reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześnióweczki

Dziś była tak piękna słoneczna pogoda, że postanowiłam nie siedzieć w domu tylko pojechać do teściowej na wieś. Bardzo lubię się tam wyrwać. Spacerowałam sobie i wydawało mi się, że czułam ruchy mojego wiercika :)

Kiedyś mówiła mi moja ginka że są badania dotyczące któryś z witamin (musiałabym poszukać nazwy) - okazało się że spory (znacząco statystycznie) odsetek kobiet w ciąży biorących te witaminy urodziły duże (pod względem wielkości i wagi) dzieci.



Ja mam anemię i najpewniej znów dostanę samo żelazo ale to też jest tak że czasami daje się też multiwitaminę bo żelazo lepiej się wchłania jeśli dodatkowo łączy się ją z witaminą C.

Co do syntetyków to tu się nie zgodzę - w drugiej ciąży kupiłam najtańsze witaminy i je brałam - w miesiąc moja morfologia spadła tak że ginka się przestraszyła i kazała mi wrócić do tych lepszych - ja uważałam że witaminy są takie same tylko reklama i producent się różni - okazało sie że jest trochę inaczej

Ja też słyszałam o tych badaniach, że po witaminach dzieci rodzą się duże. Ogólnie coraz częściej rodzą się duże maluchy więc może coś w tym jest. Uważam, że jeżeli nie ma takiej potrzeby to nie ma co przesadzać. Siostra męża w ciąży nie brała witamin, jedynie żelazo i urodziła ślicznego zdrowego malucha.

A nazwę znasz? My dostaliśmy od sołtysa jabłka.Są pyszne, soczyste do placka nie bardzo ale na sok idealne. Jak w niedzielę sok zrobiłam to musiałam rozcieńczać z wodą , bo taki słodki był.

My dostajemy jabłka od proboszcza :)

Kasia wcale nie jesz aż tak mało ;)
Co do wody morskiej ja jej używałam do nosa jakiś miesiąc temu i dodatkowo się inhalowałam solą fizjologiczną :)
Dużo zdrówka

Ja też używam wody morskiej do nosa i inhaluję się solą fizjologiczną, jeżeli ma się inhalator to świetna sprawa. Mam też *spam* spray do nosa i jest jeszcze lepszy od wody morskiej.

Hess trzymam za Ciebie i zdrowie Twojego maleństwa kciuki
 
reklama
Martya - większa waga wynika również z innych czynników: np. ciężarne więcej jedzą i mniej się ruszają, jedzą fast foody, mają problemy z hormonami... i najpewniej jeszcze milion rzeczy.

Ja w obydwu ciążach brałam witaminy i moje giganty to były 60 cm i 3400 i 61 cm 3550
 
Przepraszam, ale znowu mi wyleciało. Która z Was miała amniopunkcje? Możesz ki opisać jak to wygląda od strony pacjentki? Jak robią, przez co itd. Jak czułam się potem, czy miałaś wyciek wód owodniowych, czy była kontrola u lekarza itp.
Tak to ja :-) tylko nie amniopunkcje ale biopsje kosmówki :-)
Jak już mieli kłuć, to biopsja kosmówki jest dużo lepsza.
Dostałam znieczulenie miejscowe - zastrzyk w brzuch. Potem druga igła ze strzykawą i heja banana.
Badanie nie bolało, ale jak dla mnie bardzo nieprzyjemne. Wysmarowali mnie takim żółtym mazidlem jak do operacji + zielone szmaty. Bo to wszystko musi być sterylne.
Lekarz robi to pod usg.
Mąż że mną nie mógł być, bo było za mało miejsca i trzymałam lekarza za rękę :-)
Była pielęgniarka, asystentka i chyba 4 studentki. Oprócz mojego lekarza była jeszcze lekarka, która wszystko tłumaczyła.
Po zabiegu średnio przyjemne skurcze, podobno to normalne. Przechodzą po kilku godzinach - miałam stały kontakt z lekarzem. Strach przed zakażeniem, ale dr powiedział, że jak nie będzie gorączki, to będzie dobrze :-).
Próbki zawozilismy do CZD. Spotkanie z genetykiem, wynik po miesiącu, przychodzi pocztą.
Musisz mieć grupę krwi do tego zabiegu.

Te 2 kropki to ślad na 3 dzień po zabiegu.

da6fd87b390f6ecf946c42bf62bf2e1b.jpg


Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
 
Tak to ja :-) tylko nie amniopunkcje ale biopsje kosmówki :-)
Jak już mieli kłuć, to biopsja kosmówki jest dużo lepsza.
Dostałam znieczulenie miejscowe - zastrzyk w brzuch. Potem druga igła ze strzykawą i heja banana.
Badanie nie bolało, ale jak dla mnie bardzo nieprzyjemne. Wysmarowali mnie takim żółtym mazidlem jak do operacji + zielone szmaty. Bo to wszystko musi być sterylne.
Lekarz robi to pod usg.
Mąż że mną nie mógł być, bo było za mało miejsca i trzymałam lekarza za rękę :-)
Była pielęgniarka, asystentka i chyba 4 studentki. Oprócz mojego lekarza była jeszcze lekarka, która wszystko tłumaczyła.
Po zabiegu średnio przyjemne skurcze, podobno to normalne. Przechodzą po kilku godzinach - miałam stały kontakt z lekarzem. Strach przed zakażeniem, ale dr powiedział, że jak nie będzie gorączki, to będzie dobrze :-).
Próbki zawozilismy do CZD. Spotkanie z genetykiem, wynik po miesiącu, przychodzi pocztą.
Musisz mieć grupę krwi do tego zabiegu.

Te 2 kropki to ślad na 3 dzień po zabiegu.

da6fd87b390f6ecf946c42bf62bf2e1b.jpg


Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

A czym się ta kosmówka różni od amnio? Ale to też przebijają się do wód płodowych? A skurcze macicy? Ech....
 
NIFTY to koszt ok 2500 zł i w sumie nie daje 100% pewności, jest nieco dokładniejsze niż PAPPA, ale to nadal tylko statystyka.
Kurcze, dużo.
Jesteś pewna? Ja słyszałam, że Nifty daje dokładnie to samo co Prenatalne inwazyjne. Bada dna dziecka.



Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
 
reklama
Amniopunkcje to biorą ci do badania płyn owodniowy - badają dna dziecka z wydzielin, a w kosmowce bezpośrednio jest dna dziecka.

Jak masz tyłozgięcie macicy, to ponoć jest to marzenie każdego lekarza wykonującego tr zabiegi :-)
Mój był zachwycony :-)

Gdzie masz robić to badanie?

Bardziej się bałam gorączki niż tych skurcze. Średnio to wszystko przyjemne, ale w sumie wizyta u dentysty też jest średnio przyjemna a się chodzi. :-)

Idź, zrób - miej to z głowy :-)
I ciesz się zdrowym dzieckiem :-)

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry