reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka czerwcowej mamy

Ja też mam dolce sonno i wydaje mi się że jest naprawdę fajnej jakości. Pamiętam z resztą że bratowa przed porodem też sobie z tej firmy kupowała i była zadowolona. Mam również szlafroczek bawełniany.
@olala25 taką w gwiazdki ? :) Bardzo fajna :) i kupiłam też okrycie kąpielowe dla dzidziusia :)Zobacz załącznik 842444
No super zestaw:) a mogę podpytać jaki to rozmiar i czy brałaś większy w stosunku do swojego normalnego?
 
reklama
Dziewczyny A czy do szpitala siebie i maluszka pakujecie do jednej torby? Czy 2 malutkie ? [emoji1]

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
Ja do jednej. Dla malucha nie muszę nic mieć, na wyjście przygotuje w domu, to mąż przywiezie. W szpitalu malucha ubierają, pampersy. Może wezmę coś w razie czego. Smoczek na pewno, kilka pampersów.

Napisane na HUAWEI LUA-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
pomysł niby fajny, ale ja bym chyba nie potrzebowała takiej specjalnej torby do porodu, bo oprócz koszuli do przebrania, klapek, butelki wody i karty ciąży nie miałabym tam nic więcej do spakowania ;) tyle rzeczy to spokojnie upchnę w osobnej kieszonce nawet :)
Ja też nie widzę sensu dzielenia swoich rzeczy na 2 torby. Do porodu potrzeba jest tylko koszula, badania, klapki, ewentualnie woda do picia i mały recznik (mi nim mąż wycieral pot z czoła ;). Jeśli mialabym dzielic wszystkie rzeczy na 2 torby, to do jednej bym dala rzeczy dla siebie, a do drugiej dla dziecka.
Ale pomysl z woreczkami fajny, zwlaszcza dla faceta, ktory mialby potem cos dowozić :) Pamietam jak mąż mi przywiózl po porodzie spodnie od piżamy (czarne), zamiaat leginsow.. Od pidżamy zostaly na łóżku, a leginsy obok na krzesle (na porodowke jechalam w nocy).. I troche mu sie pomyliło ;)
 
ta jest dość luźna w kroju, wzięłam M i jest dobra (a powoli zbliżam się do rozmiaru L :(), myślę, że po porodzie jak brzuch jeszcze spadnie będzie ok
Link do: Koszula nocna ciążowa i do karmienia Szara Granatowe Serce Slodkisen

mam też taką:
Link do: Koszula nocna ciążowa i do karmienia - Granatowa Slodkisen
i ta jest węższa, dla mnie M będzie dobre tak miesiąc/ dwa po porodzie myślę

ten krój w literę A chyba lepszy jest, bo luźniejszy, ale wiadomo kto co lubi :)
Tą koszule pierwsza można całkiem rozpiac? Ile ma guzików po jednej stronie? Zmieści się ręka w pięść i pierś po odpieciu?

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny, które odebrałyście koszule z dolce sonno dajcie proszę znać czy rozmiar, który wybrałyście jest w tym momencie na Was dobry? W sensie czy koszule są raczej luźne czy dopasowane.. kurczę nie umiem się zdecydować na rozmiar, żeby potem było okey
Ja kupiłam M, mam teraz 100 cm w biuście i 98 w brzuchu. Myślę, że jeszcze wzrost o 2 rozmiary przy miękkim staniku da radę, bo na razie jest luźna, w brzuchu też jeszcze jest rezerwa. Nie wiem czy zmieszczę się przed samym porodem, pewnie będzie opięta, ale już po porodzie jak chociaż trochę brzuszka zejdzie będzie ok :) w ramionach też jest w sam raz.

EDIT: Wynik w brzuchu wydawał mi się jakiś za duży i zmierzyłam jeszcze raz, jest 95 cm, coś źle spojrzałam :D
 
Ostatnia edycja:
No super zestaw:) a mogę podpytać jaki to rozmiar i czy brałaś większy w stosunku do swojego normalnego?
Noszę M , i M zamówiłam. Jak pomierzyłąm to stwierdziłam że większe to worek może będzie na mnie a jak widać jest jeszcze luz przynajmniej na razie:p. Także tym bardziej po porodzie będzie luźna, ale to pewnie i lepiej żeby wtedy nic nie uwierało.
Ja według szkoły rodzenia będę po prostu pakować torbę z mężem żeby wiedział co i gdzie jest. I myślę że w jedną torbę na spokojnie, ewentualnie po prostu w osobną reklamówkę czy worek to co np do porodu ale i tak do tej torby. U mnie z tego co pamiętam to ciuszków też nie trzeba dla dzidziusia.
 
Tą koszule pierwsza można całkiem rozpiac? Ile ma guzików po jednej stronie? Zmieści się ręka w pięść i pierś po odpieciu?

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
są 4 zatrzaski/ napy po każdej stronie, rozpinają się do szwu po pachą, czyli całkiem sporo. ale co się tam zmieści, to nie mierzyłam - pewnie zależy od rozmiaru i biustu i pięści ;)
 
są 4 zatrzaski/ napy po każdej stronie, rozpinają się do szwu po pachą, czyli całkiem sporo. ale co się tam zmieści, to nie mierzyłam - pewnie zależy od rozmiaru i biustu i pięści ;)
Ja kupiłam z takim wycięciem i w ogóle nie mogłam piersi wyjąć, bo otwór był za mały. Dlatego tak się zastanawiam. No miseczkę D mam[emoji23] Da radę wyjąć rękę z cyckiem? [emoji23][emoji23][emoji23]

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja kupiłam z takim wycięciem i w ogóle nie mogłam piersi wyjąć, bo otwór był za mały. Dlatego tak się zastanawiam. No miseczkę D mam[emoji23] Da radę wyjąć rękę z cyckiem? [emoji23][emoji23][emoji23]

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
tu, jak rozpinasz z boku te napki, to odsłaniasz całą pierś, więc spokojnie ;)
 
Do góry