reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wyprawka dla sierpniowych skarbeczkow :D

No wlasnie najlepiej krem z filtrem mineralnym jak juz.
Ale tutaj w es wszyscy pediatrzy i polozne mowia zeby to 3 miesiaca niczym niesmarowac. Ale czasem ciezko zeby slonce dziecka nie dosiegnelo dlatego mysle o tych olejkach. To sama natura a nie tablica mendelejewa.

dokladnie cinamona. 100% sie zgadzam.
my przez azje w najwiekszych upalach smarowalismy sie naturalnymi maziami i wyciagami z ich owocow. non stop rozlneglizowani i nie mielismy ani razu poparzenia. nic totalnie.
trzeba pamietac tylko, ze naturalne mazie wchlaniaja sie szybko i trzeba dokladac sobie (zmyc film i nowa warstwe) mniej wiecej co 1.5h. moze dla niektorych to byc uciazliwe, ale przynajmniej jak mowisz nie masz na sobie tablicy mendelejewa, a dla mnie to jest warte kazdego zachodu.a skora jaka piekna i gladka :D


czekam az urodze i bede likwidowac moje plamy watrobowe z twarzy maska z kurkumy. (jestem po zoltaczce i co wieksza i tlustsza impreza dostaje plam, ktore baaaaardzo dluuuugo schodza)
 
reklama
buniu, na cale cialko, wlacvnie z wloskami.

niektore dzieci nie toleruja tlustej pupy, wtedy tylko woda, mydlo i dobre osuszenie (zeby zapobiec odparzeniom) a niektore wola tlusciutka skore. trzeba wyprobowac.
my z tych osuszanych zdecyowanie (stad w razie emergency skrobia ), zobaczymy jaka bedvie lolunia ;)

(pisze my, bo moi chlopcy jak byli mali i ja przy hemoroidach i posikiwaniu tez 100 razy dziennie woda i osyszanie, inaczej bym zwariowala i bylabym totalnie odparzona)
 
Anney wyslesz mi na fb co gdzie moge zamowic ? Chodzi mi o olejki itd. I co kupic gdzie w pl bo musze tesciowa poinstruowac.
Anney a jak z olejem lnianym robicie ? Bo jego trzeba w danej temp. Przechowywac i z przesylka ciezko w upaly ? Kurcze bo chce sie wdrazyc w naturalne ile moge ;)

Cina ja tez poprosze o przepis na chusteczki.
 
Kruszka, a gdzie kupowałaś? Bo ja ten sam kupiłam w superpharmie za 35 zł

W aptece internetowej, z tymże to jest 50 dla dzieciaczków głównie, może stąd ta różnica. Mój Franio bardzo nie toleruje kosmetyków. Po 50 ziajkinic mu nie było, ale na urlopie będę Go cały czas smarować, więc musi to być coś porządnego. Bo jak Go wysypie, albo skórka się wysuszy i zacznie schodzić płatami, bo i tak się zdarzało pi niektórych niby atopowych kosmetykach. Zobaczymy jak ten się spisze.

Akuku olej lniany po otwarciu dopiero przechowuje się w lodówce.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
AKUKU, wysle ci linki. na amaxonie kupuje glownie (choc xdarxa sie,xe na ebayu maja tansxe)
lniany moj m mi wiexie, bo terx w polskich sklepach nie maja- x jakiejs prxycxyny maja glownie na swieta boxego naroxenia hahaha.

krusxka, moj joxio mial tak chora skore,xe mu pekala i krew leciala i wlasnie naturalne specyfiki postawily go na nogi.
a mialam wsxytsko, oilatum, aveene, diprobase, aquacus (cvy jak to tam sie pisxe), wlacxnie xe sterydami i roxnica byla tylko w placvu i piecxeniu, po jednych plakal mniej, a co skora chora byla, tak byla dalej. to byl jeden wielki dramat.
wyeliminowane xostaly alergeny (krxyxowe tex!! o cxym w uk cxesto xapominaja), wlacxony olej lniany (joxio nie mog orxechowego), wywalona cala chemia i skora sxybko sie xregenerwala. ale to bylo xmasowane dxialanie od wewnatrx i xewnatrx.

pamietajcie, co w jelitach, to na skorxe. ot cala magia.
dlatego stan doxywienia dxiecka np. sprawdxa sie na skorxe na plecach.to byl xawsxe pierwsxy ruch profesora lecxacego joxia, jak skora na plecach byla elastycxna, dowodniona, blysxcxaca i jedrna, to swiacxylo o poprawie w jelitach.
doxgonnie bede temy profesorowi wdxiecxna. nie tylko uratowal mi joxia, ale tex otworxyl ocxy. sxkoda tylko,xe takich lekarxy jest malo.
 
Jak znajde chwile czasu to przesle wam te przepisy na chusteczki. Znalazlam na hiszpanskich stronach.
Bede musiala sprobowac je zrobic bo ja w dzien to bede woda myla pupke ale w nocy nie wiem czy bedzie mi sie chcialo chociaz z Maja wstawalam po ciepla wode i mylam ale teraz jednak chyba pojde na wygode i w nocy chusteczki. Albo te robione albo jedne ktore sa dostepne w jednym w tutejszym supermarkecie i maja bardzo dobry sklad. Zadnego skladnika toksycznego i cena tez super. Tylko ponoc nie zawsze sa. Musze sie przejechac do tego super.

A i jedne chusteczki z primarka nie sa najgorsze[emoji3]
 
reklama
Zgadza sie [emoji23]

Niby te:
ImageUploadedByForum BabyBoom1434915017.707624.jpg

Nie wiem jak z ich dostepnoscis bo u nas ponoc czasem nie ma.
Jedna blogerka, taka hiszpanska Sroka o, pisze ze sklad maja krotki i nie najgorszy.
Musze sie przejechac, bo msm niedaleko i zobaczyc czy sa no i czy sklad sie nie zmienil.
 

Załączniki

  • ImageUploadedByForum BabyBoom1434915017.707624.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1434915017.707624.jpg
    37,7 KB · Wyświetleń: 47
Do góry