reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

W mojego tez szatan wstapil. Od 2 dni w ciagu dnia cycek co 40 minut, bo inaczej histeria, a potem placz i ulewanie, bo przepelniony i boli brzuszek. Wczoraj o 22 tak dal popalic, cycka jadl przez 2 minuty i potem ryk jakby go ze skory obdzierali. Zaczal sie zanosic, tak plakal, ze az sie krztusil, wiec na predkosci zaczelam mu robic butle. Maz go trzymal na ramieniu i oczywiscie jak juz butla byla gotowa to padl ze zmeczenia. Spal do 4:00, wiec nie wiem co to mialo byc. Po tym jak zasnal, kilka razy jeszcze plakal przez sen, bez wybudzania sie :(

Może coś jest w powietrzu ze te dzieci takie inne
 
reklama
U nas te maty na allegro to dopiero kosztują !
250-350 zł

O to jak za 250, to na może na allegro sobie kupię i nawet z przesyłka będzie taniej niż u mnie haha, bo to prawie 400zl
A tak serio, to nawet z amerykańskiego czy angielskiego amazon z przesyłka do mnie taniej wychodzi niż jakbym kupiła tu u siebie. I gdzie tu logika.

Kinder jakoś leci. Mały miał kilka razy porządne kolki. Ten katar co miał to przeszedł na szczęście. Także tak. Zastanawiam się jak pisalyscie że nie które z was mocza uszy przy kąpieli maluchom. Ja nie mocze i starszej też nie moczylam i do tej pory tworzą jej się korki woskowinowe ktore wyjmuje laryngolog. Takze moze moj blad i trzeba jednak moczyc te uszy.....

My też moczymy. Jak się kąpie to tylko buźka i brzucho wystają. Nigdy na to nie zwracałam uwagi, u starszej też.
Ale ja sama np mam już problemy z zatykaniem się uszu raz na jakiś czas (tak co 2-3 lata) A w "moich" czasach to pewnie babcie pilnowały by się uszy nie zmoczyly :) :)

Trzeba by było wstac. Tak mi się dobrze spało... To mnie chłopaki obudzili.
Eh.
Przyjdą, obudzą mnie i małą i se idą .
Kiedyś to na tv przychodzili do salonu to budzili mnie bo bajki puszczali. Ale teraz mają tv u siebie w pokoju więc łudziłam się że jak się wcześniej obudzą to będę miała szansę dospać.
Tiaaaaaa
A oni np pobudka o 6:00, obudzą i uciekają . A do szkoły jak jest pora iść w tygodniu to ledwo z łóżka się zwleką dziady rumuńskie

Skąd ja to znam, przyjdzie cmoknąć mała, obudzi nas obydwie i idzie sobie...

A W tygodniu tak samo, z łóżka ściągnąć nie idzie

@Mama7. Dlatego ja kupuję taniochę. Od września Bartek ma już trzeci kmpl. Ale czepki po 7 zeta klapki nie droższe niż 10 kąpielówki teraz poza sezonem to luz ;) zresztą hurtowo kupiłam na początku ;)

Ja też mam taką zapominalską. Pani na świetlicy to się śmiała zawsze, że Livia kiedyś swoją własną głowę zgubi/zostawi.
I też teraz kupuje najtaniej bo wiem że zgubi najpóźniej za 2 razem.
Na szczęście po czasie się rzeczy odnajdują. Pióra do szkoły to ma albo wszystkie 3 na raz albo żadnego :dry:

Bo dzieci jeszcze NIE POZNAŁY własnych ciał i możliwości. Zaczynają ogarniać ręce choć jeszcze nie dokońca i nie zawsze wiedzą czy to ich ta ręka czy nie. Coś by już chciały a są trochę jak pijane zajączki.

Śmieszne to jest jak mała macha rączka sobie koło twarzy i nagle taki zez "skąd to się tu wzięło?" :laugh2:

Wiesz już nie wiedziałam co jest grane. A ewidentnie się męczył i chciał jeść. Zresztą pospał potem z godzinę może mniej i do cycka ale już tak na spokojnie jadł. Na samą myśl mi się źle robi... No dzieciak prawie trzy miechy a pierwszy raz zmaltretował mi tak te cycki...

My wczoraj tak mieliśmy jak zostala na 1-1,5 godziny z dziadkami w domu. Wracam, biorę na ręce A ona wtedy i jeść i spać jednocześnie chciała i na niczym się skupic nie mogła i jak jadła to się oczy zamykały A jak kladlam do spania to chciała jesc

Ja bylam i kazal mi wlasnie zaczac cwiczyc, powiedzial im szybciej tym lepiej. Moze cos u do Ciebie nie do konca w porzadku ginekologicznie? Nic nie wspominal?

