reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o porodzie

Nam położna w szkole rodzenia powiedziała że mamy się zaopatrzyć w takie majteczki z siateczki widziałam takie w aptece, one są jednorazowe ale położna powiedziała że dzieczyny też je piorą i nic się nie dzieje. A co do bobasków to mamy wziąć po 3 sztuki czapeczek, śpioszków i kaftaników, pampersy z 10 sztuk, w razie czego tatuś ma dowieźć. No i rękawiczki co by dzidzia się nie podrapała i można skarpetki jakby było zimno :)
 
reklama
Ja też planuję spakować się szybciej, żeby później nie było że czegoś tam zapomniałam, bo podobnie jak Vanila mam zamiar rodzić w innym mieście.
Mam kilka list i generalnie na każdej jest to samo, ale jeszcze chcę dokładnie dowiedzieć się czy w szpitalu maja jakieś konkretne wymagania.

Ninonka ja gdzieś wyczytałam, że podkładów powinno być co najmniej 50, bo idą jak woda :confused:






 
inka...jesli mowisz o zgorzelcu, to pozniej napisze ci co potrzeba.. dostalam te liste od doktora, bo powiedzialam ze zdecydowalam sie tam rodzic.. :)

ok juz mam (zapodziala mi sie ta kartka w torebce :p)

karta ciąży
hbs aktualny
grupa krwi - oryginal
pieluchy bella + majtki poporodowe /siatkowe/
klapki pod prysznic
szlafrok, koszula
przybory toaletowe
kubek i sztućce

dla dzidzi:
papmpersy
spirytus 100ml 90%
chusteczki papmers nawilżające
gaziki leko
gaziki sterylne małe
 
Ostatnia edycja:
wiecie co powiem szczerze że po raz pierwszy zajrzałam do tego tematu ... ehh chyba nie wierzę że to już niedługo :)
 
Dziewczyny ja dziś kupiłam 2 paczki wkładów poporodowych czyli 20 sztuk z BELLI, i myślę że wystarczy, a później w razie czego to chyba same podpaski wystarczą.... :confused:
Czy któraś z Was może mi powiedzieć czy starczy, czy dokupić??? Nadmieniam, że będę miała na 100% CC i słyszałam, że przy tym zabiegu lekarz bardziej "doczyszcza" i nie "leje się aż tak bardzo". A i jeszcze jedno pytanie kupujecie jakieś majtki jednorazowe, czy zwykłe bawełniane szerokie, co lepsze???

To zależy od szpitala.Jak rodziłam ikę to w szpitalu były bez ograniczeń te podkłady więc proponuję wziąć jedną paczkę a w razie czego małzonek dowiezie bo najważniejsze w torbie szpitalnej to żeby nie była za wielka:tak::tak::-D a i majtki z siateczki suuuper sprawa zwłaszcza że nie pozwalają normalnych zakładać:baffled::baffled::baffled: a te siateczkowe i owszem..
 
Ja też planuję spakować się szybciej, żeby później nie było że czegoś tam zapomniałam, bo podobnie jak Vanila mam zamiar rodzić w innym mieście.
Mam kilka list i generalnie na każdej jest to samo, ale jeszcze chcę dokładnie dowiedzieć się czy w szpitalu maja jakieś konkretne wymagania.

Ninonka ja gdzieś wyczytałam, że podkładów powinno być co najmniej 50, bo idą jak woda :confused:

(...)

Ineczko ja jak się spakuje to nie wiem czy 1 torba mi wystarczy taka podróżna, hihihi bo ja kurcze jak jechałam gdzie kolwiek to musiałam mieć zapakowane wszystko, ażeby mi nie zabrakło, hehehe więc nie wiem jak będzie i tym razem, bo rodzić będę w szpitalu do którego mam 220-30 min drogi (zalezy o jakiej porze dnia lub nocy, zależy od ruchu na drodze).
Ja o konkretne wymagania zapytam albo mojegfo prowadzącego ordynatora, albo poprostu zadzwonie i wprost zapytam, bo na ich stronie www niestety nic nie pisze o wyprawce dla kobiety na porodówkę ;-)
A co do podkładów, w sumie w tym szpitalu jest apteka więc jak mi zabraknie z tych 20 sztuk to męża wyślę i dokupi, bo słyszałam że przy CC tam kobieta jest bardziej "wyczyszczona" i później ma mniej powodzi między nogami (sorry za porównania). A nie chce odrazu kupowac tyle tych wkładów, bo po 1 nie wiem czy ten mój szpital, może zapewnia jakieś, a po 2 może zabiore podpaski always na noc, one są też wielkie, może jakoś przeżyjemy ineczko :tak::-):tak:

NIE WIERZE, ŻE TO JUŻ TAK WIELKIMI KROKAMI SIĘ ZBLIŻA :-)
 
To zależy od szpitala.Jak rodziłam ikę to w szpitalu były bez ograniczeń te podkłady więc proponuję wziąć jedną paczkę a w razie czego małzonek dowiezie bo najważniejsze w torbie szpitalnej to żeby nie była za wielka:tak::tak::-D a i majtki z siateczki suuuper sprawa zwłaszcza że nie pozwalają normalnych zakładać:baffled::baffled::baffled: a te siateczkowe i owszem..

Mam ich narazie 5 par, i chyba będą one bardziej praktyczne niż zwykłe majteczki, tym bardziej, że tak jak piszesz ptaszynko, że zabraniają zakładania normalnych. A tak np ja bardziej konfortowo będę się czuła w nich niż bez nich.... :tak:
 
ninonka z tego co się zorientowałam w tym szpitalu mamusia nie ma niczego zapewnionego, wszystko musimy mieć swoje, ale racja - apteka jest:tak:
Ja za jakiś czas wybiorę się do babki, która pracuje przy noworodkach - może czegoś konkretnego się dowiem ;-)
 
reklama
ninonka z tego co się zorientowałam w tym szpitalu mamusia nie ma niczego zapewnionego, wszystko musimy mieć swoje, ale racja - apteka jest:tak:
Ja za jakiś czas wybiorę się do babki, która pracuje przy noworodkach - może czegoś konkretnego się dowiem ;-)

jagoodko w sumie rodzimy w jednym szpitalu, kurcze, czyli na 99% będziemy musiały mieć wszystko, no nic, jak mus to mus.
Bardzo Cię proszę jak się czegokolwiek dowiesz to wyślij mi wiadomość na priva, bo na wątku może mi gdzieś uciec, a bardzo chciałabym wiedzieć.
Ja o ile się mi poród wcześniej sam nie zacznie to napewno +- 18-20 września trafie na oddział bo na 100% będę miała CC

Szkoda tylko, że pewnie Ty już będziesz po wszystkim a ja dopiero przed, fajnie by było trafić w tym samym czasie :-)
 
Do góry