reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wrześniowe mamy 2018

To że na NFZ to nie znaczy,że coś jest źle, czy słabiej badane. Te badania na NFZ mają kobiety w określonym wieku i jeśli lekarz chce coś sprawdzić wtedy daje skierowanie. Ja byłam wczoraj na NFZ i była to prywatna klinika gdzie również robi się badania płatne. Nie odczułem różnicy żeby Pan Dr potraktował nas inaczej.
No właśnie z konkretnym wskazaniem do robienia specjalnego USG. A mi chodziło o to takie normalne które wykonuje się każdej kobiecie bez względu na wiek czy na nim się sprawdza coś więcej niż tylko wielkość np.

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Nie wiem, do mnie miał pretensje i majdał mi brzuchem na wszystkie strony bo dziecko leniwe i nie chciało się ruszać jak on chciał.... to jego słowa, dla mnie ruszało się normalnie ani zbyt żwawo ani nie spało, nawet kciukasa do buzi pchało... a na koniec wypięło się dupskiem i ułożyło do spania :)

Ja z sikaniem mam kłopot ostatnio kazał mi iść siku w połowie badania, powiedziałam mu że ja sikam co 5 minut a jak stałam w korku 1h to co się dziwi że pęcherz pełen :p

Ja tez okropnie chodze sikac. Mam takie uczucie jakbym z 2 litry wypila wody a jak ide to jest maly sik a po paru minutach znowu. W nocy 4 -5 razy wstaje, nie chce wiedziec co bedzie na końcówce ciąży, bede spała albo na wc albo w pampersie :p
 
Jak to, nie byłaś jeszcze badana? Ja miałam takie bóle ale minęły. Czasami nie potrafiłam się ubrać od pasa w dół a o skarpetkach mogłam zapomnieć.

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
No miałam tylko usg dopochwowe, potem przez brzuch, za każdym razem tylko omawiamy wyniki, lekarz pyta, czy mam jakieś dolegliwości i tyle. Jak powiedziałam na początku ciąży, że miałam sporą nadżerkę i chciałabym, żeby sprawdził, czy szyjka utrzyma ciążę, powiedział, że teraz to szyjka już nie ma wyjścia i mam się nie martwić. Powinnam zmienić lekarza? Podskórnie czuję, że tak, ale upewnijcie mnie w tym...
 
Ja tez okropnie chodze sikac. Mam takie uczucie jakbym z 2 litry wypila wody a jak ide to jest maly sik a po paru minutach znowu. W nocy 4 -5 razy wstaje, nie chce wiedziec co bedzie na końcówce ciąży, bede spała albo na wc albo w pampersie :p
Ja zasypiam o 21 wstaję o 1:20 i 4:00 czasem jeszcze zaraz po zasnieciu o 22:30
 
No miałam tylko usg dopochwowe, potem przez brzuch, za każdym razem tylko omawiamy wyniki, lekarz pyta, czy mam jakieś dolegliwości i tyle. Jak powiedziałam na początku ciąży, że miałam sporą nadżerkę i chciałabym, żeby sprawdził, czy szyjka utrzyma ciążę, powiedział, że teraz to szyjka już nie ma wyjścia i mam się nie martwić. Powinnam zmienić lekarza? Podskórnie czuję, że tak, ale upewnijcie mnie w tym...
Powiem Ci że to bardzo dziwne, ja chodzę co miesiąc na wizyty i co miesiąc jestem badana i mam USG tak samo mają moje dwie znajome. Może zmień lekarza bo ja zanim zaszłam w ciążę też chodziłam do takiego magika, że badał mnie raz na pół roku pomimo tego że miałam problemy z cyklem bo miałam zaburzenia hormonalne do tego brak owulacji i wmawiał mi, że teraz w ciążę nie zajdę a tu raz poszlismy na całość i nagle byłam w ciąży jak od sierpnia ubiegłego roku nie miałam miesiączki a w ciążę zaszłam pod koniec listopada. Przepisywał mi tylko tabletki na wywołanie okresu przy czym w styczniu się pojawił poszłam i nawet mnie nie zbadał przepisał tabletki antykoncepcyjne i wzięłam po tygodniu zasłabłam i zrobiłam test. Okazało się że jestem w ciąży i to już był prawie 7 tydzień...
Także przemysl to bo to w końcu Twoje, Wasze zdrowie [emoji4]

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Rany dziewczyny co do kawy to mdli mnie na sama mysl :-) a tak ją uwielbialam, ale kupilam sobie ostatnio czekolade i pije na goraco, o dziwo siada :-D
Tez ciagle sikam, doslownie co 15 min a jeszcze chyba nabawilam sie jakiejs infekcji bo dzis przy sikaniu odczuwam straszne pieczenie. Oby nie bylo to zapalenie pecherza :)
Jest tu jaks dziewczyna ktora odczuwa juz ruchy?? Moje malenstwo jest takie grzeczne na kazdym usg ze malo co sie rusza ostatnio uslyszalam ze chyba bedzie bardzo grzeczną dzidzią. Chyba jednak bede musiala wypic tą kawe (jak na zlosc mi:-) )zeby bylo bardziej aktywne :)
 
Do góry