reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka czerwcowej mamy

Arica my mieliśmy zwykła wanienkę, kt stawialiśmy na łóżku w sypialni, albo na blacie w łazience.
A co do tych wkładek to plastikowa jeszcze ok, siostra miała i sobie chwaliła, mi wydało się to zbędne.
A takiej gąbkowej to nie polecam bo to tylko siedlisko bakterii, jakkolwiek byś tego nie wymyła..
Tak samo jak nie używaliśmy i nie używamy gąbki dla młodej, na początku myliśmy ją ręką, albo ew pieluszką flanelowa/ tetrowa, bo to po każdym kąpaniu można było wyprać..

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Jeśli chodzi o wanienkę to miałam taką zwykłą i nie polecam jej dla osób które będą przenosić wannę między pomieszczeniami. Jest strasznie nieporęczna. Więc jak coś w okolicach Wwy mam do oddania za free.

My teraz używamy wanienki z IKEA. Jest krótsza i o wiele lepsza. Łatwo ją przenieść i ma w środku przyklejona gumę dzięki czemu dziecko po niej nie jeździ.

20180127_190038.jpg


A jeśli chodzi o wkład. To polecam coś takiego:

Link do: Tega Baby Leżaczek Kąpielowy Frotte Do Wanienki Niebieski - Ceny i opinie - Ceneo.pl

Tą pieluche się łatwo ściąga. Można prać w pralce. No i po każdym umyciu można suszyć na grzejniku. Więc o grzybie czy pleśni nie ma mowy.

Pytanie tylko czy będzie potrzebna. Bo my mieliśmy i użyliśmy raz[emoji4] A później już się myło malucha bez.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 

Załączniki

  • 20180127_190038.jpg
    20180127_190038.jpg
    32,3 KB · Wyświetleń: 609
Ja się z tym nie zgodzę. To duzy wydatek dosc, jezeli chce sie miec dobry i tak naprawde do pierwszej powazniejszej choroby niepotrzebny. Ja swoj corce kupowalam jak miala 14 miesiecy. Mam podobne zdanie jak przy laktatorze - warto miec upatrzony model i wiedzidc gdzie kupic, ale niekoniecznie juz na etapie wyprawki kompletowac.

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
Ja się jednak będę upierać, że lepiej inhalator zakupić wcześniej [emoji6]

Bo może się skończyć tak jak najczęściej się kończy. Czyli w momencie jak dziecko zachoruje, to nikt nie będzie zwracał uwagi na wcześniej wybrany model i czekał na wysyłkę, tylko pobiegnie do apteki i weźmie to co będzie. A tam niestety nie ma najlepszych. Są najczęściej te droższe z postaciami zwierzątek które są głośne i maja słabe parametry. U nas tak się skończyło. Obiegłam trzy apteki i tyle dobrze że udało się dorwać w miarę cichy. Tego co chciałam nie było [emoji19]

A wiecie że mój mąż zrobił sobie dwa razy inhalacje i przeszedł mu kaszel który miał od kilku lat [emoji4]

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja mam zwykłą wanienkę że stelażem. Nigdy dziecka nie trzymałam na rękach tylko wkładałam zawiniętego w pieluchę i sobie leżał w wodzie a ja go myłam. Nie wiem po co trzymać na rękach zamiast położyć? Te wkładki jakiekolwiek to bezsens dla mnie bo raz, że siedlisko bakterii a dwa, że dziecko nie jest zanurzone i jest mu zimno.
 
Ja miałam (i mam nadal, bo u teściów została po Stasiu) wanienkę Onda Evolution ze stelażem - bardzo wygodna do użytkowania :) Kupiliśmy wtedy używaną od znajomych i była w super stanie. Polecam bo ma takie wypustki że w różnym wieku dziecko da się w niej położyć/posadzić :)
 
a u mnie taka profilowana wanienka się nie sprawdziła - kupiłam przy pierwszym i szybciutko zamieniłam na zwykłą. strasznie mnie w niej wkurzało, że nie można ułożyć dziecka po swojemu, te profilowania mi przeszkadzały, a nie pomagały. jak widać u każdej, co innego się sprawdzi :)

tak, a propo wanienek to ja mam trzy po chłopakach :) - profilowaną na stelaż, zwykłą na stelaż i zwykłą, ale większą, którą później wkładałam do wanny. te wanienki na stelażu są dość małe. jakbym miała kupować teraz, to chyba bym kupiła zwykłą, ale taką większą, żeby posłużyła na dłużej.
 
