reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o pielęgnacji i zdrowiu naszych maluszków:)))

reklama
Rozalko - ja też zamierzam masować moją malutką... w tym klubie do którego chodziłam ćwiczyć, sa też zajęcia z masażu niemowlęcia i zamierzam z nich korzystać, dopóki się nie nauczę sama... poza tym wydaje mi się, ze takie wyjścia to okazja dla dzidzi na spotkania z innymi maluszkami, no i dla mamy na pogaduchy z innymi młodymi mamusiami :-) Więc o ile czas i dzidzia mi pozwoli, zacznę chodzić na zajęcia.
Co do witaminek to niestety nie orientuję się, ale ja jestem zdania, że im mniej sztucznych witamin , tym lepiej... lepiej niehc maluch dostaje to co najlepsze od nas, czyli my musimy o siebie dbać. Moja siostra chyba podawała wit D,ale nie wiem jak długo.
 
Ja zgodnie z instrukcją ze szpitala, potwierdzoną przez pediatrę podaję wit. D od początku i wit. K od 8 doby życia. Wit. K tylko do 3 m-cy.. a D to się okaże :).. Zgodnie z zaleceniem Pani Moderator Ciamajdki hi hi hi... napiszę coś o zaczynających się wizytach lekarskich.. we wtorek byłam na pierwszej wizycie u pediatry - mały został zważony i dokładnie obejrzany, potem podyskutowaliśmy o szczepieniach i w związku z tym, że Niki chodzi do przedszkola Kubę zaszczepię dodatkowo na pneumokoki i rotawirusa.. szczepienia mamy 14 września.. (dwa wkłucia i krople do buzi).. 2 września jesteśmy zapisani na usg bioderek, tak żeby między 6 - 8 tygodniem udać się do ortopedy, co by powyginał małemu nóżki.. wybieram się również do neurologa, ale to już z własnej inicjatywy, ale dopiero po 6 tygodniu życia.. :).. i to by było na tyle na tę chwilę.. :)
 
Coś co znalazłam a może się Wam przydać dotyczy wit D i wit K

Wyjątki z zaleceń Konsultanta Krajowego w dziedzinie pediatrii:
- Noworodki karmione piersią, których matki nie otrzymywały suplementacji wit.D w 3trymestrze ciąży wymagają rozpoczęcia podawania wit.D od pierwszych dni życia w dawce 400U/24h, a gdy matka przyjmowała wit.D w 3trymestrze , należy ją podawać dziecku w dawce 400U/d od 3.tygodnia życia
-Noworodki karmione mlekiem modyfikowanym, spożywające na dobę wystarczającą objętość mleka do zapewnienia dobowego zapotrzebowania na wit.D nie wymagają dodatkowej suplementacji
-Przy karmieniu mieszanym dawkę wit. D ustala lekarz pediatra, obliczając dawkę wit.D w podawanym mleku modyfikowanym
-Niemowlętom karmionym piersią należy podawać wit.D w dawce 400U/24h niezależnie od tego czy matka karmiąca przyjmuje preparaty zawierające tę witaminę
Mieszanki mleczne początkowe zawierają 40-60U wit.D w 100ml, mleka następne 56-76U/100ml. Pokarm kobiecy tylko 1,5-8U/100ml.
- Wit. K powinny otrzymać po urodzeniu wszystkie noworodki - 0,5mg IM lub 2mg P.O.
-Noworodki i niemowlęta karmione piersią poza tą dawką wymagają dodatkowej podaży wit.K od 2tyg.ż. do końca 3m-ca ż. w dawce 25ug/dobę doustnie
-Niemowlęta karmione mieszankami mlecznymi modyfikowanymi oraz preparatami mlekozastępczymi po otrzymaniu jednorazowej dawki wit.K po urodzeniu nie wymagają dalszej suplementacji
Wit. D - podaje sie ja po to bo za mało jej jest w pokarmie kobiecym, a niedobory grożą poważnymi konsekwencjami z krzywicą włącznie. Wit. K, której ilość w pokarmie kobiecym nie pokrywa zapotrzebowania na nią, odpowiada za krzepnięcie. Jej niedobór prowadzi do wystąpienia krwawień. Najczęściej występują one w 3-5 dobie życia, ale mogą wystąpić nawet w 3miesiącu. Typowo jest to krwawienie z pępka, przewodu pokarmowego, skóry i śluzówki. W 3m-cu życia dojść może do zagrażających życiu krwawień śródczaszkowych. Więc gra jest warta świeczki.
Takie zalecenia to nie wymysł polskich lekarzy, stosuje się do nich cały medyczny świat, więc nie wiem skąd się bierze przekonanie o braku podstaw do stosowania witamin. Krzywica nie występuje prawie w ogóle bo stosuje się wit.D więc po co to zmieniać?
Źródło: zalecenia Konsultanta krajowego w dziedzinie pediatrii dotycz ące profilaktyki krzywicy, osteoporozy i choroby krwotocznej niemowląt
 
Mojej malutkiej odpadł kikut,szok,po tygodniu.Jestem zdziwiona,bo synek miał dosc długo.Według zalecen położnych ze szpitala,nie smarowałam pepuszka niczym:-)
 
witam:))
Profesjonalna porada lekarska w 1 godzinę - dziecko24.pl nie wiem czy znacie te strone,ja z niej korzystam caly czas jak mnie cos nurtuje przed wizyta u pediatry,jakies interpretacje wynikow,czy co kolwiek :) moze ktorejs z Was sie przyda:) moj Kacper ma juz 7 lat i od urodzenia zasiegam porad z tej strony,teraz czekam na mojego \miloszka i pewnie dalej bede tam zagladac:))\
Pozdrawiam Was mamuski ojj jak ja chcialabym juz tulic mojego synusia:))
 
Nasza mała jest myta mydłem Nivea i niczym więcej, po żelu i płynie z HIPPa strasznie łuszczyła jej się skóra, do tego była czerwona więc uznaliśmy że po prostu jej nie pasują, i widocznie tak jest, teraz mała ma śliczną gładką skórkę:)
 
A ja dziś użyłam pierwszy raz tej FRIDY do noska i wyjęłam takiego babula, ze szok!!!!! bardzo dobre urządzenie!!!!

Bombusiu mam pytanie - użyłaś profilaktycznie, czy miałaś podejrzenie, że babul siedzi i przeszkadza oddychać? Bo nie wiem, czy przy kąpieli się pobawić Fridą, czy nie ma sensu, jeśli nie ma katarku.
 
Co do noska to ja zawsze po kąpieli biorę patyczek, psikam go Disnemarem i czyszczę małej nosek, mam Fridę ale zostawiam ją na prawdziwy katarek:]
 
reklama
Właśnie wyszła połozna patronażowa... Dostałam OPR za przegrzewanie Malucha... Gdyby wiedziała, że to, co widziała to wersja super light... Co ja zrobię, jak się boję, że mi Karolek zmarznie?... No ale chyba przemówiła mi do rozumu - dzielnie przebrałam w body z krótkim rękawkiem i przykryłam (a nie owinęłam) lekkim kocyczkiem... Ech...
 
Do góry