reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o porodzie

a ja wyczytałam dziś w gazecie M jak Mama coś na temat odwiedzin po porodzie oto fragmencik : "Przez pierwsze dni bedziecie się do siebie przyzwyczajać a noworodek potrzebuje czasu na przystosowanie się do nowych warunków.Dajcie sobie co najmniej dwa tygodnie bez bardziej intensywnych wizyt (.....) Nie zapraszaj zbyt wielu osób na raz bo małe dzieci moga źle znosić nadmiar bodźców. i pamiętaj-jeśli nie odpowiada ci, gdy ktoś bierze malucha na ręce albo udziela ci rad, których nie masz ochoty słuchać, masz prawo wyraźnie o powiedzieć. W końcu to ty jesteś tu generałem." Chyba to skopiuje i wywiesze na drzwiach hehehe :D
 
reklama
Alex wytrzymaj jeszcze troszeczkę.
Co do ułożenia dziecka to mój maluch ma już główkę na dole ... czyli jest jak najbardziej w pozycji startowej :-D
 
Kochana wytrzymaj jeszcze troszkę.:)
Co do obrotu to dziecko do 36tyg powinno się szykowac już w drogę i obrócić głowną w dół, ale zdarza się, że dzieci odwracają się nawet ok 40tyg, natomiast dziecko zaczyna wstawiać sie w miednicę jak wyczytałam w ksiażce " W oczekiwaniu na dziecko" przy pierwszej ciazy na 2-3 tyg przed porodem, wtedy "opada" brzuch, przy drugiej ciaży podobno nie koniecznie brzuch musi opadnąć, natomiast w kanał rodny to już według mojego rozumku przy porodzie.
 
no ja ze swoją w układ wchodzę że do 15 ma nawet nie myśleć o wycieczce na świat, 2 tygodnie przed porodem już może ;-) a szaleje mi i coś mi tam nie pasi na dole, bo ukłucia jakieś dziwne są ale lekarz ostatnio powiedział że to nic się nie dzieje, ale 10 idę do swojej gin i mam nadzieje że mnie odpowiednio potraktuje a nie jak ten zastępczy - olewacko :wściekła/y:
 
mój maluch leży jakoś ukośnie tzn. w prawym boku ma główkę, a u góry trochę po lewej nad pępkiem pupkę - pytałam lekarza, bo to już u nas 37 tydzień powiedział, że nie ma zastrzeżeń co do położenia, więc nie wiem - wyczytałam,że dziecko może obrócić się przed samym porodem
 
No Alex to dobrze ze wszystko ok:tak:Jeszcze troche...nie teraz:tak:

Jesli chodzi o ulozenie sie maluszka otatnio jak bylam u gina to pow mi ze dzidzia jest glowka do dolu:tak:we wtorek ide znowu do niego, ciekwe czy szkrabik sie jakos przekrecil:confused:oby nie:-)
 
dziewczyny, mój mały od około dwóch dni bardzo się uspokoił, rusza się ale są to ruchy bardzo delikatne - nawet bardzo przyjemne. Niepokoi mnie inna sprawa. Odczuwam ostatnio mdłości, boli mnie brzuch nisko tak jak przed okresem, zauważyłam plamienia przypominające białko. Wkładki mam mokre, nie wiem czy może to wody mi nie odchodzą (trochę przytyłam i myślałam do tej pory, że się pocę). Trochę się niepokoję bo ostatecznie mam mętlik w głowie co do terminu porodu. Z miesiączki gin wyliczył mi najpierw na 24 sierpnia, ale z usg wyszło na 14 września. Wydawało mi się do tej pory, że usg raczej nie powinno być mylne, ale jak dłużej się zastanawiam, to dochodzę do wniosku, że być może jednak. Wkońcu każde maleństwo rozwija się na swój sposób i może jednak mój synio przyjdzie na świat wcześniej. Powiedzcie mamuśki co myślicie na ten temat.
 
reklama
Do góry