reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wyprawka dla sierpniowych skarbeczkow :D

Co do jedzenia - to rozumiem podejscie Zuzy, zwlaszcza przy tak wygadanej kolezance :-) Ja tez przy pierwszej ciazy bylam ostrozniejsza, teraz mniej, ale sa rzeczy, kt nie jem nawet bez ciazy typu surowe mieso czy jajko (mialam salmonelle, nie polecam).
Ale cieplej wody trudno mi sobie odmowic, wiec zmienilsm na prysznic...

Anney, bardzo ciekawe rzeczy o tej wit A w pasztecie. Ja za watrobka nie przepadam, ale bardziej ze wzgledu na smak. Poza tym zawsze myslalam, ze to jednak organ, kt zatrzymuje w sobie sporo 'syfu', wiec czesta konsumpcja nie moze byc zdrowa...

Termos b przydatny, zgadzam sie.

O cieplych ubrankach jeszcze nie mysle, tylko wiekszosc bodziakow mam z dlugim. Polowa 56, polowa 62. Moi rodzili sie po 56, na pierwsze kilka tyg starczalo, ale uzywalam zamiennie z 62. Reszte bede kupowac na biezaco. Tez nie pojde z malym na spacer od razu po porodzie, a sierpien w PL byla chlodny popoludniami, wiec chyba trzeba rozne miec. Czapki mam ze 4, zobaczymy jaka glowa bedzie, oby nie okraglutka jak u starszego, bo trudno mu bylo wyjsc :-)
 
reklama
A co do urzadzania mieszkania, sa plusy i minusy. Od godziny czekam na speca od mebli w kuchni, mamy omowic finalny projekt, a on utknal w korku...

A ze w mieszkaniu jedynym rozsadnym, nie zaklejonym i czystym pomieszczeniem jest toaleta, to czekam na niego w tym kibelku, rozmyslajac jak zalatac dziure w podlodze, kt powstala po wyburzeniu scian, a dookola mam parkiet. Gosc probuje mnie namowic na cyklinowanie i lakierowanie calosci, ale to ani zdrowe nie bedzie dla malego ano tanie i szybkie dla nas...
 
Zuza, a w którym klubie twój chłopak gra?
Mój m jest prywatnym kucharzem piłkarzy wlasnie :)
 
Lunerka, ogólnie wit a, nie tylko w pasztecie ;) ja wątróbkę uwielbiam kacza albo z kurczaka, choc jadam rAdko wlasnie z Powodów o których piszesz.
Kaczy z pomarańczami i szampanem [emoji7][emoji7][emoji7][emoji7][emoji7]
 
Co do jedzenia. Gdybym miała sluchac wszystkiego i wszystkich specjalistów wokół to pewnie nie jadłabym nic (mówię o specjalistach typu moja koleżanka) w ciąży nie odmówiłam sobie nic, ani jednej rzeczy. Podczas karmienia piersią też na pewno będę jadła wszystko na co mam ochotę :) piłkarzy z której ligi? :)
 
Co do ubranek. Mam od 56 wzwyż, w razie jakby Maly urodził się maly to wolę, żeby miał swój rozmiar a nie wszystko za duże :) myślę że sporo przesadzilam z wyprawka. Po ile par body i śpioszkow macie na początek?
 
Z bodami to przesadziła moja mama, 50-62 mam 12, a spiochy mam tylko 2, ale 7 pajacyków mam w małych rozmiarach i 3komplety - bluzeczki z pół Spiochami. I nie wiem czy by jeszcze pół śpiochów nie dokupić lub spodenek.
 
reklama
Anney nie no sklep nie jest zły ale właściwie tu w us sa tylko dwa wlasnie babies r us i buy buy baby i one sa ogromniaste i wszystko dla dzieci.. Ale nie wiem moze akurat mi sie tam noe wszystko osoba :) na necie mozna duzo wiecej przeszukać i cos fajnego wybrać to juz nawet o cenę nie chodzi..

Maartuszka nie tylko do mm podgrzewacz sie przydaje ale tez np jak korzystasz z laktatora i potem lekko podgrzewasz albo jak mrozisz mleko to tez..

Czapeczki mam chyba 4-5 bo taki zestaw był na 0-6 mc i wiecej uważam ze mi nie potrzeba bo to tylko czapka a nie no body zeby sie non stop brudzily...
 
Do góry