reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześnióweczki

reklama
Cześć dziewczyny! Ale dużo piszecie :) Ja też mam wesele w kwietniu, mam kilka luźniejszych sukienek więc nie martwię się co założyć. Następne mam w czerwcu ale nie idę na nie chociaż pewnie mąż będzie się upierał. Kolejne miało być 10 września, czyli dwa dni po moim terminie porodu ale się rozeszło. I ostatnie 17 września ale też nie idę z wiadomych powodów :)
 
My też mamy komunię w maju...sukienkę pewnie kupię pare dni przed. Tylko już się zastanawiam gdzie takich szukać:biggrin2:
 
Ojej, dziewczyny, niezłe tempo tworzenia. Ledwo nadążam z czytaniem. :)
Też mam w maju komunię siostrzeńca. Jeszcze przed ciążą natknęłam się, szukając swetrów, na setin.pl Mają całkiem ładne sukienki. Chyba się skuszę. Nawet te nieciążowe niektóre mają takie kroje, że mogą być w ciąży. Tylko nie jestem przekonana do tkaniny, ale chyba i tak spróbuję.
 
Ja mialam normalnie na NFZ biopsje - musiałam tylko zawieźć próbkę do CZD.
Za rękę trzymałam lekarza :-)

Kładziesz się na kozetke, musisz odsłonić brzuch. U mnie najpierw lekarz patrzył jak młody jest ułożony, potem mnie odkazili, wysmarowali takim żółtym czymś jak do operacji, wszędzie pukladali te sterylne zielone chusty.
Potem lekarz jeszcze raz popatrzył, pozachwycał się moim tyłozgięciem macicy, wybrał miejsce do wkłucia, dostałam znieczulenie miejscowe i wkul się.

Nie będę Cię oszukiwać, badanie jest średnio przyjemne, przynajmniej moje było. Być może pobranie płynu jest przyjemniejsze. Potem bolała mnie macica - taka seria skurczy średnio przyjemna, ale ponoć normalna.
I tyle.

Lekarz musi poinformować Cie o ryzyku, wszystko odbywa się w asyście pielęgniarki i pod kontrolą usg.



Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka


Na pewno wiem, że na Kopernika jest 2 lekarzy i pielęgniarka przy amniopunkcji, powiedziano mi też, że po zabiegu powinnam przelezec 2 dni wstając jedynie do WC, pewnie brali pod uwagę że w 8 tyg miałam chyba 4-5 krwiakow w macicy w tym jeden zaraz koło dziecka... ale dziękuję Ci za szczerą odpowiedź bo wszyscy mi mówią że to jak pobranie krwi, a ja panicznie boję się igieł i podejrzewam, że owszem, jest to do przeżycia ale na pewno nie tak lajtowe jak większość opisuje :)
 
A jeszcze co do sukienek to biorę taka ilość progesteronu że nabieram wody jak Titanic, przytyłam póki co 1,5 kg a wywalilo mi tak brzuch że wyglądam jak w 6 m-cu ;) asos ma fajne sukienki ale drogie poza tym szyte na niskie osoby, ja mam 181 cm i czasami ledwo tylek zakrywaja :(
 
reklama
Do góry