reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o pielęgnacji i zdrowiu naszych maluszków:)))

reklama
czy języczki waszych pociech są rózowe? czy z nalotem?
czy ktoreś dziecko na trądzik noworodkowy?

Języczek rózowy.
Z reszta i w szpitalu i połozna dzis obejrzała języczek i wsio OK.
a trądzik ma malutki na nosku i na czole,ale wiem,że po kilku dobach może sie nasilic.
 
Madziujka mój maluch ma myte w buźce gazikiem z przegotowaną wodą lub solą fizjologiczną 2x dziennie wiec języczek raczej nie ma osadu.
A mój Alanek ma tylko na nosku takie białe malusieńkie krosteczki, po porodzie juz miał od razu, ale one powoli schodza.
To o to pytasz????? w szpitalu pediatra nic sie o to nie czepiał.
 
Madziujko języczek różowy:)
Białe punkciki na nosku (jak u maluchów dziewczyn) mieliśmy, a jakiś tydzień-półtora temu zaczął się prawdziwy trądzik niemowlęcy... Skonsultowany już z lekarzem (zejdzie jak wyjdą moje hormony, nic nie robić). Jasiek zrobił się przez to nieszczególnie fotogeniczny, ma wysypany cały policzek i brodę, a dziś zauważyłam, że tam się zmniejsza, a zaczyna na czole, szyi i w jednym uchu... Na szczęście mu to nie dokucza:)
 
dzieki
u nas wlasnie jest i tradzik niemowlecy nasilajacy sie przy nerwach malej i kaszaki te biale na nosku i bialy jezyczek i ropke w oczku
no żesz
powtórka z rozrywki
trądzikiem i kaszakami sie nie martwie ale jezykiem i oczkiem owszem..ze starsza corcia plesniawy i oczko dokuczaly dlugo...dopiero pomogly srodki do brzuszka (flumycon plus wit c) i biodacyna do oczka...
gdyby byla starsza to bym juz zapodala jej a tak musze uskuteczniac metody babcine

umyje jezorek wacikiem a oczka poki co sola fiz..rumianku chce unikac bo uczala a ze ona ma tradzik..ble ble..boje sie
 
Mam pytanie czy, któraś z Was Mamuski podawała choć raz maluchowi te kropelki SAB SIMPLEX przeciw kolkom/?? bo nie wiem jak podać tzn. ile kropelek na dobe, mam co prawda instr. ale po niemiecku i niby poczytałam, ale nie chciałabym popełnic błedu.
 
No własnie co myślicie o tych kropelkach Sab Simplex? Czy rzeczywiście są takie skuteczne na kolki?
u nas dziś był pierwszy atak kolki, jestem padnięta i nie wyobrażam sobie, że to może trwać i się jeszcze nasilić.. Narazie stosuję tylko espumisan.
 
reklama
Dzieki za odp. dot. witamin. U mnie mala dostala K po urodzeniu a D to nam powie pediatra na wizycie. Ponoc w krajach b. slonecznych w lecie sie nie stosuje...nie wiem zobaczymy.

U nas byly malutkie biale kropeczni na nosku od urodzenia, powoli znikaja. Co do jezyczka to rozowy.
Bombusiu - a jak takiemu malenstwu myjecie buzke w srodku???Gazik na palucha??
Jak bylysmy jeszcze w szpitalu to nikt nic nie mowil o tej calej sterylnosci...oczka myjemy normalnie w kapieli zwyklym gazikiem, nie tym sterylizowanym...nosek to wczoraj pierwszy raz czyscilam bo cos tam bylo poprostu, aaa i pepek wisi juz na wlosku pomimo tego ze sie papral strasznie (nie pomagal octenisept...M spirytusem dzialal)

A to ze skaza bialkowa wychodzi dopiero po miesiacu - tez nie wiedzialam....
 
Do góry