reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o porodzie

reklama
Hej wszystkim. Jestem tu nowa. Pochodzę z poznania, a termin mam na 7 września. Żałuje że tu wcześniej nie zaglądałam, gdyż dużo się tu można dowiedzieć:-)
 
Ostatnia edycja:
Ja również witam wszystkich serdecznie! Ja wg usg mam termin na 03/09, wg om na 06/09. Zobaczymy, kiedy się dzidzia zdecyduje. Pozdrawiam!
 
i u mnie nastąpiła zmiana wg USG początek września (pierwszy tydzień) a wg om 26 września :baffled: wiem że często te daty są przybliżone na zasadzie 2 tyg w tę czy w tę ...
Czy, którakolwiek z już istniejących mamusiek może powiedzieć czy prawdziwsze są te z USG czy z OM ?
 
Z tego,co wiem,to bazuje się raczej na terminie OM albo ewentualnie pierwszego USG, bo wtedy można stwierdzić najbardziej prawdopodobny termin. Następne USG nie są już tak miarodajne, ponieważ dzidzie rosną nierównomiernie, waga ich i wzrost jest często nieadekwatna do "wieku". Np. wychodzi to w sytuacjach, kiedy na usg jest,że dziecko ma,powiedzmy, 2800 g, a kobieta rodzi 3200. Tak czytałam i tak słyszałam. ;-)
 
Dzięki "karotka" :-), tak myślałam. W sumie jeszcze trochę czasu więc wszystko może się zmieniać. Tak czy inaczej młoda rośnie jak na drożdżach, chyba dobrze jej w moim "piekarniku" ;-)
 
i u mnie nastąpiła zmiana wg USG początek września (pierwszy tydzień) a wg om 26 września :baffled: wiem że często te daty są przybliżone na zasadzie 2 tyg w tę czy w tę ...
Czy, którakolwiek z już istniejących mamusiek może powiedzieć czy prawdziwsze są te z USG czy z OM ?

Nie wiem dokladnie jak to jest w rzeczywistosci, ale u mnie za pierwszym razem sprawdzila sie data z usg:tak:;-):-)
 
reklama
Do góry