reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o porodzie

podobno 80% kobiet jest w Polsce nacinanych a w Angli albo Szwecji tylko 16% . z innej gliny nie jesteśmy tylko tam kobieta rodzi na stojąco kucąco jak jej pasuje. nikt nie pospiesza i nie każe non stop przeć. Wtedy wszystko sie otwiera powoli i siłą rzeczy nie pęka tak jak u nas kiedy każą Ci leżeć i przec non stop:-:)-( niestety. Ja też byłam nacięta i wolałabym już nie być:baffled:..
Pamiętajcie, pionowa pozycja najlepsza do rodzenia.. Ja tak pół godziny parłam ale potem kazali się połozyć i pchali i ach co wam bede pisać... teraz postaram się nie dać połozyć. ablo chociaż jak najmniej:tak::tak::tak:
 
reklama
każde będzie całowane tysiąc razy dziennie:-D:-D:-DMoje ulubione miejsca do całowania to tłuściutkie nóżki i brzuszek.
Co do zabierania dziecka przez położne to niezbyt będziecie miały na to wpływ-dziecko po porodzie powinno się tylko delikatnie wytrzeć bo odkryli niedawno że maz poporodowa świetnie działa na skórę dziecka jak się sama wchłonie-znajoma rodziła w irlandii i mówi że ani razu nie kąpali dzidzi w szpitalu.A u nas jest tak że poprostu zabierają wszystkie maluchy o określonej porze do kąpieli i koniec-nie spotkałam sie z tym żeby jakaś mama chciała być przy tym-położne mają taką wprawę że nie sądze by w jakiś sposób zaszkodziły maluszkowi.
Ja własnie bede rodziła w Irlandii i tak właśnie słyszałam od koleżanek że nie kąpią tu dzieci chyba że akurat wezmą twoje dziecko na lekcje pokazowa jak kompać dziecko:)a tak to ponoć dopiero w domu sobie sama kompiesz dzidzie:szok:
 
nie wiem sama juz co jest lepsze... czy porod naturalny czy cesarka... w ogole na sama mysl o rodzeniu az sie wzdrygam... :szok: i mam ochote uciekac...
 
nie wiem sama juz co jest lepsze... czy porod naturalny czy cesarka... w ogole na sama mysl o rodzeniu az sie wzdrygam... :szok: i mam ochote uciekac...
przestanie Cie to męczyć jak przeżyjesz 30 stopniowe upały nogi ci spuchna nie bedziesz mogła spac to wtedy tylko bedziesz czekała kiedy sie w koncu zacznie bo bedziesz chciała zobaczyc dziecko i pozbyc sie tego cieżaru.
Ja jak zaczełam rodzic i tak mnie bolalo to cigle sobie myslałam zaraz je zobacze ,zaraz je zobacze i tak sie nakrecałam;-)
 
kizi... ja juz bym chciala ja miec w ramionach...bo mimo nieduzego brzucha, to nie czuje sie rewelacyjnie... spac nie moge to prawda, a upalow nie znosze i niestety wiem co mnie czeka... ale jak to mowie w mojej glowie jest okres ciazy, potem wychowywanie malenkiej, a porod jest wyciety ze scenografii ;-)
 
vanila...tak jak kizi pisze jesat taka adrenalina że to jakoś przychodzi w miarę:-D:-D:-D:-D
ja też sie tak nakręcałam
i jak urodziłam to się zastanawiałam jak tu mieć drugie dziecko jak to trzeba będzie przejść ale już za kilka godzin stwierdziłam że nie jest tak źle i można przeżyć:-):-):-):-)
 
Ja też sobie juz powtarzam że chciałbym Je przytulić już teraz i teraz mogę już cierpieć byle juz mieć Je przy sobie ale czytam o porodzie(do połowy, bo pzniej zaczyna się część przerażająca)i mnie paralizuje ze strachu.
 
reklama
Mnie tez troszke nacieli, ale wszystko sie ladnie zszylo i zagoilo, a ja slyszalam,ze lepiej tak niz jakby sie mialo samemu peknac, bo wtedy peknie idzie prosto na odbyt a nie na bok... Bleh.. nie chce peknac, juz niech lepiej mnie znow nacinaja.. :rofl2:
Dziewczyny, ja tez myslalam, ze pekniecia sa gorsze. ale ostatnio czytalam w M jak mama chyba,ze to nieprawda!!! ze goja sie lepiej niz naciecie i nigdy nie sa tak gleboki. podobno wmawiaja nam, ze lepiej naciac, zeby im bylo wygodniej, bo skad to 80% nacietych w Polsce. porod przegiega szybciej, jak nacinaja, dlatego robia to chetnie! ja sie nie dam tak latwo tym razem! o niee
 
Do góry