reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

W pierwszej ciąży - nie wiem, bo lekarz-partacz mi nie zlecił. 3 miesiące po ciąży sama wygooglalam co mi może być i zrobiłam badania prywatnie. Wklejam Ci wynikiZobacz załącznik 837188 Zobacz załącznik 837191
Łoł spore tsh. Ja przed zajściem 2,25 teraz 3,66 a anty tpo 232.
A jak się czujesz? Mówią że ludzie z takimi wynikami szybko się męczą itp.
Ja spoko. Mój gin zerknie na badania 7.02,ciekawe co powie.
 
reklama
Łoł spore tsh. Ja przed zajściem 2,25 teraz 3,66 a anty tpo 232.
A jak się czujesz? Mówią że ludzie z takimi wynikami szybko się męczą itp.
Ja spoko. Mój gin zerknie na badania 7.02,ciekawe co powie.
To badania sprzed 3 lat, po ciąży, kiedy nie byłam w stanie funkcjonować i serio było tragicznie. Teraz już tsh 1,9, od początku ciąży nie podnosiłam dawki, bo tarczyca się trzyma. Zobaczymy co będzie dalej. Jeszcze muszę zrobić biopsje guzów, ale to może już po ciąży :)
 
Łoł spore tsh. Ja przed zajściem 2,25 teraz 3,66 a anty tpo 232.
A jak się czujesz? Mówią że ludzie z takimi wynikami szybko się męczą itp.
Ja spoko. Mój gin zerknie na badania 7.02,ciekawe co powie.
A co do gina, to gin se może zerkać, a Ty się umów z endokrynologiem. To już niedoczynność i w ciąży jest cholernie niebezpieczna.
 
To badania sprzed 3 lat, po ciąży, kiedy nie byłam w stanie funkcjonować i serio było tragicznie. Teraz już tsh 1,9, od początku ciąży nie podnosiłam dawki, bo tarczyca się trzyma. Zobaczymy co będzie dalej. Jeszcze muszę zrobić biopsje guzów, ale to może już po ciąży :)
Jejku, to musiałas przejśc...
Twoja mama miała problemy?
To ponoc dziedziczne, moja miała takie same wyniki prawie co ja.
 
A co do gina, to gin se może zerkać, a Ty się umów z endokrynologiem. To już niedoczynność i w ciąży jest cholernie niebezpieczna.
Bez problemu będę mogła łykac co przepisze? Z witaminami i duphastonem.
Po jakim czasie sie obniża? Chociaż z tego co wiem anty tpo to nie spada tylko się zapobiega aby dalej nie szło, tak?
 
Hej, myślałyście juz powoli o testach prenatalnych między 11-13tc? Jest ten test PAPPA który ma 85-90% dokładności, ale ja się jeszcze zastanawiam na testem NIFTY, jest droższy ale można juz robić od 10 tc i dokładność 99%. Oba nie są refundowane niestety, PAPPA jest refundowany jeśli masz <35 lat.

Ja już jestem umówiona na usg 12.02. Będzie to 11t5d wg usg. Robię też PAPP-a. Zastanawiałam się też nad NIFTY, ale koszt ok. 2 500 zł i na razie się wstrzymuję. Jeżeli wyjdzie duże ryzyko, jestem otwarta na amniopunkcję albo wrócę do NIFTY.
 
Jejku, to musiałas przejśc...
Twoja mama miała problemy?
To ponoc dziedziczne, moja miała takie same wyniki prawie co ja.
U mnie w rodzinie tylko ja mam problemy z tarczyca. I oby tak zostało :)

Dziewczyny polecam kreatywna zabawe z dziecmi :D plakatówki, folia spożywcza i stolik - zajęcie na bitą godzinę :)
IMG_20180128_140741.jpg
 

Załączniki

  • IMG_20180128_140741.jpg
    IMG_20180128_140741.jpg
    127,3 KB · Wyświetleń: 439
Bez problemu będę mogła łykac co przepisze? Z witaminami i duphastonem.
Po jakim czasie sie obniża? Chociaż z tego co wiem anty tpo to nie spada tylko się zapobiega aby dalej nie szło, tak?
aTpo to przeciwciała, raczej nie spadaja. Lekarz przepisze Ci syntetyczna tyroksynę, czyli letrox lub euthyrox. Będziesz mogła normalnie brać, tylko rano, na czczo i jeszcze jeść nie można pół godziny po wzięciu tabletki.
 
aTpo to przeciwciała, raczej nie spadaja. Lekarz przepisze Ci syntetyczna tyroksynę, czyli letrox lub euthyrox. Będziesz mogła normalnie brać, tylko rano, na czczo i jeszcze jeść nie można pół godziny po wzięciu tabletki.
Dzięki. Ile czasu jak myślisz będę musiała brać ?
 
reklama
Do góry