reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

Mam podobnie ciągle mam jakieś ale i strasznie się boje ze coś pójdzie nie tak, że dziecko bd jakieś chore, że może jakaś wada nie wiadomo co, albo że coś zjem co nie wolni dostanę jakiejś toksoplazmozy listeriozy czy nie wiem już sama. Wczoraj znów się martwiłam że od noszenia może się coś stać i tak ciągle nowe urojenia. W poprzedniej ciąży się tak nie martwiłam a teraz strasznie i ciągle co by było jak bd źle, że SB nie poradzę itp. Staram się niby nie myśleć ale ciężko, szukam niby rzeczy, ale tak w sumie to trochę się boje kupować, bo ciągle mam jakieś urojenia. Chlopak to ma mnie już czasem dość jak mu o tym gada twierdzi że przesadzam nie potrzebnie bo niby wszystko jest ok. Ale ja i tak się martwię. Jutro mam drugie USG mam nadzieję że bd na nim wszystko ok, tak jak na poprzednim, ale już mnie stres łapie.

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Dziewczyny, mam tak samo, nie mogę odgonić złych myśli, mam nadzieję, że sobie nie wymyślę...
 
reklama
Ale to już było specjalistyczne badanie że skierowania, mi chodziło o takie zwykłe między 11 a 13 tygodniem które wykonuje lekarz prowadzący. Czy tam sprawdza te parametry. Bo jutro właśnie idę na USG i mnie ciekawi czy bd sprawdzał, a jakby nie sprawdził czy mogę się np. upomnieć o zrobienie tego bo np. trzeba. A w internecie ciężko mi znaleźć jakieś info na ten temat.

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja byłam na usg w 12 tyg., też myślałam, że będzie wyglądać jak to genetyczne, ale nie. Pomierzył tylko długość i tyle. USG genetyczne z badaniem kości nosowej, przeziernością karku itp. robi lekarz do tego uprawniony, na specjalnym sprzęcie. Takich lekarzy jest w Polsce 700, któraś z dziewczyn wrzucała link z listą nazwisk.
 
Robiła któraś to USG na NFZ na między 11 a 13 tygodniem ciąży? Dokładnie was przebadali jeśli tak i tam jest mierzone? Czy mierzą NT, Nb czy to trzeba iść specjalnie na genetyczne?

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
ja chodzę na fundusz i mój lekarz mi wszystko pomierzył w 13 tyg z NT, kością nosową itd.
 
ja chodzę na fundusz i mój lekarz mi wszystko pomierzył w 13 tyg z NT, kością nosową itd.
Ja jutro mam wizytę, jak bd robił badanie to zapytam o kość nosowa, mam nadzieję że sprawdza, w karcie ciąży jest miejsce do wpisania Nb i NT. Więc powinni je chyba robić, ale różnie może być

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Zaległam na kanapie. Skonczylam chlopakom czytać Misia Uszatka, zaczęłam czytać Kubusia Puchatka...patrze odlot moje maluchy i chlop :-D.
 
Dziewczyny, od wczoraj mam takie dziwne uczucie jakby mnie ktoś łapał za szyjkę i ściskał. Wcześniej tego nie było, martwić się? Jest to ból do zniesienia, ale ja też mam wysoki próg bólu... wczoraj skoczyłam pimafucin, może to ma związek?
I jeszcze ani razu w ciąży nie byłam badana ginekologicznie...
 
Miała któraś z was usg prenatalne w okolicach końcówki 13tc? Bez problemu dało się wszystko pomierzyć?
Mi wypada 13t6d i teraz się martwię czy nie za późno i czy wszystko sprawdzi czy dzidziol za,duży już nie będzie :/


usg wizyta 4.04
Ja wlasnie dzis mialam 13+6 i niestety testu Pappa juz nie da sie zrobic bo ciaza starsza i dzidzius za duzy. Ale z usg szczegolowego wszystko bardzo dobrze, wiec jestem spokojna.
 
reklama
Dziewczyny, od wczoraj mam takie dziwne uczucie jakby mnie ktoś łapał za szyjkę i ściskał. Wcześniej tego nie było, martwić się? Jest to ból do zniesienia, ale ja też mam wysoki próg bólu... wczoraj skoczyłam pimafucin, może to ma związek?
I jeszcze ani razu w ciąży nie byłam badana ginekologicznie...
Jak to, nie byłaś jeszcze badana? Ja miałam takie bóle ale minęły. Czasami nie potrafiłam się ubrać od pasa w dół a o skarpetkach mogłam zapomnieć.

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry