reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2019

My teraz też będziemy się budować w maju....jak dobrze pójdzie, tzn czekamy teraz już na decyzję ostateczną z banku [emoji16] mam nadzieję, że nie będzie inna od wstępnej :)
 
reklama
My też teraz jestesmy w trakcie kupowania mieszkania, ale troche na leniwca bo akurat trafilo mam sie juz wyremontowane i umeblowane, wiec na poczatek super. Ale Wy to jak mowicie domy, czy nawet mieszkania to pewnie spore. U nas skromniusio, 2 pokoje :)
jak wprowadzaliśmy się 11 lat temu do obecnego dwupokojowego mieszkania z roczną córką to była ogromna ilość miejsca , teraz dzieci wyrosły, mają swoje pasje , zapraszaja znajomych , doszły dwa koty, pomimo tego ze staram się minimalizować ilość rzeczy to jest ciasno . Chcielismy 4 pokoje , ale jak doliczylismy dwa miejsca parkingowe, czynsz itp to wyszło, ze za niewiele więcej kupimy dom ( bliżniak z garazem i ogródkiem ) . Mieszkanie chcemy wynajać , bedzie się spłacać .

U mnie juz rosół się gotuje, zaraz wstawiam do piekarnika sernik z jogurtow greckich . Po południu jade na paznokcie i odwiedzic koleżanki w pracy.
 
Ostatnia edycja:
@Mamawrzesniowa od dewelopera pod Warszawa :D narazie aranżacja wyglada tak, bez pokoju dziecka bo to wyjdzie w praniu 10C8C870-A120-46EF-A004-C7FC01C37E61.jpeg10C8C870-A120-46EF-A004-C7FC01C37E61.jpeg
 
U nas właśnie w planach tylko jedno dziecko, wiec jak na to ze dotychczas żyliśmy 1 jednym pokoju to tez nam sie wydaje super. Chociaz wiadomo, ze zycie lubi zaskakiwać. Narazie nawet nie bylo nas stać na coś większego. Ale jak na nasz wiek to i tak myśle ze super sytuacja.
jak wprowadzaliśmy się 11 lat temu do obecnego dwupokojowego mieszkania z roczną córką to była ogromna ilość miejsca , teraz dzieci wyrosły, mają swoje pasje , zapraszaja znajomych , doszły dwa koty, pomimo tego ze staram się minimalizować ilość rzeczy to jest ciasno . Chcielismy 4 pokoje , ale jak doliczylismy dwa miejsca parkingowe, czynsz itp to wyszło, ze za niewiele więcej kupimy dom ( bliżniak z garazem i ogródkiem ) . Mieszkanie chcemy wynajać , bedzie się spłacać .

U mnie juz rosół się gotuje, zaraz wstawiam do piekarnika sernik z jogurtow greckich . Po południu jade na paznokcie i odwiedzic koleżanki w pracy.
 
@jurkovska , super, spore mieszkanie. Ja tesknię za sypialnią ,już mam łóżko wybrane . Dzieci bedą miały osobne pokoje (teraz mają 8 mkw) , a maluch na razie z nami, za jakis czas wykończymy antresolę to starszą córkę tam przeniesiemy.
@Klaudia278 , my tez pierwszy kredyt bralismy jak byłam juz w ciąży z Olą . Mieliśmy bardzo małe zarobki i z dzieckiem to już nie mielibyśmy chyba zdolnosci kredytowej. Do tego mąż nie miał załatwionego wojska ( takie były czasy ;) ) Ciezko było- przy dochodach 2200zł razem , płacislimy 1200zł raty i jeszcze studiowalismy zaocznie .
U tesciow mielismy jeden pokój, ciemna kuchnia , brak balkonu , ogródka . Mieszkanie w starej kamienicy , a za scianą bar, w którym często Cyganie urzadzali imprezy ...
 
Ojejku, to rzeczywiście ciężka sytuacja. Ale wydaje mi się ze ogólnie teraz w tych czasach jakos tak duzo łatwiej jak kiedyś:)
@jurkovska , super, spore mieszkanie. Ja tesknię za sypialnią ,już mam łóżko wybrane . Dzieci bedą miały osobne pokoje (teraz mają 8 mkw) , a maluch na razie z nami, za jakis czas wykończymy antresolę to starszz córkę tam przeniesiemy.
@Klaudia278 , my tez pierwszy kredyt bralismy jak byłam juz w ciąży z Olą . Mieliśmy bardzo małe zarobki i z dzieckiem to już nie mielibyśmy chyba zdolnosci kredytowej. Do tego mąż nie miał zalatwionego wojska ( takie były czasy ;) ) Ciezko było- przy dochodach 2200zł razem , płacislimy 1200zł raty i jeszcze studiowalismy zaocznie .
 
reklama
My tez nie chcemy rezygnować z wakacji :D ale na pewno będą gdzieś koło maja, czerwca i raczej w celach rekreacyjnych. Normalnie w domu nie potrafimy usiedzieć, zwłaszcza ze nasza praca powiązana jest z wyjazdami wiec tryb podróżowania mamy we krwi ;)
@jurkovska bardzo ładna aranżacja! :)
My mieszkamy „na prowincji”, niby super, cisza, spokój, latem można w ziemi podłubać ale zima nie ma nawet gdzie pójść na spacer bo nawet nie ma chodnika, nie wspomnę o poboczu. Także z synkiem spacerowałam od domu do garażu i z powrotem, haha! :D
 
Do góry