Mi gin pozwolił ćwiczyć ale kazała zacząć delikatnie, w sensie że na początek np rower i nie przeginac

A tak w ogóle to wczoraj okres dostałam:(((( mimo że karmię piersią:((
 
A ja wczoraj z rozpaczy kupiłam MLEKO MODYFIKOWANE. Serio. Młody darł ryja ze 3h. I ssał łapy. Wystawiał tyle o ile język. Pluł smokiem. Cycka szarpał i gryzł i wściekał się jak nigdy jeszcze... Poleciałam do sklepu po to MM wracam a ten śpi... Noszszszsz ku..wa!
Ja właśnie z tego samego powodu odciągałam mleko bo szarpała cyca, wściekala się a ssać nie chciała, do tej pory tak jest z tym że teraz częściej poświęcam czas na to by cyca złapała a nie będę ukrywać że mm już dostała kilka razy bo moje nie ściągnięte a ryjka darła.
Mój właśnie ostatnio zaczął szarpać cyca i wcale przyjemne to nie jest .
No dokładnie nie jest bo złapie mocno dziąsłami i szarpie jak Reksio szynkę...
 
Hej,
A probowalas polozyc go na dzienna drzemke na brzuchu? Sprobuj, na brzuchu powinien pospac dluzej. Ewentualnie jesli stosujesz MM to orzed drzemka dac mu MM a nie cycka-to tez pomoze mu sie wyspac.
U mnie bylo to samo - drzemka 10 minutowa a usypianie 40 min. I tak w kolko. Polozylam na brzuchu - dziecko spi od godziny do trzech i sie wysypia a nie meczy.
A ja sobie odetkalam ucho acustone. Pisalam tu na forum- do lekarza nie mialam jak pojsc to tym psikalam i pomoglo :)
 
Wszystko na chwilę. Góra 15 minut i nuda. Szumisia mamy, szumy w karuzelce. Nie pomaga.

15 min na 1 zabawę/zabawkę to nie jest źle u takiego malucha. Po prostu co jakiś czas może zmieniaj mu miejsce, rozrywkę. Trochę szum, trochę karuzelka, trochę wygłupiania, trochę machania maskotka, troszkę rączki i jakoś te godziny lecą.
Jak Ja odkładam na podłogę to też skrzeczy ale zacznę ja zabawiać czy do niej gadać i jest ok.
A czasem nawet chwilę i w serial jaki że mną popatrzy haha
 
A my po kościele. Moja Julka dziś takie zdrowaśki próbowała śpiewać i jej się udało bo cały Kościół ją słyszał [emoji23] ale podejrzewam że za ciepło było jej bo na dworze były tylko 3 stopnie to grubo ją ubrałam a w kościele było dość ciepło.
 
Taka chcesz? Zobacz załącznik 915514 u nas sie sprawdza i kosztuje ok 60 euro (jakos 240 zl), ja upolowalam za 219 +przesylka.

Tak, dokładnie tą. Tylko że ja nie mam polskiego konta do przelewów w złotówkach i zawsze problemy z zakupami na allegro są jak chcę z wysyłką do DE. Do tej pory mam na payu zwrot na 100zl i nie mogę go odzyskać bo pobrali mi przez kartę kredytową A wypłacić mogą tylko na polskie konto bankowe ;/

Jeszcze parę dni się wstrzymam i ew. Z Anglii zamówię chyba
 
Tak, dokładnie tą. Tylko że ja nie mam polskiego konta do przelewów w złotówkach i zawsze problemy z zakupami na allegro są jak chcę z wysyłką do DE. Do tej pory mam na payu zwrot na 100zl i nie mogę go odzyskać bo pobrali mi przez kartę kredytową A wypłacić mogą tylko na polskie konto bankowe ;/

Jeszcze parę dni się wstrzymam i ew. Z Anglii zamówię chyba
A moze ktos ze znajomych ma konto w zl. moze Ci kupic? Ja kupowalam na allegro, bo w empiku i Smyku sa sporo drozsze. Ma dziwne muzyczki- takie kabaretowe ;)
 
Moja może się nie rzuca na boki i nie wije jak opętana hehe ale czasem jak zasypia wieczorem czy nad ranem to też tak ma że jęczy, kręci się itp. z zamkniętymi oczami i za chwilę śpi dalej. Myślisz wtedy że w końcu zasnęła a tu za chwilę znów krzywienie się, niezadowolenie. Minuta później znów cisza i za dwie znowu i tak w kółko.
U mojego czesto takie prezenie jest objawem powietrza w brzuszku - ja pionizuje go na spiocha i pomaga (zazwyczaj sie nie budzi ;)
 
reklama
Moje dziecko miedzy 4-6 jakby go szatan opętał i drugi dzień to samo było. Leży wije się, oczy zamknięte a rzuca się na boki i macha rękami i się krzywi[emoji848] chwile tsk i przysypia i znowu i tak bite dwie godziny. Cyca mi zryzl bo rzucał się z tym cycem w buzi nawet nie mogłam się uwolnić bo tsk się zassal..
A ja go zmieniam, nawet rożek mu zmieniam, biorę go siebie o to uwalniam by miał luz to z kolei mocno przytulam i nic.. samo mija... i tak nie wiem co to jest[emoji20]
U mnie jest dokładnie to samo co napisałaś w tych samych godzinach!!!!
 
Do góry