reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

Ja urodziłam pierwsze dziecko cc (polozenie posladkowe, miałam umówiony termin, na zimno, bez skurczy).
Byłam cała ciaze wręcz napalona na poród sn niestety nie dane mi było spróbować swoich sił. Po przeczytaniu tych wszystkich informacji o zaletach sn i wadach cc było mi źle ale później sobie przetłumaczyłam że tak było dla nas najlepiej. Cieszę się że mam zdrowe dziecko, że ja jestem zdrowa :)
Nadal uważam że sn jest lepszy ale nie zawsze...
Jak bedzie wszystko w porządku to spróbuję rodzic sn. A jak nie to będzie druga cc. Tym razem tylko poczekam na skurcze żeby przygotowac dziecko na przyjście na świat i nie wyciągnąc go za wcześnie.
[emoji7] [emoji106]
 
reklama
Co do wyprawki to u nas na odwrót, mąż juz wszystko chce kupować a ja sie boje ze za wcześnie bo moze coś się stać, narazie mamy ciuszki i lozeczko, bo tez wyszlo tak ze siedzimy do lipca u rodziców, ze względu remont generalny to nie mam gdzie tego przechowywac, a co do brzuszka to ja mam dosc maly na 6 miesiac, widzac u was takie duze, poza tym wszyscy mówią że mały.
 
Dziewczyny rada nie ma co sie nakrecac za bardzo. Porod to porod i boli czy bysmy tego chciały czy nie jest bol. Boli przy SN i boli po CC. I uwierzcie kazda z Was przejdzie to inaczej. Te co rodza silami natury jedna dojdzie szybciej bez naciec ale i tak będzie boleć same skurcze w pewnym momencie bola co 30 sekund i minuta trwania. Szczerze idzie sie zesrac i wtedy dziala znieczulenie ze nie gryziesz posadzki na sali. Druga znowu przejdzie tw skurcze jak zwtkly bol zeba. Jedna z Was natna ze nie siadziesz na tylku tydzien. Wszystko zalezy od organizmu kobiety. Prog bolu. Jak juz lokator wyjdzie daje sobie reke uciac ze o 90% bolu zapomnicie. Tam samo po cesarce. Jedna przejdzie ja dobrze i nie bedzie miala problemu ze wstaniem a druga znowu bedzie sie zwijac z bolu tu tez nie ma reguly. Mozna sobie opowiadać wrażenia o jak boli o jak zdychalam albo no slychaj bylo super zero bolu nic poszlo raz dwa trzy ale nigdy nie bedzie dwoch takich samych porodow u dwoch osob baaaa, nawet jak bedziecie mialy kolejne dzieci to kazdy porod jest inny.
 
koleżanka strasznie mnie namawia na sn i mówi żebym nie pokazywała skierowania... A co jak mała utknie nie będzie mogła wyjść albo coś mi się z miednica stanie ??
Oj, gdybyś posłuchała koleżanki i bawiła się w chowanie skierowania, kiedy lekarz zaleca CC to byłoby niemądre ;)
 
Dziewczyny, jak to jest z rodzeniem w szpitalu, który nie jest wcale najbliżej naszego miejsca zamieszkania?
Trzeba się tam wcześniej pokazać, jakoś rejestrować? Przyjaciółka wczoraj przekonała mnie, że rzeczywiście warto odpuścić sobie ten w moim mieście (oczywiście jeśli w ogóle będzie czas na czekanie), ogólnie nie dlatego, że jest zły - wręcz przeciwnie mają dobre opinie, ale właśnie przez to porodówka jest przeładowana. I chyba lepiej pojechać kawałek dalej, ale gdzieś gdzie personel będzie miał dla mnie więcej czasu, bo nie cisną się tam wszystkie rodzące z trójmiasta i okolic.
możesz rodzić w jakim chcesz szpitalu, o ile będą mieli miejsca
 
