reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześnióweczki

reklama
Witam dziewczyny. Widzę że o owocach rozmawiać ja to jem melona teraz uwielbiam go. A w wakacje pojadę do dziadków to arenie może od sąsiadów dostanę. Jutro usg. A dziś idę do fryzjera. Liczę że zrobi mi ta fryzurę co chce.
A miałam was zapytać czy któraś z was bierze kapsułki z DHA? Strasznie mi się odbija ryba po nich nie wiem jak to zniwelować bleee
Ja biorę od ubiegłej soboty Femibion 2, kapsułki też zawierają DHA, ale nie odbija mi się po nich rybą, czuję się dobrze.

Fryzurka jest świetna, bardzo mi się podoba. Kiedyś nosiłam podobną, do tego miałam kolor blond, ale był to czas dość konkretnych eksperymentów na mojej głowie :-D ok 3-4 lata temu wróciłam do mojego naturalnego, czyli ciemnego brązu i zapuściłam włosy za łopatki :-) cały czas zresztą zapuszczam, tylko końcówki podcinam co jakiś czas, żeby zdrowsze były. I oczywiście farbuje, bo zaczęły pojawiać mi się jakieś siwe włosy, ale też na ciemny brąz, więc wyglądają bardzo naturalnie :-) moi rodzice przyjeżdżają do nas pomóc przy przeprowadzce i przy okazji zostaną na święta, to mama mi od razu ufarbuje :-) hehe aż się uśmiechnęłam do siebie na wspomnienie o tych moich krótkich, blond włosach :-D

Jeśli chodzi o owoce i warzywa, to cudownie mieć swój sad, ogród. Takie sklepowe to zdecydowanie nie to samo. Ubolewam, że nie mamy ;-)

A odnośnie zachcianek hmm nie mam raczej. Choć wczoraj na kolacje zjadłam jogurt naturalny z truskawkami i borówkami, po czym przegryzłam ogórkiem kiszonym roboty mojego męża. Pyszny był :-)
 
Młoda żona ty pisałaś o jakiejś płukance z kawy? Ja mam naturalny kolor prawie czarny a terax mam na grzywke rude i chce to przykryć. A może szamponem?
Tak zaparzam kilka łyżeczek kawy odcedzam i płucze wieczorem rano spłukuje dopiero chyba że chcesz odświeżyć kolorek szybko przed wyjściem to po umyciu na pół godziny godziny i spłukuje..
 
A czytalyscie dziewczyny o wchlanianiu syntetycznych witamin?
Ogólnie gadal mi kiedys lekarz,ze te preparaty wielowitaminowe to badziew. Jak ktos ma niedobory żelaza to lekarz nie przepisuje preparatu wielowiraminowego tylko samo żelazo w tabsach. Tak samo ja mam od kardio magnez i potas oddzielnie.
Ja tam dla spokoju bym brala,pytam co wizytę,ale gin nie chce wiec nie biorę.
Ja wole brać zwłaszcza że przez wymioty pewnie miałabym spore niedobory a w poprzedniej ciąży też brałam z dha od 12 tyg bo bierze duży udział w rozwoju mózgu i owszem mała była duża ale teraz widzę że są efekty.. Jest nad wiek rozwinięta i bardzo inteligentna nawet obcy ludzie którzy ją poznają nie mogą się nadziwić.. I myślę że duży wpływ mają witaminy przyjmowane w ciąży.. Moja koleżanka nie brała i można powiedzieć że ograniczała kalorie w ciąży i jej dziecko jest lekko opóźnione.. A niedobory właśnie do opóźnień prowadzą..
 
Ja wole brać zwłaszcza że przez wymioty pewnie miałabym spore niedobory a w poprzedniej ciąży też brałam z dha od 12 tyg bo bierze duży udział w rozwoju mózgu i owszem mała była duża ale teraz widzę że są efekty.. Jest nad wiek rozwinięta i bardzo inteligentna nawet obcy ludzie którzy ją poznają nie mogą się nadziwić.. I myślę że duży wpływ mają witaminy przyjmowane w ciąży.. Moja koleżanka nie brała i można powiedzieć że ograniczała kalorie w ciąży i jej dziecko jest lekko opóźnione.. A niedobory właśnie do opóźnień prowadzą..
No nie nie straszmy sie tak-opóźnieniami w rozwoju przez brak witamin. Po pierwsze większość bierze je z zalecenia lekarza bo nawet witaminy powinny byc konsultowane w ciazy a jak widac nie każdy gin je zaleca.
Ja bym sie nie odważyła na stwierdzenie,ze dzieki witaminom dzieci sa mądrzejsze a tych mam,które nie braly witamin dzieci mogą byc opóźnione.
 
Myślę że kwestia witamin to indywidualna sprawa z resztą to widać. Mi doktorka prywatnie zaleciła jod i tran.

Fryzura fajna ale ja jestem pucia i mi by nie pasowała :/
 
No nie nie straszmy sie tak-opóźnieniami w rozwoju przez brak witamin. Po pierwsze większość bierze je z zalecenia lekarza bo nawet witaminy powinny byc konsultowane w ciazy a jak widac nie każdy gin je zaleca.
Ja bym sie nie odważyła na stwierdzenie,ze dzieki witaminom dzieci sa mądrzejsze a tych mam,które nie braly witamin dzieci mogą byc opóźnione.

też tak myślę...ciekawe jakie witamin brała mama Einsteina :rofl2::-D przecież to jest genetyka i wiele innych uwarunkowań. My nie żyjemy w krajach 3 świata żebyśmy miała takie zagrażające życiu niedobory.
 
reklama
No nie nie straszmy sie tak-opóźnieniami w rozwoju przez brak witamin. Po pierwsze większość bierze je z zalecenia lekarza bo nawet witaminy powinny byc konsultowane w ciazy a jak widac nie każdy gin je zaleca.
Ja bym sie nie odważyła na stwierdzenie,ze dzieki witaminom dzieci sa mądrzejsze a tych mam,które nie braly witamin dzieci mogą byc opóźnione.
Źle mnie zrozumialas to nie dlatego jest opóźniony że nie brała witamin tylko dlatego że bardzo ograniczała jedzenie w ciąży bo nie chciała przytyć i przez to wszystko miała niedobory w ciąży. Wiadomo że jak będziesz się zdrowo odzywiala to nic się nie stanie gdy nie będziesz brała witamin ale ja nie jestem pewna czy w mojej diecie jest odpowiednia ilość witamin chociaż lubię zdrowe jedzenie i staram się odżywiać zdrowo.. Mimo wszystko wolę łykac witaminy i być spokojna a co do inteligencji to właśnie dha bierze udział w rozwoju mózgu więc jeśli można dodatkowo wspomóc to wolę brać.. Być może to nie witaminy A geny (mamusi :p) wpłynęły na to ze młoda jest taka mądra ale skoro lekarze mówią że to dobrze wpływa to ja im wierzę :-)
 
Do góry