reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla naszych maluszków

Targi Mother&Baby we Wrocławiu... Dzięki, Abeja, nawet nie wiedziałam, że coś się takiego szykuje, choć M jak mama uznałam już za przeczytane hehe (nieuważnie czytałam zatem)
 
reklama
Dzięki, czyli jednak fotelik samochodowy dla takiego niemowlaka zwłaszcza starszego jak 2 miesiące jest niezbędny. Zwłaszcza jak ktoś musi przemieszczać się samochodem, to jest oczywiste.
Co zrobić kiedy trzeba się przemieścić ok. 200 km zaraz po urodzeniu dziecka kiedy dziecko jest jeszcze „giętkie” i z tego co czytałam niewskazane jest przetrzymywanie dziecka w pozycji półsiedzącej a taka jest w każdym foteliku.
Widziałam na necie i w sklepach możliwość przewożenia niemowląt w gondoli zapiętej odpowiednimi pasami, może to jest lepsze rozwiązanie.
Jakie jest Wasze zdanie, 200 km czyli jakieś 2-3 godz. jazdy jadąc spokojnie to długo czy może być w ostateczności i nie zaszkodzi niemowlaczkowi podkreślam ze chodzi mi o pierwsze 2 miesiące życia dziecka.
 
na początek to nie ma znaczenia a potem chyba ten dookoła lepszy, my mieliśmy taki do połowy i potem dostaliśmy drugi i zakładaliśmy obydwa na raz,
ale jak widać w galerii i tak potrafił je ściągnąć :laugh2:
na sprytne dziecię nic nie pomoże;-)

a co do fotelików lub gondoli to nie pomogę, to będzie moje pierwsze dziecko więc zielona jestem :happy:
 
Aszti77 wożenie dziecka w gondoli jest niezbyt bezpieczne, szczególnie noworodka, dobre foteliki są dostosowane do noworodków i myślę, że 200km bezpieczniej będzie dziecku w foteliku specjalnie dla niego dostosowanym niż w gondoli jadąc bokiem do kierunku jazdy.
O to za często to chodzi o to, że ludzie nie kupują gondol tylko wożą dziecko w foteliku i dziecko większość dnia tak śpi a to nie jest zdrowe dla kręgosłupa, z drugiej strony na zachodzie to typowa praktyka (z tymi fotelikami samochodowymi) a jakoś bardziej chorzy od nas nie są.
 
pościel wygląda na śliczną :)

a ja mam pytanie odnośnie ochraniacza na łóżeczko. lepiej kupić takie na całą długość łóżeczka czy tylko do połowy.
W) Ochraniacz na cala dlugosc lozeczka 120x60 (698456688) - Aukcje internetowe Allegro
Dziekuje:-)
Podobno w tych kompletach ochraniacz jest na cala dlugosc lozeczka i tak sobie mysle ze dopoki nie bedzie koniecznosci wyjecia szczebelkow z lozka (gdy maluszek zacznie chodzic) - to dobre rozwiazanie. Wydaje sie takie bezpieczniejsze..ale ja to wogole bede chyba bardzo (moze za bardzo..) przewrazliwiona mamusia;-)
 
Tak czytam Wasze posty i oglądam te wszystkie cudeńka, które kupujecie i.. zazdroszczę Wam :zawstydzona/y: Bo ja cały czas boję się cokolwiek kupić.. Najchętniej na zakupy wybrałabym się dopiero z Dzidzią na rękach :hmm: Może panikuję, bo to moje pierwsze dziecko. Wg usg i lekarza wszystko jest dobrze, nie wiem, skąd się biorą te obawy...
Dostaliśmy trochę ubranek, niedługo wózek i łóżeczko plus wszystko do niego. Ale sama nie odważę się kupić niczego, ależ to mnie złości..:wściekła/y:
 