Ostatnia edycja:
Ja mam zwykłą wanienkę że stelażem. Nigdy dziecka nie trzymałam na rękach tylko wkładałam zawiniętego w pieluchę i sobie leżał w wodzie a ja go myłam. Nie wiem po co trzymać na rękach zamiast położyć? Te wkładki jakiekolwiek to bezsens dla mnie bo raz, że siedlisko bakterii a dwa, że dziecko nie jest zanurzone i jest mu zimno.
A jak robiłaś żeby woda się do uszu nie dostała? Jak był zawinięty w ta pieluchę? Bo jakoś wyobraźnia moja nie działa...[emoji12]

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja miałam (i mam nadal, bo u teściów została po Stasiu) wanienkę Onda Evolution ze stelażem - bardzo wygodna do użytkowania :) Kupiliśmy wtedy używaną od znajomych i była w super stanie. Polecam bo ma takie wypustki że w różnym wieku dziecko da się w niej położyć/posadzić :)


Też ostatnio oglądałam wanienkę tego typu i zrobiła wrażenie bezpiecznej, tylko nie wiem czy dla takiego malutkiego dziecka też będzie wygodna? (Sam fakt kąpieli dziecka mnie przeraża :D ) Nie sądziłam, że nawet przy wyborze wanny trzeba będzie się tyle nakombinować :)

I mam pytanie dziewczyny odnośnie fotelika. Co prawda to działka mojego męża, ale oczywiście musiałam się wtrącić :)p) , zaczęłam czytać, oglądać i zastanawiamy się czy baza jest niezbędna?

Kojarzę, że DareToBe kupiłaś już fotelik Maxi Cosi Pebble Plus (też mi wpadł w oko) właśnie z bazą i chciałam poznać Twoje zdanie na ten temat :) I z tego co pamiętam masz też doświadczenie z Maxi Cosi CabrioFix (tak samo bierzemy go pod uwagę). Czemu zmiana na inny model i czy możesz coś powiedzieć o tym Cabriofix jako, że już go testowałaś ? :)

Ja się zupełnie na tym nie znam, pooglądałam parę filmików na ten temat, widziałam jak mocowane są foteliki tylko za pomocą pasów bezpieczeństwa i wydaje mi się to dość niepewne. Póki co wstępnie obstaję przy zakupie bazy choć mały wydatek to nie jest.
A jak u Was dziewczyny? Co macie aktualnie lub co planujecie kupić? I co polecacie?
 
a co do wózków, to byłam w piątek w smyku i tak przy okazji pooglądałam sobie wózki, co prawda nie będę kupować, ale jak już były ;) i powiem Wam, że wizualnie zachwycił mnie ten (tylko granatowy):
Link do: Wózek Mutsy Evo Urban Nomad
bardzo porządnie wykonany i gondola nie ma tego plastiku dołem, co moim zdaniem na plus latem. nie znam co prawda opinii na jego temat, ale wyglądem i jakością wykonania na pewno się wyróżnia na plus.
jakbym kupowała teraz, to na pewno brałabym go pod uwagę :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Też ostatnio oglądałam wanienkę tego typu i zrobiła wrażenie bezpiecznej, tylko nie wiem czy dla takiego malutkiego dziecka też będzie wygodna? (Sam fakt kąpieli dziecka mnie przeraża :D ) Nie sądziłam, że nawet przy wyborze wanny trzeba będzie się tyle nakombinować :)

I mam pytanie dziewczyny odnośnie fotelika. Co prawda to działka mojego męża, ale oczywiście musiałam się wtrącić :)p) , zaczęłam czytać, oglądać i zastanawiamy się czy baza jest niezbędna?

Kojarzę, że DareToBe kupiłaś już fotelik Maxi Cosi Pebble Plus (też mi wpadł w oko) właśnie z bazą i chciałam poznać Twoje zdanie na ten temat :) I z tego co pamiętam masz też doświadczenie z Maxi Cosi CabrioFix (tak samo bierzemy go pod uwagę). Czemu zmiana na inny model i czy możesz coś powiedzieć o tym Cabriofix jako, że już go testowałaś ? :)

Ja się zupełnie na tym nie znam, pooglądałam parę filmików na ten temat, widziałam jak mocowane są foteliki tylko za pomocą pasów bezpieczeństwa i wydaje mi się to dość niepewne. Póki co wstępnie obstaję przy zakupie bazy choć mały wydatek to nie jest.
A jak u Was dziewczyny? Co macie aktualnie lub co planujecie kupić? I co polecacie?
co do bazy do fotelików, to któraś pisała w wątku głównym, ze trzeba sprawdzać jak wypadają w testach, bo niektóre modele mają wyższe noty z pasami, a niektóre z bazą.

ja miałam maxicosi cabriofix z bazą i to było mega wygodne rozwiązanie, ale przyznam że nie sprawdzałam jak ten fotelik wypada w testach z bazą, a jak z pasami. sam fotelik w testach wypada b. dobrze
 
Do góry