reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

Ale to już było specjalistyczne badanie że skierowania, mi chodziło o takie zwykłe między 11 a 13 tygodniem które wykonuje lekarz prowadzący. Czy tam sprawdza te parametry. Bo jutro właśnie idę na USG i mnie ciekawi czy bd sprawdzał, a jakby nie sprawdził czy mogę się np. upomnieć o zrobienie tego bo np. trzeba. A w internecie ciężko mi znaleźć jakieś info na ten temat.

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Takie badanie, zeby bylo wiarygodne powinno byc zrobione przez lekarza, ktory ma odpowiednie kwalifikacje potwierdzone certyfikatem. Wtedy masz pewnosc, ze jest wiarygodne. Tzw. Usg genetyczne jest zalecone w kazdym wieku.
 
reklama
Takie badanie, zeby bylo wiarygodne powinno byc zrobione przez lekarza, ktory ma odpowiednie kwalifikacje potwierdzone certyfikatem. Wtedy masz pewnosc, ze jest wiarygodne. Tzw. Usg genetyczne jest zalecone w kazdym wieku.

Usg genetyczne może być wykonane tylko do 13.6 tc później dziecko jest po pierwsze za duże, a po drugie ma już tendencje do układania głowy ( nie pamietam jak ) co uniemożliwia dokładnego zmierzenia przeziernosci karku. Stad mówi się , że ro nawet jedno z ważniejszych badań bo wykrywa wiele wad, które później mogą nie zostać wykryte.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny a co z USG Genetycznym miedzy 18 a 22 tc. Pytam bo teraz te plus pappa były okej i zastanawiam sie czym genetyczne rozni sie od polowkowego "zwykłego"
 
Dziewczyny a co z USG Genetycznym miedzy 18 a 22 tc. Pytam bo teraz te plus pappa były okej i zastanawiam sie czym genetyczne rozni sie od polowkowego "zwykłego"

Jak pamietam to sprawdza to samo przeziernosc narrzady tylko juz to widac dokladniej. I chyba tam twz dochodzi pare nowych markerow których nie widac miedzy 11 a 13 tc. Dalej masz szczegółowo. Jak masz z poprzednicj ciaz genetyke to sprawdz sobie co tam mierzyl doktor :)
 
@GoJ

wiec tak;
Sklepienia pokrywy czaszki, mozdzek, polkole mozgowe wzgorze srodmozgowie. Kosci nosowe. Twarzoczaszka, kręgosłup, konczyny, serce jelita,uklad moczowy, przeplywy, lozysko, pepowina, oczy, wargi.
 
Moja genetyka z ciazy z ostatnim synem
 

Załączniki

  • 20180321_181754-1.jpg
    20180321_181754-1.jpg
    774,7 KB · Wyświetleń: 72
reklama
Do góry