Tak czytam Wasze posty i oglądam te wszystkie cudeńka, które kupujecie i.. zazdroszczę Wam :zawstydzona/y: Bo ja cały czas boję się cokolwiek kupić.. Najchętniej na zakupy wybrałabym się dopiero z Dzidzią na rękach :hmm: Może panikuję, bo to moje pierwsze dziecko. Wg usg i lekarza wszystko jest dobrze, nie wiem, skąd się biorą te obawy...
Dostaliśmy trochę ubranek, niedługo wózek i łóżeczko plus wszystko do niego. Ale sama nie odważę się kupić niczego, ależ to mnie złości..:wściekła/y:

poczytaj trochę o sile umysłu :-D:-D:-D jak sobie będziesz wmawiać takie przesady to tylko przyciągasz złą energią:tak: nawet jak teraz urodzisz kochana to dzidzia ma już bardzo duże szanse... a jak poczekasz jeszcze trochę do ostatniego miesiąca ciąży to:
1. poturlasz się trochę po sklepie
2. zasapiesz się
3. wywołasz poród tym chodzeniem
4. nie zdarzysz wszystkiego kupić
5. spowoduje to u Ciebie jeszcze większy stres, że dla dzidzi nic nie masz...

z dwojga złego wolę zakupy teraz :-D:-D:-D

zresztą od piątego tygodnia ciąży ze sklepów nie wychodzę:-D:-D:-D ciągle coś kupuję :happy:

przepraszam ale śmieszą mnie przesady.... na studniówce nie miałam czerwonych gaci, 2 dni przed maturą poszłam do fryzjera... matura jedna z lepszych w klasie:-D:-D:-D
czarne koty są piękne:happy:
przechodzenie pod drabiną uwielbiam:happy:
obwiązuję się koralami, patrzę na kulawych, na ślepych też, piję piwo karmelkowe, myję okna...

szczerze?

misia codziennie szczęśliwymi kopniaczkami daje mamie znać, że ją kocha:-D

a październik już niedługo.........
 
A pewnie, zgadzam się z Catedrą. Takie czarnowidztwo nic nie da, a wręcz przeciwnie. Moja mama urodziła w 7. miesiącu i dzięki Bogu zbierała ciuszki i inne rzeczy dla małego i chowała na strychu mimo, że ma na koncie 2 poronienia. O wiele było mniej na głowie gdy wychodziła po 2 miesiącach z kiliniki z Filipem. Wiadomo, że w dzień gdy wychodziła pojechaliśmy do jednego sklepu, w którym kupiliśmy wszystko co potrzeba było, ale wyobrażacie sobie być od domu prawie 200 km w szpitalu, mieć prawie tylko same ciuszki i nadrobić zaległości w jeden dzień???? Poszły ponad 2000zł na same najpotrzebniejsze rzeczy. W tym materac do łóżeczka, wózek, pieluchy, smoczki, pościelki, wanna itp. Nie ma reguły na nic. Co ma być to będzie po prostu. A to, czy będą już jakieś ciuszki i inne rzeczy dla dzidzi w domu to nie ma to nic do tego, czy wszystko skończy się pomyślnie. Jakby nie patrzeć każdej z nas może coś się przytrafić... Czego żadnej z całego serca nie życzę!!!!!!
Więc CORUJA!!!! NIE OPIERDZIELAJ SIĘ :-D TYLKO MARSZ DO SKLEPU I WPADNIJ W NAJWSPANIALSZY I NAJMILSZY SZAŁ ZAKUPÓW JAKI TYLKO KOBIETA MOŻE DOŚWIADCZYĆ! ;-)
 
Ostatnia edycja:
ja też mimo, że dwa razy poroniłam, nie mam zamiaru się gnębić i zamartwiać,swoje już przeszłam, więc wręcz przeciwnie; kupuję, kompletuje i ciesze się tym bardzo,

a co z tym piwem karmelkowym Catedra ? przesąd czy zakaz ze względu na zawartośc alkoholu ? bo ja sobie siorbie Lecha free 0,5 % i dobrze mi z tym :tak:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry