męża nie okazał się czerniakiem. Ale zaniedbań z lat młodzieńczych juz nie cofne.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry