reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o pielęgnacji i zdrowiu naszych maluszków:)))

rozalko też używam linomagu, ale na odparzenia. w szpitalu smarowali odparzenia pupciowe tormentiolem, to też jest stary, dobry lek, pamiętam te 2 maści z własnego dzieciństwa, Mama mnie nimi smarowała ;-)
Karolek też się zaczął łuszczyć, póki co próbuję działać miejscowo oliwką penathenu.

navijko ostrożnie z tymi chusteczkami, u nas wszelkie odparzenia zaczęły się właśnie od tych cholernych chusteczek. Nakupiłam ich w ciąży jak szalona, ale nie już nie używam, przydadzą się jak Mały podrosnie, do wycierania rączek i buźki. Teraz oczyszczam pupcię miękkimi kawałkami pieluszek tetrowych zamoczonymi w ciepłej wodzie. Pieluszkami też osuszam.

Dziewczyny mam pytanie o szczegóły odpadania kikuta pepinowego. Dziś rano zauwazyłam, że się naderwał i wkoło pojawiła się zaschnięta krewka. Czy wam odpadał na sucho, czy też był trochę krewki?

Poza tym od czasu do czasu Karolek bardzo się męczy robiąc kupkę, nie wiem, czy to cecha indywidualna, czy jakiś mój błąd żywieniowy? Jak Wasze Maluchy dają sobie radę z zawartością żołądków?
 
reklama
rozalko też używam linomagu, ale na odparzenia. w szpitalu smarowali odparzenia pupciowe tormentiolem, to też jest stary, dobry lek, pamiętam te 2 maści z własnego dzieciństwa, Mama mnie nimi smarowała ;-)
Karolek też się zaczął łuszczyć, póki co próbuję działać miejscowo oliwką penathenu.


Dziewczyny mam pytanie o szczegóły odpadania kikuta pepinowego. Dziś rano zauwazyłam, że się naderwał i wkoło pojawiła się zaschnięta krewka. Czy wam odpadał na sucho, czy też był trochę krewki?

Poza tym od czasu do czasu Karolek bardzo się męczy robiąc kupkę, nie wiem, czy to cecha indywidualna, czy jakiś mój błąd żywieniowy? Jak Wasze Maluchy dają sobie radę z zawartością żołądków?

Jakos Tormentiol to do mnie nie przemawia,bodajże jest na kwasie borowym,a ten jak wiadomo szkodliwy.
Linomag mam Bobo A+E.

Co do kikuta,jak czysciłam to tez czesto była krew zaschnieta i strupki,a potem nagle odpadł i nadal troszke jest tam strupków przy czyszczeniu.

z kupkami to tez u nas róznie,czasem sie męczy,tak stęka i sie prezy,ale nie płacze,ale co sie dziwic,musi sie układ pokarmowy dostosować.

my wczesniej kupilismy ziajkę do kąpieli, ale położna podrzuciła nam Feudal, płyn na bazie naturalnych olejków. Fajnie zmiękcza skórkę, zero konserwantów i sztucznych badziewiów.

i jakoś nie mogłam się przekonać do nawilżanych chusteczek. Na początku, przy smółkach zupełnie się nie sprawdziły, kupa rozmazywała się na całej pupie. Używaliśmy wtedy mokrych wacików i jakoś się przyzwyczailiśmy, że zostały do teraz. Mam wrażenie, że pupa jest czystsza niż po chusteczkach, zero podrażnień.

A jakie miałas chusteczki?,bo u nas Nivea soft (te z kremem) super sie sprawdziły.
 
Wpisałam BALNEUM w aptece internetowej, wyszło mi 17 produktów, w tym z 4 płyny do kąpieli. Jakiego dokładnie używacie? Balneum Baby Basic, olejek do kąpieli kojący? Bo Karolek też zaczął się łuszczyć na brzuszku...

Magdawu ja zakupiłam Balneum Hermal F -taką posiada pełną nazwę, ja jestem b. zadowolona.

my wczesniej kupilismy ziajkę do kąpieli, ale położna podrzuciła nam Feudal, płyn na bazie naturalnych olejków. Fajnie zmiękcza skórkę, zero konserwantów i sztucznych badziewiów.

i jakoś nie mogłam się przekonać do nawilżanych chusteczek. Na początku, przy smółkach zupełnie się nie sprawdziły, kupa rozmazywała się na całej pupie. Używaliśmy wtedy mokrych wacików i jakoś się przyzwyczailiśmy, że zostały do teraz. Mam wrażenie, że pupa jest czystsza niż po chusteczkach, zero podrażnień.
Kurcze ja juz zużyłam chyba ze 4 rodzaje tych chusteczek w tym : Bambino, Pamapers, Jonson i teraz mam biedronkowe i wszystkie sie super sparwdzają, jestem z każdej paczki zadowolona, a do smółki własnie były jak ulał.

Po tym linomagu jakby ciutke lepiej,no ale i tak ta skórka musi zejsc,spokojnie potrzeba czasu.
U nas na początku tez tylko stópki i rączki sie łuszczyły,zeszło,a teraz brzuszek.

Nam polozna zakazała wszelkich natluszczaczy używac do kapieli,ale i tak pokusilam sie wczoraj i dałam kilka kropel oliwki Nivea do wody i skórka jakby lepiej.Czasem trzeba intuicyjnie działać.
Acha,tylko główki nie myłam,wole mydełkiem,szkoda pory zatykac,a potem tylko ciemieniucha sie robi,grzybki lubia ciepło i tłusto niestety.Główke mydełkiem myje.
Mój synek na całe szczęscie nie ma żadnych odparzeń i jakiejś wysypki, ale ja tez używam Linomagu dla maluszka.
Główkę myję tylko mydełkiem i niczym nie natłuszczam.
 
U nas też w ruch poszedł Linomag :) Ze szpitala przynieśliśmy maść pośladkową, taką robioną w aptece i te są najlepsze, bo nie mają sztucznych dodatków i krótki okres przydatności. Niestety szybko się skończyła i zastosowaliśmy Bephanten - pojawiły się po nim krosteczki czerwone i natychmiast zakupiliśmy Linomag - krostki zniknęły i pupcia jest piękniutka znów :)
 
Hejka!
Raczki i nozki juz sie przestaly luszczyc - zluszczylo sie co trzeba i tyle :)
Linomag poszedl w ruch bo cos nam sie zapieklo tuz przy odbycie po zadkich kupach :/ poobserwuje tez czy ma to jakis zwiazek z chusteczkami...

MagdaWu pepek - jak sie zaczal odrywac to tez krewka byla. Odpadl ale w tym miejscu dalej czyscimy strupki.

Aaa a z kupa to roznie bywa. Raz mloda posteka a raz wali jak z armaty podczasa karmienia jeszcze :p zalezy co mamunia zje. Wczoraj nazarlam sie jogurtu brzoskwiniowego a dzisiaj jeszcze kupa pachnie brzoskwiniami :/
 
u nas tradzik nadal nie odpuszcza
a gaziory spac w nocy nie daja..dzis prawie wcale nie spałam...:-(
no w końcu siostry wiec podobne jak nie wiem...
tylko starsza tardziku nie miala
 
Moja ma potówki pod noskiem i z 3 na nosku, poza tym nic... ciekawi mnie tylko kiedy zejdą.
Czym smarujecie pupy swoich szkrabów? Moja strasznie szybko się odparza więc po każdym siusiu i kupce mała ma pupę robioną pudrem Alantan, tylko on pomaga, żadne sudocremy, linomagi i inne cudne środki zawiodły:-(
 
reklama
Moja ma potówki pod noskiem i z 3 na nosku, poza tym nic... ciekawi mnie tylko kiedy zejdą.
Czym smarujecie pupy swoich szkrabów? Moja strasznie szybko się odparza więc po każdym siusiu i kupce mała ma pupę robioną pudrem Alantan, tylko on pomaga, żadne sudocremy, linomagi i inne cudne środki zawiodły:-(

U nas pomogła maka ziemniaczana.2 dni i piekna pupcia.


Kurcze,moja mała chyba ma plesniawki na jezyczku....siet.
 
Do góry