reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o pielęgnacji i zdrowiu naszych maluszków:)))

a u nas był na początku delikatnie Bephanten na pupkę, ale mała dostała od Pampersów odparzenia ( dopiero po kilku m-c zaczeły jej niesłużyć) i zaczeliśmy używać sudocrem, jednak jak zmieniliśmy pieluchy to problem zniknął i teraz smaruję sporadycznie sudocremem - najcześciej po kupce :-)

a synka wogóle niczym nie smarowałam
 
reklama
my na pupe stosujemy chusteczki z rosmanna. ;) nic poza tym. :) do kapieli jonsons baby lub oilatum. pupy niczym nie smaruje, chybaze zaczyna sie cos dziac, to wtedy albo sudocrem albo bepanthen lub oilatum soft w kremie. ew. mustela na odparzenia. zalezy co mi pod reke wpadnie :p
 
po kupie tak cieniutko, a co?
Agulek - a bo sudocrem to już raczej lekarstwo niż maść do codziennego użytku. Ja podobnie jak koralowa stosuję sudocrem jak zaczyna się coś dziać i to dziać już tak poważniej (2x mieliśmy taką sytuację), a tak to najzwyklejszy linomag czy temu podobne. Jak tyleczek się przyzwyczai do sudocremu to jak coś faktycznie zacznie się dziać to nie pomoże.
 
Ostatnia edycja:
sudocrem również służy do pielęgnacji i można go stosować profilaktycznie:-)
"Sudocrem jest antyseptycznym kremem dla dzieci i dorosłych z problemami skórnymi. Preparat jest szczególnie zalecany do pielęgnacji skóry niemowląt jako krem chroniący przed pieluszkowym zapaleniem skóry. Wskazany jest również w profilaktyce i łagodzeniu skutków zapalenia skóry w przebiegu nietrzymania moczu oraz odleżyn. Dzięki pięciu aktywnym składnikom wykazuje wielopłaszczyznowe działanie przeciwzapalne, antyseptyczne, kojące i ochronne. Sudocrem jest kremem hipoalergicznym, nie wywołuje podrażnień, dlatego może być stosowany u niemowląt oraz przez osoby dorosłe posiadające delikatną, skłonną do podrażnień skórę. "
 
My też stosujemy sudocrem codziennie, odrobiną kremu smaruję pupę Jasia po kąpieli, bo potem pieluchę ma na sobię całą noc:) a jak kiedyś tam pokazały nam się odparzenia to sudocrem faktycznie średnio sobie z nimi radził, za to po Linomagu zeszły na drugi dzień:)
 
My po kąpieli też smarujemy pupę sudocremem. Kiedyś miał początki odparzenia i sudocrem sobie z nimi poradził. Każde dziecko jest inne:-) najważniejsze, to znaleźć odpowiedni środek na daną przypadłość ;-)
 
reklama
Witam,
chciałam Was ostrzec przed nową generacją pieluch DADA z Biedronki. Używałam starych pieluch na zmianę z pampersami przez 8 miesięcy życia Karolka i byłam z nich bardzo zadowolona - za swoją cenę spełniały w 100% zadanie. Niestety Biedronka postanowiła "ulepszyć" pieluchy... Wsadzili do nich kretyński wkład, który niby ma "chronić skórę dziecka". wczoraj załozyłam nową DADĘ małemu i po 2 godzinach złapał takie odparzenie pupci, jakiego nie miał w całym swoim zyciu! po prostu OGIEŃ! DADA mokra, skóra wilgotna, ja az się popłakałam. strach pomyśleć, jakbym ją założyła na noc. Wywaliłam całe opakowanie tego syfu i piszę, żebyście też uważały, bo szkoda skóry naszych maleństw!!!! :angry::angry::angry:
 
Do góry