reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

Hej, myślałyście juz powoli o testach prenatalnych między 11-13tc? Jest ten test PAPPA który ma 85-90% dokładności, ale ja się jeszcze zastanawiam na testem NIFTY, jest droższy ale można juz robić od 10 tc i dokładność 99%. Oba nie są refundowane niestety, PAPPA jest refundowany jeśli masz <35 lat.
 
reklama
@Kkk88 tarczycę mimo wszystko warto sprawdzić raz na trymestr. Ja tego nie zrobiłam w pierwszej ciąży i to był duży błąd, bo okazało się, że ciąża uaktywniła chorobę Hashimoto i diabelnie duża niedoczynność tarczycy (też wcześniej nie miałam problemów z tarczyca i nie było ich w mojej rodzinie). To sprawiło, że przez pierwsze pół roku życia Młodej traciłam przytomność kilka razy dziennie, nie budził mnie jej płacz w nocy, miałam problemy z karmieniem. Także warto to przypilnować, chociaż w Twoim wypadku też bym stawiała na jakieś niedobory witaminowe. Jak nie bierzesz, to może czas pomyśleć o jakimś suplemencie z dużą zawartością żelaza?
Co do ryb, to każde możemy, byle po pełnej obróbce cieplnej.
No właśnie zaczęłam brać falvit mama ale to dp0iero jakieś 2tygodnie więc pewnie jeszcze za szybko żeby zaczęły działać.. no nic..włączę do akcji jeszcze szpinak i buraki.. no i zetne włosy żeby się nie plataly
 
Hej, myślałyście juz powoli o testach prenatalnych między 11-13tc? Jest ten test PAPPA który ma 85-90% dokładności, ale ja się jeszcze zastanawiam na testem NIFTY, jest droższy ale można juz robić od 10 tc i dokładność 99%. Oba nie są refundowane niestety, PAPPA jest refundowany jeśli masz <35 lat.
Ja będę miała..tzn w uk jest robiony na nhs właśnie.. trzeba tylko powiedzieć na wizycie z położna przed że chcesz. Ale sama nie wiem.. z jednej strony bym chciała z drugiej strony kolejny stres..
 
@Kkk88 tarczycę mimo wszystko warto sprawdzić raz na trymestr. Ja tego nie zrobiłam w pierwszej ciąży i to był duży błąd, bo okazało się, że ciąża uaktywniła chorobę Hashimoto i diabelnie duża niedoczynność tarczycy (też wcześniej nie miałam problemów z tarczyca i nie było ich w mojej rodzinie). To sprawiło, że przez pierwsze pół roku życia Młodej traciłam przytomność kilka razy dziennie, nie budził mnie jej płacz w nocy, miałam problemy z karmieniem. Także warto to przypilnować, chociaż w Twoim wypadku też bym stawiała na jakieś niedobory witaminowe. Jak nie bierzesz, to może czas pomyśleć o jakimś suplemencie z dużą zawartością żelaza?
Co do ryb, to każde możemy, byle po pełnej obróbce cieplnej.
Ile miałaś w pierwszej ciąży tsh i anty tpo?
 
Ludzie dzisiaj doprowadzają mnie do szewskiej pasji. Jadą na ferie i myślą że skoro są klientami to panoszyc się mogą i wszystko im wolno. Społeczeństwo robi się coraz gorsze.



piu3w1d3gdjez5tu.png
Gdzie pracujesz? No ludzie mam wrażenie że są coraz gorsi.
Hej, myślałyście juz powoli o testach prenatalnych między 11-13tc? Jest ten test PAPPA który ma 85-90% dokładności, ale ja się jeszcze zastanawiam na testem NIFTY, jest droższy ale można juz robić od 10 tc i dokładność 99%. Oba nie są refundowane niestety, PAPPA jest refundowany jeśli masz <35 lat.
Jeśli nie będzie wskazań, poza zwykłym badaniem prenatalnym na dobrym sprzęcie, innego nie będę robić.
Chyba że TFU TFU TFU coś będzie to rozwiąże któryś na pewno.
 
@Kkk88 Który będziesz miała? No ja napewno któryś wybiorę w końcu i tak i tak się dowiesz, w tym teście NIFTY jeszcze fajne jest to, że poznajesz też płeć.
Wiesz co..nie mogę tego znaleźć na stronie muszę zerknąć w książce w domu.;) i też muszę o tym poczytać bo z tego co widzę po 14tygodniu mogą Ci też określić ryzyko z krwi..
 
Oj w ciąży czasem włosy wypadają.. ;) Z tarczą nigdy problemów nie miałam i nie mam..po prostu wydaje mi sie ze zamało jakiejś witaminy.. ponoc jednym wypadaja w trakcie innym po..różne teorie już słyszałam to tak samo jak z nudnosciami chyba:-p
Olej rycynowy można stosować w ciąży?

Olej rycynowy można stosować na skórę, włosy, paznokcie bez ograniczeń ( pewnie pytasz o włosy) ale nie wolno pić w ciąży, bo może powodować przekrwienie narządów jamy brzusznej, bolesne skurcze i bóle brzucha. A wydawać by się mogło, że to taki naturalny lek na zaparcia...

Włosy w ciąży za sprawą hormonów z reguły nie wypadają prawie wcale, możliwe, że u Ciebie wkrótce też przestaną, w końcu to dopiero początek ciąży. Jak potrzebne jest żelaza to powinno wyjść to w morfologii.


Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom
 
Doberek :)
Zdrówka Chorowitkom.
Witam nowe mamusie :)

Dobrze że moja mieszka 1600km ode mnie.. Ale już zapowiedziałam że dziecka tam nie dam..:eek:
Ja uwielbiam gotować i ostatnio nawet się dowiedziałam od teścia i męża że w ciąży mi się smak poprawił :rofl2::rofl2:
Ps..czy wam też zaczynają wpadać włosy.. :hmm::hmm:
Moja też mieszka daaaaaaaleko :laugh2:. Nawet z nią nie gadam :-p. Niestety M chce ją ścignąć "do pomocy" we wrześniu:growl:. "Tylko" na 2 miesiące :errr:. Pierdolca dostanę :hmm: będzie awantura na awanturze. Te 2 razy co ją widziałam wyrywała mi dziecko z rąk za każdym razem jak płakało i zabierała ode mnie:realmad:.

Co do włosów to mi przestały wypadać :laugh2: a już się bałam, że łysa będę:unsure:
 
reklama
Ile miałaś w pierwszej ciąży tsh i anty tpo?
W pierwszej ciąży - nie wiem, bo lekarz-partacz mi nie zlecił. 3 miesiące po ciąży sama wygooglalam co mi może być i zrobiłam badania prywatnie. Wklejam Ci wyniki
Screenshot_2018-01-28-13-12-06.png
Screenshot_2018-01-28-13-12-00.png
 

Załączniki

  • Screenshot_2018-01-28-13-12-06.png
    Screenshot_2018-01-28-13-12-06.png
    237 KB · Wyświetleń: 354
  • Screenshot_2018-01-28-13-12-00.png
    Screenshot_2018-01-28-13-12-00.png
    225,6 KB · Wyświetleń: 356
Do góry