reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka czerwcowej mamy

Dziewczyny A czy do szpitala siebie i maluszka pakujecie do jednej torby? Czy 2 malutkie ? [emoji1]

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dziewczyny A czy do szpitala siebie i maluszka pakujecie do jednej torby? Czy 2 malutkie ? [emoji1]

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
ja do jednej. dla mnie tak poręczniej i łatwiej niczego nie zapomnieć - nawet samej torby później z domu, czy już w szpitalu ;)
 
Dziewczyny A czy do szpitala siebie i maluszka pakujecie do jednej torby? Czy 2 malutkie ? [emoji1]

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
Ja pakuje wszystko do jednej torby i to takiej niezbyt dużej, bo tak sobie życzą w moim szpitalu, żeby mieć ze sobą jak najmniej rzeczy i żeby były w jednej torbie. Dobrze jest poczytac na stronie szpitala co trzeba zabrać a co zapewniaja, bo np u mnie dla dziecka praktycznie nic nie trzeba (zastanawiam się nad ubrankami czy brać swoje), a dla mamy też podkłady poporodowe itp sa zapewnione.
 
Dziewczyny A czy do szpitala siebie i maluszka pakujecie do jednej torby? Czy 2 malutkie ? [emoji1]

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom

Ja poprzednim razem pakowałam się do małej walizki, takiej dzielonej. W jednej części miałam swoje rzeczy, w drugiej dla dziecka. Niby dużo się nie bierze, ale tak: paczka pampersów trochę zajmuje, paczka podpasek też, do tego ręcznik, kosmetyczka.. Nie wiem, czy wezmę ubranie na wyjście do domu, czy nie przygotuje go gdzieś w sypialni na wierzchu w 2 wersjach, bo nie wiem jaka pogoda będzie. Może być upał 30 stopni, a może padać deszcz (termin 29.06), tego się nie przewidzi, a nie będę pakowała obu wersji. Do walizki wezmę tylko majtki i biustonosz, a resztę do przebrania mąż dowiezie.
 
Dziewczyny A czy do szpitala siebie i maluszka pakujecie do jednej torby? Czy 2 malutkie ? [emoji1]

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
koleżanka podrzuciła mi sprawdzony pomysł, żeby spakować się w dwie torby - tylko Ty pakujesz się w tą do pobytu do szpitala, a mąż pakuje tą na poród :) przez to nie ma w trakcie porodu pytań typu: gdzie gumka do głosów itd. tylko wie i od razu podrzuca, jeśli jest potrzebne :)
 
koleżanka podrzuciła mi sprawdzony pomysł, żeby spakować się w dwie torby - tylko Ty pakujesz się w tą do pobytu do szpitala, a mąż pakuje tą na poród :) przez to nie ma w trakcie porodu pytań typu: gdzie gumka do głosów itd. tylko wie i od razu podrzuca, jeśli jest potrzebne :)
U mnie w szpitalu nie trzeba miec swoich podkładów ani podpasek - więc oszczędza mi to sporo miejsca. Po porodzie Malucha ubierają w ubrania szpitalne i dopiero po pierwszej kąpieli przebierane jest w swoje.

Z tego tez powodu ja pakuje się do jednej torby. Mialam walizke na kolkach małą ostatnio i z rozlozeniem jej w malej przestrzeni na sali bylo niezręcznie.

To torby pakuje się tzw.systemem worków z Ikei :) Opisując sobie woreczki i co najwazniejsze opisane woreczki na wszelki wypadek zostawiam tez w donu, zeby maz mial w gotowosci, jakby sie okazalo, ze w szpitalu trzeba dluzej zostac.
Coś w tym rodzaju jak na zdjeciach z internetu:
1521024677-b77d3b51708984f7-aaaaaa.jpeg

1521024691-c4c9d1ebaaf7257f-aaaaaa.jpeg


Do szpitala biore niezbedne mininum, a nadmiar tak wlasnie dodatkowych kompletow ubranek dla malucha czy koszul i bielizny dla siebie zostawiam mezowi w domu - i tak bedzie codziennie przyjezdzal :)

Jadac na porod mialam w osobnym woreczku przygotowane to co mi sie mialo tam przydac - koszula, klapki, bielizna jednorazowa - bo tez przy przyjeciu od razu sie przebieramy.
W woreczkach osobnych mialam ogarniete na kazdy dzien zestawy ubran dla malucha, osobno dla siebie po kapieli, kosmetyczki nie bralam - tylko wlasnie wszystko w tych workach i w miare jednorazowe.


Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
koleżanka podrzuciła mi sprawdzony pomysł, żeby spakować się w dwie torby - tylko Ty pakujesz się w tą do pobytu do szpitala, a mąż pakuje tą na poród :) przez to nie ma w trakcie porodu pytań typu: gdzie gumka do głosów itd. tylko wie i od razu podrzuca, jeśli jest potrzebne :)
pomysł niby fajny, ale ja bym chyba nie potrzebowała takiej specjalnej torby do porodu, bo oprócz koszuli do przebrania, klapek, butelki wody i karty ciąży nie miałabym tam nic więcej do spakowania ;) tyle rzeczy to spokojnie upchnę w osobnej kieszonce nawet :)
 
Sprawdzcie sobie na pewno co Wasz szpital wymaga tak naprawdę, żeby ze sobą mieć - kazdy powinien taką listę na swojej www miec.

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny, które odebrałyście koszule z dolce sonno dajcie proszę znać czy rozmiar, który wybrałyście jest w tym momencie na Was dobry? W sensie czy koszule są raczej luźne czy dopasowane.. kurczę nie umiem się zdecydować na rozmiar, żeby potem było okey
 
reklama
U mnie w szpitalu nie trzeba miec swoich podkładów ani podpasek - więc oszczędza mi to sporo miejsca. Po porodzie Malucha ubierają w ubrania szpitalne i dopiero po pierwszej kąpieli przebierane jest w swoje.

Z tego tez powodu ja pakuje się do jednej torby. Mialam walizke na kolkach małą ostatnio i z rozlozeniem jej w malej przestrzeni na sali bylo niezręcznie.

To torby pakuje się tzw.systemem worków z Ikei :) Opisując sobie woreczki i co najwazniejsze opisane woreczki na wszelki wypadek zostawiam tez w donu, zeby maz mial w gotowosci, jakby sie okazalo, ze w szpitalu trzeba dluzej zostac.
Coś w tym rodzaju jak na zdjeciach z internetu:
1521024677-b77d3b51708984f7-aaaaaa.jpeg

1521024691-c4c9d1ebaaf7257f-aaaaaa.jpeg


Do szpitala biore niezbedne mininum, a nadmiar tak wlasnie dodatkowych kompletow ubranek dla malucha czy koszul i bielizny dla siebie zostawiam mezowi w domu - i tak bedzie codziennie przyjezdzal :)

Jadac na porod mialam w osobnym woreczku przygotowane to co mi sie mialo tam przydac - koszula, klapki, bielizna jednorazowa - bo tez przy przyjeciu od razu sie przebieramy.
W woreczkach osobnych mialam ogarniete na kazdy dzien zestawy ubran dla malucha, osobno dla siebie po kapieli, kosmetyczki nie bralam - tylko wlasnie wszystko w tych workach i w miare jednorazowe.


Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
A gdzie takie woreczki można kupić? Żeby od razu dało się opisać. Podoba mi się ten pomysł [emoji4]

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry