reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wrześniowe mamy 2019

Wiesz co ja według om byłam w 11t3d a z usg wyszło mi na prenatalnych 12t0d. Tylko zanim lekarz cokolwiek zaczął oglądać najpierw sprawdził CRL bo to jest głównie brane pod uwagę. U mnie jak zmierzył że jest 55mm to powiedział że wielkość jest ok i że robimy usg genetyczne. Z tego co kojarzę jak mi tłumaczył to chyba dzidzia musi być w przedziale 45-85mm żeby badanie było wiarygodne.
U mnie Maleństwo wczoraj miało 45 mm, a prenatalne 13 marca. Ja się umawialam według USG, nie OM. Sama już nie wiem... Chociaż wczoraj u lekarza mówiłam, że preneralne mam 13 marca i nic nie powiedział.
 
reklama
U mnie Maleństwo wczoraj miało 45 mm, a prenatalne 13 marca. Ja się umawialam według USG, nie OM. Sama już nie wiem... Chociaż wczoraj u lekarza mówiłam, że preneralne mam 13 marca i nic nie powiedział.
Skoro nic nie mówił to znaczy że się zmieścisz:) teraz z tego czytałam to dzidzia rośnie ok. 1 cm na tydzień także nie stresuj się
 
Tak od piątku mam lux-med znowu i mam fajnego doktora, a moje skierowania na badania w ciąży nie wygasają po zrealizowaniu wiec mam nadzieje ze uda sie trochę cześciej na usg teraz chodzić :D
I bedzie ci wystawial np co 2 tygodnie? Co to za lekarz? chce go :p
Ja mam trochę częsciej, ale tylko dlatego, że nie moglam sie zdecydowac na 1 lekarza i mialam 2 i 1 i 2 wystawiali skierowania. teraz mam juz tylko jednego i 1 skierowanie na usg. zostaly mi jeszcze po poprzednim, wiec korzystalam (np teraz ide na usg dokladnie na koniec 10 tygodnia, czyli 11 tydzien+0, mimo, ze powinnam isc dopiero tak jak prowadzacy wystawil za tydzien, ale juz nie wytrzymuje w niewiedzy od ponad 2 tygodni i musze isc. srednio mam ok 5 kazdego miesiaca (lux med) i ok 15-tego (prywatnie, gdzie bede rodzic). takze i tak nie jest zle. ale do tych prenatalnych chodze jak na szpilkach.
 
Ja będę miała prenatalne jak skończę 12 tc, wg usg, bo tego terminu się już trzymamy, na wszystkich usg ciąża jest tydzień młodsza.
Teraz mam usg co 2 tyg żeby kontrolować krwiaka i w międzyczasie prenatalne [emoji16] cieszę się, chociaż jak przyjdzie do płacenia to będę żałować:/
 
Tak od piątku mam lux-med znowu i mam fajnego doktora, a moje skierowania na badania w ciąży nie wygasają po zrealizowaniu wiec mam nadzieje ze uda sie trochę cześciej na usg teraz chodzić :D
@jurkovska czy orientujesz się jak to jest z tymi skierowaniami w lux med? Ja ostatnio byłam na USG ale miałam z innej placówki skierowanie ale nikt go ode mnie nie wziął. Czy to znaczy że mogę na nie zrobić jeszcze jedno czy jest jakiś system gdzie mają te skierowania?
 
Ja po badaniach, morfologia w porządku chociaż leukocytów ciut mniej niż powinno być i eozynofile czy jakoś tak, no ale ponoć w ciąży to się zdarza;) ma 100% już wiem że prenatalne mam 11 marca tylko teraz ja się zastanawiam czy nie będzie za wcześnie z kolei, zapisałam się tak jak lekarz kazał ale czytam Was i mam wątpliwości...
 
reklama
Do góry