reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

Daj im karę... Spakuj wszystko do worka na śmieci... Bo jak nie sprzątają to im nie jest cos potrzebne. Zrób pogadanke wychowawcza.
Jak nie pomagają i nie sprzątają to Ty nie masz obowiązku im dawać kieszonkowy u czy nie wiem wziąć na basen lodowisko czy do kina... Bo to jest nagroda za całokształt...

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

nie dam rady spakowac do worka.....niestety leze i zdycham.....
 
reklama
Hey! Podczytuje i znowu nie daję rady nadążyć za Wami ;-)
@Ewarut nie dostalam linka do zamknietej też

Co do porodu to dostosuje sie do zalecen lekarzy.. musze skontrolować serce (wypadanie platka), oczy -5D i ryzyko odklejenia siatkowki (jakies zwyrodnienie kraciaste) ale nie wykluczam żadnej opcji..;-) bałam sie kiedyś porodu ale teraz póki co mam zdanie takie ze przeciez dzidzia musi sie jakos urodzić, i jak będzie lepiej dla nas to tak urodze;-)
Męża nie będę ciagac na sile ale moze bedzie chciał być:-)

Z objawów u mnie teraz straszne mdlosci ktore zajadam majonezem z serem kukurydzą i fasolka szparagowa i generalnie salatkami z majonezem;-) musze sie zważyć w koncu po tej diecie!

@Moniorek87 , to co teraz mozesz zrobic na to przeziebienie to duzo pic (2-3l), inhalacje nebulizatorem z solą fizjologiczną, na gardlo tabletki Isla i plukanki solą, spray antybakteryjny Argentin T, na kaszel syrop prawoślazowy bez etanolu jak potrzebujesz, na katar maść majerankowa a na zatoki Sinupret jak masz gęsta wydzielinę.
Takie przynajmniej ja dostałam, dozwolone w naszym stanie, zalecenia;-)
 
Hey! Podczytuje i znowu nie daję rady nadążyć za Wami ;-)
@Ewarut nie dostalam linka do zamknietej też

Co do porodu to dostosuje sie do zalecen lekarzy.. musze skontrolować serce (wypadanie platka), oczy -5D i ryzyko odklejenia siatkowki (jakies zwyrodnienie kraciaste) ale nie wykluczam żadnej opcji..;-) bałam sie kiedyś porodu ale teraz póki co mam zdanie takie ze przeciez dzidzia musi sie jakos urodzić, i jak będzie lepiej dla nas to tak urodze;-)
Męża nie będę ciagac na sile ale moze bedzie chciał być:-)

Z objawów u mnie teraz straszne mdlosci ktore zajadam majonezem z serem kukurydzą i fasolka szparagowa i generalnie salatkami z majonezem;-) musze sie zważyć w koncu po tej diecie!

@Moniorek87 , to co teraz mozesz zrobic na to przeziebienie to duzo pic (2-3l), inhalacje nebulizatorem z solą fizjologiczną, na gardlo tabletki Isla i plukanki solą, spray antybakteryjny Argentin T i maść majerankowa, na kaszel syrop prawoślazowy bez etanolu jak potrzebujesz, ew na zatoki Sinupret jak masz gęsta wydzielinę.
Takie przynajmniej ja dostałam, dozwolone w naszym stanie, zalecenia;-)
Dzięki za odp :)*
 
Cześć:) ale wczoraj miałam zły dzień. Czy Wy też macie taki dziwny ból brzucha jak przy hmm zatruciu? Mam taki napięty i gdy go dotykam to boli.

Odnośnie wady wzroku - jest jakaś moc od której są wskazania do cc?
Ja równie nadal nie mam linku do grupy zamkniętej. Chyba jest dla wybranych ;)
 
Joanna, ale wiesz, że cały poród to nie leżenie. Tylko szpital trzeba wybrać dobry. Mieć dobre wsparcie, jeśli nie męża to douli lub kogoś zaufanego z rodziny. A przeć też można w różnych pozycjach.
Ale nie przygotowując się do porodu nie wiesz nic i będziesz jak owieczka słuchać położnej. A zdarza się, że idą na łatwiznę.
Druga faza to maksymalnie 2h, a zazwyczaj po godzinie podejmowana jest decyzja o cc czy porodzie zabiegowym.
Ale jak już mówiłam, bez ortopedy nie wiesz nic.

Młodamama przy pierwszym porodzie miałam skurcze krzyżowe, przy drugim normalne. Nie ma reguły.
Ale wiadomo nikt Cię nie namówi na nic. Jednak poczytaj o CC na zimno i o konsekwencjach. Będziesz mogła podjąć świadomą decyzję.
 
Cześć:) ale wczoraj miałam zły dzień. Czy Wy też macie taki dziwny ból brzucha jak przy hmm zatruciu? Mam taki napięty i gdy go dotykam to boli.

Odnośnie wady wzroku - jest jakaś moc od której są wskazania do cc?
Ja równie nadal nie mam linku do grupy zamkniętej. Chyba jest dla wybranych ;)

Ja ogólnie miewam kiepskie dni ostatnio. Co do CC to ja po dwóch- 1 młoda wypiela się na świat dupa....
druga była 4 lata później-niby mogłabym rodzic, ale byłam rok po usuwaniu endometriozy z blizny po CC
teraz przy 3 ciąży moja ukochana Pani Dr powiedziała już na 1 wizycie no to pociacham Cię trzeci raz.....

Bo o wadzie wzroku już nawet nie wspominam -8D..... uwarunkowaniach genetycznych do nadciśnienia, arytmii, chorób zwyrodnieniowych stawów (siostra mojego taty była pierwszą osobą której wstawiano oba sztuczne biodrowe stawy na raz....) to nie wspomnę....
 
Kurcze ja się zawsze wbijam w rozmowę ni z tego ni z owego, ale córcia nie daje spokojnie poczytać Was :)
@bellina fajnie, że wspominasz o CC na zimno, bo niewiele mam zdaje sobie sprawę z tego, że w CC też są różnice. CC na zimno uznaje się za te najbardziej niekorzystne rozwiązanie ciąży i mądry położnik będzie namawiał, żeby nawet jeśli są wskazania do cięcia, czekać z nim do rozpoczęcia akcji porodowej, jeśli jest taka możliwość. Nie chodzi o parcie, ale o skurcze, postępujące rozwarcie i uderzenie odpowiednich hormonów :)
Dostałam w przychodni kilo "pakiecikow" i szlag mnie trafia, bo jeszcze pierwszego trymestru nie ukonczylam, a już dostałam dwie butelki. Może w domu dziecka ode mnie przyjmą...
We wtorek wizyta! Nie mogę się doczekać, oby było wszystko ok!
Dziewczyny, co z naszą tabelką? Robi któraś? Skoro mamy już grupę zamknięta, to bym tam ja umieściła, żeby nie była ogólnodostępna :)
 
reklama
Do góry