reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2019

Moja córka była "chyba chłopcem" w 12 i 20 tygodniu, ale nikt nie powiedział że na 100%. Też się już nastawiłam a tu w 32 tyg powiedzieli mi że chyba dziewczynka [emoji23] i weź tu kompletuj wyprawkę [emoji16]
Dlatego ja po córce mam neutralne kolory ubranek w rozmiarze 56 i teraz też będę kupować takie, które i dla dziewczynki i dla chłopca będą pasować. Bo różne historie się słyszy. Moja koleżanka do 8 miesiąca myślała że będzie miała syna, a dopiero na koniec się dowiedziała że jednak będzie córka:)
 
reklama
Dziewczyny, w którym dokładnie TC i dniu macie prenetalne? U mnie miało być 12+5, ale wczoraj na USG okazało się, że dzidzia nadrobiła 6 dni, więc będzie to już 13+4. Zaczynam się stresować, że jeszcze coś tam sie poprzesuwa i okaze się, że jest za późno :(
 
Dziewczyny, w którym dokładnie TC i dniu macie prenetalne? U mnie miało być 12+5, ale wczoraj na USG okazało się, że dzidzia nadrobiła 6 dni, więc będzie to już 13+4. Zaczynam się stresować, że jeszcze coś tam sie poprzesuwa i okaze się, że jest za późno :([/QUOTMi lekarz powiedział że do 15tc robi się prenatalne pierwsze. Wydaje mi się że lekarz do usg prenatalnego bierze wynik z OM ale pewności nie mam ;);)
 
Dziewczyny, w którym dokładnie TC i dniu macie prenetalne? U mnie miało być 12+5, ale wczoraj na USG okazało się, że dzidzia nadrobiła 6 dni, więc będzie to już 13+4. Zaczynam się stresować, że jeszcze coś tam sie poprzesuwa i okaze się, że jest za późno :(
Wg om 12+1 wg usg wczoraj 13+0
 
Dziewczyny, w którym dokładnie TC i dniu macie prenetalne? U mnie miało być 12+5, ale wczoraj na USG okazało się, że dzidzia nadrobiła 6 dni, więc będzie to już 13+4. Zaczynam się stresować, że jeszcze coś tam sie poprzesuwa i okaze się, że jest za późno :(
Wiesz co ja według om byłam w 11t3d a z usg wyszło mi na prenatalnych 12t0d. Tylko zanim lekarz cokolwiek zaczął oglądać najpierw sprawdził CRL bo to jest głównie brane pod uwagę. U mnie jak zmierzył że jest 55mm to powiedział że wielkość jest ok i że robimy usg genetyczne. Z tego co kojarzę jak mi tłumaczył to chyba dzidzia musi być w przedziale 45-85mm żeby badanie było wiarygodne.
 
O jaaa gratulacje ile już się ujawniło chłopców i dwie dziewczynki?
A To nie jest tak ze lekarz po prostu jest bardziej pewny w przypadku chłopców stad ich przewaga?
Ja mam badania prenatalne jutro o 10 .. już dzisiaj w nocy obudziłam się cała mokra ze stresu .
Wszyscy mówią ze u mnie będzie córka i już się tak nastawilam (chociaż obiecałam sobie ze nie będę) ze już sobie innej opcji nie wyobrażam chociaż szczerze coś czuje ze będzie psikus i to będzie On
Tata chodzi i do brzucha mówi Marcelinka wiec będzie ciekawie
U mnie ginka powiedziała, że po prostu nic nie wisi [emoji23] No to tak sobie sama dopowiedzialam, że większe prawdopodobieństwo na dziewczynkę... Może coś jeszcze wyrośnie, czyli dalej żyje sobie w niepewności :) teraz 4 marca mam iść do innego lekarza, który ma lepszy sprzęt- może to on mi powie coś więcej:)
 
Moja córka była "chyba chłopcem" w 12 i 20 tygodniu, ale nikt nie powiedział że na 100%. Też się już nastawiłam a tu w 32 tyg powiedzieli mi że chyba dziewczynka [emoji23] i weź tu kompletuj wyprawkę [emoji16]
Ja w pierwszej ciąży wiedziałam w 20tc, że będzie dziewczynka , a w drugiej w 16tc i też się potwierdziło przy porodzie [emoji39]
 
Wiesz co ja według om byłam w 11t3d a z usg wyszło mi na prenatalnych 12t0d. Tylko zanim lekarz cokolwiek zaczął oglądać najpierw sprawdził CRL bo to jest głównie brane pod uwagę. U mnie jak zmierzył że jest 55mm to powiedział że wielkość jest ok i że robimy usg genetyczne. Z tego co kojarzę jak mi tłumaczył to chyba dzidzia musi być w przedziale 45-85mm żeby badanie było wiarygodne.
Dokładnie, bardziej chodzi o wielkość dziecka niż tygodnie, aby badanie było wiarygodne CRL nie może mieć więcej niż 85 mm i mniej niż 45 mm.

Ja liczę na to, że prenatalne będę miała jutro, na ostatniej wizycie lekarz mówił, że zależy czy mały będzie już łapał się w przedziale, jeśli nie to umówimy się na inny termin
 
reklama
Do góry