reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

Dziewczyny odebrałam wyniki tsh mniejsze ciut niż ostatnio, trzymajcie kciuki za zdrowe baby
Czemu ma nie być zdrowe?? Ja brałam antybiotyk mega silny i wtedy musiałam zajść w ciążę, ginekolog mnie uspokajała żebym się nie martwiła narazie z USG wynika że z maluszkiem dobrze i ja się tego trzymam bo bym zwariowała

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja się na początku też bardzo stresowałam wysokim TSH (jak mi w ciągu kilu dni skoczyło do ponad 7) to mnie endokrynolog uspokoiła i powiedziała, że żeby to miało wpływ na zdrowie dziecka, to musiałyby się takie wartości albo jeszcze wyższe utrzymywać przez długi okres czasu nie leczone, a na ostatniej wizycie przy TSH 1,6 powiedziała, że nie będzie zwiększać dawki, bo ostatnio najnowsze badania mówią, że bezpieczne TSH w ciąży może być nawet w okolicach 3. Myślę, że najważniejsze to brać zalecone leki i w ogóle mieć świadomość, że coś jest nie tak z tarczycą, bo niektórzy nie badają jej w ciąży i nie spodziewają się, że mogą być u nich z tym problemy i wtedy nieleczony wysoki poziom się utrzymuje. Poza tym ja mam zlecone z wizyty na wizytę jeszcze oprócz TSH, FT3 i FT4 i te wskaźniki są bardziej miarodajne, bo samo TSH lubi w ciąży "skakać".
 
A macie tak że bolą was czasem same sutki? Mnie od czasu do czasu, od niedawna tak potrafią zaboleć szczególnie lewy jakbym miała tam potłuczone szkło. Wcześniej w żadnej ciąży tego nie miałam i szczerze zaczynam się martwić.
 
A macie tak że bolą was czasem same sutki? Mnie od czasu do czasu, od niedawna tak potrafią zaboleć szczególnie lewy jakbym miała tam potłuczone szkło. Wcześniej w żadnej ciąży tego nie miałam i szczerze zaczynam się martwić.

Bola, pieką brrrrr. Najgorzej na wieczor wlasnie
 
Czyli taki urok po bólu cycków ból skutków. Bomba! W poprzednich ciążach mnie akurat piersi w ogóle nie bolały... No raz. W drugiej. Jak było z minus 10 na dworze i mi mleko zamarzało :-D
 
reklama
Do góry