No niestety nie przyszło mi do głowy, aby robić zdjęcie tabletki, poza tym, że nie widziałam opakowań, ale gdzieś przeczytałam, że w wypisie powinno być podane dawkowanie, a ja mam podana nazwę leku. Poza tym pomyłka w dacie w końcowych wnioskach i to, że nie dali Holtera, gdzie zapisały się dwa ataki pod wpływem leku. Myślę, że muszę w tym tygodniu dojść do siebie i w następnym udam się na darmową poradę prawna z pytaniem czy w ogóle warto. Bo też mi szkoda nerwów, ale wiesz, mam strach w sobie, że mogli uszkodzić mi Basie :( co jak coś będzie nie tak po porodzie? Eh... Nie chcę o tym myśleć :(
ja myślę, że w pełnej dokumentacji jaką dostaniesz ze szpitala będzie wszystko wypisane (przynajmniej powinno być). Ja po poprzednim porodzie też brałam całą dokumentację ze szpitala, bo miałam się z nimi sądzić za błędy lekarskie i miałam już gotowy pozew, ale ostatecznie wyliczyłam, że mogłabym dochodzić ok 10-15 tys realnie, bo nie było trwałego uszczerbku na zdrowiu i nie wiadomo ile to by trwało i ostatecznie zrezygnowałam.
 
Ja będę miała 3cesarke więc też się boję bo wiem co mnie czeka najgorsze spionizowanie a później trzeba poprostu wziąć się w garść i próbować wstawać ja osobiście boje się ze mnie czymś zaraza jak ostatnio gronkowcem i dlatego tak mnie bolało bo ropa w środku się zbierała jak wyszłam do domu wszystko pękło i znalazło ujście i wyciekalo że mnie inaczej dostała bym zapalenia otrzewnej teraz powiem swojemu lekarzowi że coś takiego miałam może mi założy drenaż po cc zobaczymy przy bliźniakach miałam dreny założone i w ogóle nie było aż tak źle
a powiedz coś więcej o tym drenażu, po co się to robi i jak to wygląda?
 
Z serii leniwy poranek: kawka i truskawki :)
z zyczeniami milego dnia
Pysznie to wygląda ;)

Mam pytanie o staniki do karmienia: czy kupowalyscie moze z bonprix? Czy dobre i czy trzymaja rozmiary? Ja teraz mam 70e, a ich rozmiarowka zaczyna sie od 75 wiec sie zastanawiam. Ceny dobre i wygladaja fajnie.
A propos biustu: czy spicie w staniku? Ja w I trym.zaczelam spac w takich elastycznych topach, bo piersi tak bolaly, ze sie z boku na bok nie moglam przewrocic. Nadal w nich spie, bo nie chce, zeby mi sie piersi porozciagaly.
Ja z bonprixa mam tylko sukienkę... ciążową na ślub. I powiem Ci, że numerację mają z księżyca. Dobrze, że można bez problemu zwracać - szkoda, że płacisz sama. Ale nie wiem jak to jest ze stanikami...

Śpię bez stanika, zacznę kiedy obudzę się z dwiema mokrymi plamami na koszulce ;) Mam takie elastyczne staniki do karmienia z H&M. W ogóle na początku miałam tak czułe piersi, że nie było mowy o noszeniu bardziej usztywnionego stanika, musiałam nosić wlaśnie te elastyczne, więc zdązyłam się już z nimi troszkę zaprzyjaźnić ;)

Co do wyprawki to u nas na odwrót, mąż juz wszystko chce kupować a ja sie boje ze za wcześnie bo moze coś się stać, narazie mamy ciuszki i lozeczko, bo tez wyszlo tak ze siedzimy do lipca u rodziców, ze względu remont generalny to nie mam gdzie tego przechowywac, a co do brzuszka to ja mam dosc maly na 6 miesiac, widzac u was takie duze, poza tym wszyscy mówią że mały.
A ja cały czas proszę "S. skończmy te meble, czas malować ściany, naprawdę musimy zacząć szykować wyprawkę... nie siedź dzisiaj w pracy do późna, bo coś tam coś tam, tylko wracaj do domu..." zaczynam czuć się jak straszny upierdliwiec, ale przecież zaraz ślub, od którego wydawało nam się, że dzieli nas wieczność (też jeszcze nie mamy wszystkiego...), jakoś równo z nim zaczynam III trymestr, a wtedy na bank wakacje zlecą już jak z bicza trzasł i zacznie się babie lato i wyczekiwanie skurczy porodowych...

Dziewczyny rada nie ma co sie nakrecac za bardzo. Porod to porod i boli czy bysmy tego chciały czy nie jest bol. Boli przy SN i boli po CC. I uwierzcie kazda z Was przejdzie to inaczej. Te co rodza silami natury jedna dojdzie szybciej bez naciec ale i tak będzie boleć same skurcze w pewnym momencie bola co 30 sekund i minuta trwania. Szczerze idzie sie zesrac i wtedy dziala znieczulenie ze nie gryziesz posadzki na sali. Druga znowu przejdzie tw skurcze jak zwtkly bol zeba. Jedna z Was natna ze nie siadziesz na tylku tydzien. Wszystko zalezy od organizmu kobiety. Prog bolu. Jak juz lokator wyjdzie daje sobie reke uciac ze o 90% bolu zapomnicie. Tam samo po cesarce. Jedna przejdzie ja dobrze i nie bedzie miala problemu ze wstaniem a druga znowu bedzie sie zwijac z bolu tu tez nie ma reguly. Mozna sobie opowiadać wrażenia o jak boli o jak zdychalam albo no slychaj bylo super zero bolu nic poszlo raz dwa trzy ale nigdy nie bedzie dwoch takich samych porodow u dwoch osob baaaa, nawet jak bedziecie mialy kolejne dzieci to kazdy porod jest inny.
Moja mama cały czas mówi mi, że wcale nie musi być tak źle. Bo kiedy mnie rodziła to zdążyła zrobić sobie kawę, obejrzeć kawałek teleexpressu, stwierdziła, że zaczyna rodzić, przyjechało pogotowie... i prawdopodobnie zanim kawa zdążyła porządnie ostygnąć to ja już byłam na świecie :D Kompletnie nie wiem, czego się spodziewać. Na razie czuję się świetnie.

możesz rodzić w jakim chcesz szpitalu, o ile będą mieli miejsca
No w sumie... nikt nie powiedzial, że w tym rejonowym na pewno będą mieli wolne miejsca, może problem rozwiąże sie sam. Ale mam nadzieję, że nie będzie takich akcji, tfu tfu!
 
reklama
Bardzo boje się że nie poradzę sobie z opieką nad dzieckiem po cc, no ale nie mam wyjścia, narazie nic nie czytam o CC bo nie chce się nakręcać, koleżanka strasznie mnie namawia na sn i mówi żebym nie pokazywała skierowania... A co jak mała utknie nie będzie mogła wyjść albo coś mi się z miednica stanie ??
Jeśli masz mieć w cięcie ze wskazań to nie ma co ryzykować zdrowiem twoim i twojego dziecka. Ja bym bardzo chciała SN, ale u mnie też się cięcie szykuje. Wiadomo, że to operacja i duża ingerencja w ciało, ale przy dobrej opiece w szpitalu, wsparciu i przede wszystkim dobrym nastawieniu myślę, że powrót do siebie będzie przebiegał w miarę szybko.
Ja niestety mieszkam 100km od domu rodzinnego, niby daleko i niby blisko, ale nikogo tutaj nie mam, żeby mi pomógł :( mój P pracuje na kontrakcie zmianowo po 300h miesięcznie, wątpię, że dostanie wolne. Tyle co mu wyjdzie z grafiku wolne, więc może akurat parę dni w domu będzie, żeby mi pomóc. A tak to zagryzę zęby i do przodu. Najważniejsze to jak najszybciej wstawać i się ruszać, bo wtedy zrostów nie ma.
a powiedz coś więcej o tym drenażu, po co się to robi i jak to wygląda?
Tak jak przy innych operacjach zakładają dren do brzucha, aby płyny, które się zbiorą w okolicach rany spływały swobodnie do worka. Przy CC rzadko zakładają, właśnie tylko przy konkretnych wskazaniach.
 
Do góry