reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wyprawka dla sierpniowych skarbeczkow :D

Ja tez mam naturalne kosmetyki - Anney piatka!

ooo Anney - ostatnio czytalam, ze coraz wiecej rodzicow kupuje NASZ hamak jako lozeczko :D

Dziewczyny, a chusta elastyczna TULA bedzie ok czy nie??
 
reklama
Ja właśnie po lekarzu. Zgoda na lot podpisana :D samym lotem pod względem technicznym się nie martwię bo brzuch taki mały że go nie zauważam. Raczej jestem ciekawa co tam u małego będzie się działo :D tymi liniami też do 36, jeszcze też nie wiem jak to zrobić bo kurcze jakbyśmy się tam przenosili a mam rodzic Po drodze w Polsce to nie wiem czy w tym 34 tyg nie polecę do Polski prosto a mieszkanie zostawię na głowie Dawida (wiem wiem, niepoważne to :D) no zobaczymy. Jeszcze kilka dni w malutkim stresie i się okaże co z nami :)
 
Blerka i reszta zainteresowanych! Zachęcam do dołączenia do grupy https://www.facebook.com/groups/chusty.polska/ Tam dowiecie się wszystkiego od bardziej doświadczonych niż ja. Ja czytałam że elastyczna po pierwsze za ciepła na upały a po drugie gdy dziecko już podrośnie to jest za ciężkie na elastyczna bo wpada w nią za głęboko.
 
Roze rdzAwa mam i używam na moja i chłopców skore. Jest cudowna. (wy w hiszpanii macie swietna jakosc! Ja wlaanie zamawiam albo z es albo Chile)
Lniany mi jutro m.przywiezie z polski, nowa dostawę.
Juz masujesz krocze?
Migdałowy bardzo wycisza skore. Chłodzi rany, odparzenia, odzywia cebulki włosów (chce go do ewentualnej ciemieniuchy)

Macadamia mam w
Razie suchej skory. Jest wbrew pozorom silnie nawilżający i regenerujący.

Blerka, serio? Ja go sobie czasami rozkładam, żeby tylko na niego
Chociaż popatrEc, jest taki piękny [emoji7][emoji7][emoji7] (swoją droga, rzadko sie zdarza, żeby ktoś pomyślał o tak prostym i szybkim składaniu)
 
Anney jeszcze nie masuje. Zaczne jakos w 35 tyg czyli gdzies za 2 tyg. Zaczne tez pic herbatke z lisci malin i brac kapsulki z olejem z wisiolka. Moze dzieki temu znowu uda mi sie i nie popekam ani nie beda mnie szyc i szyjka bedzie szybko rozwierac w czasie porodu. Zaszkodzic nie zaszkodzi a moze pomoze.

Kupilam jeszcze ekologiczny plyn do prania aby poprac ciuchy baka.
I kupilam jeszcze olejek z nagietka lekarskiwgo. Znalazlam w necie fajnych kilka sposobow na zrobienie domowym sposobem chusteczek do pupy. 100% naturalne. I wlasnie do tego ten olejek.

Narazie chyba wystarczy mi tych olejkow. Jak pojawia sie jakies problemy to bede sie ciebie pytac jak naturalnie temu zaradzic[emoji3][emoji3][emoji3]

A slyszalas ze olej z pestek malin to nautalny filtr sloneczny o spf 28-50 a olej z nasion marchwi ma spf 38-40. A olej kokosowy od 2-8. Po co smarowac sie chemia skoro mozna olejkiem. Tylko ze te olejki troche drogie. Ale musze o tym pomyslec. Bo noworodka przez pierwsze 3 miesiace najlepiej nie smarowac kremami z filtrami ale taki olejek to czemu nie chyba. Przeciez to sama natura.
 
Propo kremów z filtrem, to po przeczytaniu zdania Sroki kupiłam mojemu alergikowi krem z filtrem mineralnym. On jest właśnie dla uczulonych na konserwanty itp i dla atopowcow. Uriage bariesun, tylko kosztuje dużo 45 zł. Na urlopie nie będę jadła gofrow i po sprawie :-)
 
No wlasnie najlepiej krem z filtrem mineralnym jak juz.
Ale tutaj w es wszyscy pediatrzy i polozne mowia zeby to 3 miesiaca niczym niesmarowac. Ale czasem ciezko zeby slonce dziecka nie dosiegnelo dlatego mysle o tych olejkach. To sama natura a nie tablica mendelejewa.
 
Ancikowa nie wiem mówiłam ze to środek dezynfekujący i mniej wiecej tak sie nazywa i ona chyba nawet wiedziała co to bo ludzie pytają ale nie miała.. Musze do jeszcze innej apteki podjechać ale to trochę dalej i moze oni maja :)

Co do chustowania to ja nie wiem nie przekonana jestem jakos.. Ale kto wie moze jakbym raz spróbowała to by mi sie spodobało na tyle ze bym to stosowała.. I tez czytam wlasnie co polecacie bo jedna bym chciała chyba kupić na "próbę" :) to jaka najlepsza wkoncu ?

Anney olej kokosowy to na pupę? Pamietam ze moja koleżanka smarowała tylko nie pamietam czy codzień czy jak..
 
reklama
Anney jeszcze nie masuje. Zaczne jakos w 35 tyg czyli gdzies za 2 tyg. Zaczne tez pic herbatke z lisci malin i brac kapsulki z olejem z wisiolka. Moze dzieki temu znowu uda mi sie i nie popekam ani nie beda mnie szyc i szyjka bedzie szybko rozwierac w czasie porodu. Zaszkodzic nie zaszkodzi a moze pomoze.

z


Kupilam jeszcze ekologiczny plyn do prania aby poprac ciuchy baka.
I kupilam jeszcze olejek z nagietka lekarskiwgo. Znalazlam w necie fajnych kilka sposobow na zrobienie domowym sposobem chusteczek do pupy. 100% naturalne. I wlasnie do tego ten olejek.

Narazie chyba wystarczy mi tych olejkow. Jak pojawia sie jakies problemy to bede sie ciebie pytac jak naturalnie temu zaradzic[emoji3][emoji3][emoji3]

A slyszalas ze olej z pestek malin to nautalny filtr sloneczny o spf 28-50 a olej z nasion marchwi ma spf 38-40. A olej kokosowy od 2-8. Po co smarowac sie chemia skoro mozna olejkiem. Tylko ze te olejki troche drogie. Ale musze o tym pomyslec. Bo noworodka przez pierwsze 3 miesiace najlepiej nie smarowac kremami z filtrami ale taki olejek to czemu nie chyba. Przeciez to sama natura.

zAPOMNIALAM O OLEJKU z WIESIOLKA!!!! dzieki cina!

poprosze o przepis na chusteczki do pupy, bo ja tez nie kupuje tych sklepowych. mylam woda z mydlem bawelnianymi chusteczkami jednorazowymi (to juz przybidulku moim joziu-na wynos przygotowywalam sobie nasaczone), ale nawet mi do glowy nie przyszlo,zeby z olejkiem zrobic.

a o olejkach z filtrem wiem, bo sami uzywamy kokosu (na zdjeciu widac,ze kokos otwarty ;) )
jakiej firmy kupujesz te z pestek? masz jakies sprawdvone?
 
Do góry