reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

Ja jestem pod stałą opieka nefrologa. Moje bóle nerek i pęcherza w weekend były ciężkie do zniesienia. W moczu i posiewie nic nie wyszło. Mój kochany cierpliwy Pan doktor zlecił mi usg, ale tłumaczył właśnie to, że najprawdopodobniej macica naciska.
W poprzedniej ciąży tak nie miałam, ale tłumaczył mi, że może być inne ułożenie czy coś, tylne.
Tak jak dziewczyny piszą, Żurawina czy zuravit. Profilaktycznie. Dużo pić itd. Ale też kontrolować, bo problemy z pecherzem to najczęstsze choroby ciążowe.
To tak jak ja często zapalenie pęcherza zrobiłam badanie moczu prywatnie i nic nie wyszło to musiała być macica

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Witajcie dziewczyny! To moja pierwsza ciąża i mam mega stres. 20go miałam pierwsze usg, wg lekarki pęcherzyk za mały ok 4tydzień, a wg om powinien być 5tc+2. W niedzielę kontrola, a ja schizuję coraz bardziej. Dostałam luteinę i czekam...
 
Aleczka, ja na Twoim miejscu zrobiłabym chociaż samo usg, tym bardziej, że masz darmowe. Część wad genetycznych jest ciężka do wykrycia w późniejszym terminie, a mając taką wiedzę można się przygotować na przyjęcie na świat chorego dziecka, wybór odpowiedniego szpitala do porodu specjalizującego się w danych przypadkach, zrobienie dodatkowych badań i podjęcie leczenia w jak najszybszym czasie. Usg genetyczne nie pokazuje wyłącznie ryzyka wystąpienia zespołu downa, edwardsa itp ale jest to również dokładne badanie anatomiczne, które ocenia czy dziecko rozwija się prawidłowo. Niestety mam w rodzinie przypadek, gdzie zespół downa nie został wykryty przed porodem, rodzice ani personel szpitala nie byli na to kompletnie przygotowani, dziecko miało dodatkowe wady i musiało być natychmiast przetransportowane do innego szpitala na operację - części powikłań dałoby się uniknąć mając taką wiedzę wcześniej. Dlatego tak bardzo wszystkich uczulam na robienie tych badań, siebie również.


Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom
Usg oczywiście zrobię :)
 
Trzymam kciuki za Wasze dzisiejsze wizyty. :biggrin2:

U nas raczej koniec.
Od rana przy każdej wizycie w toalecie krew na papierze. Może bym jeszcze myślała, że oczyszcza się po pierwszym bliźniaku... ale wczorajsze serduszko drugiej fasolki ledwo biło, ciąża młodsza o dwa tygodnie, więc czekam na krwawienie.
Wizyta za dwa tygodnie, ale prawdę mówiąc nastawiam się na powrót do pracy, do gniazda żmij...
Nie mówiłam im o ciąży. O właśnie muszę zadzwonić i przekazać, ze nie będzie mnie do 12.
Nie wiecie dziewczyny czy po poronieniu dają L4?
Nie trać nadziei może nie jest to najgorsze.
Ściskam mocno i życzę dużo siły :)
 
Witajcie dziewczyny! To moja pierwsza ciąża i mam mega stres. 20go miałam pierwsze usg, wg lekarki pęcherzyk za mały ok 4tydzień, a wg om powinien być 5tc+2. W niedzielę kontrola, a ja schizuję coraz bardziej. Dostałam luteinę i czekam...
Mam nadzieję, że wszystko się wyjaśni i usłyszysz same dobre informacje.
Postaraj się nie zamartwiać na zapas.
Trzymam za ciebie kciuki ;)
 
Trzymam kciuki za Wasze dzisiejsze wizyty. :biggrin2:

U nas raczej koniec.
Od rana przy każdej wizycie w toalecie krew na papierze. Może bym jeszcze myślała, że oczyszcza się po pierwszym bliźniaku... ale wczorajsze serduszko drugiej fasolki ledwo biło, ciąża młodsza o dwa tygodnie, więc czekam na krwawienie.
Wizyta za dwa tygodnie, ale prawdę mówiąc nastawiam się na powrót do pracy, do gniazda męskich żmij... Nie mówiłam im o ciąży.
Nie wiecie dziewczyny czy po poronieniu dają L4?
Nie trać nadziei..cos o tym wiem ;)
 
Cześć. Podczytuje Was od kilku dni, i chciałabym dołączyć :) Mam na imię Karolina i w marcu skończę 29 lat. Mam córcię, która ma prawie 4 lata. OM miałam 17 grudnia. 16 stycznia byłam u gina, ale jeszcze nic w sumie nie było widać tylko ciałko żółte około 5 cm. Następną wizytę mam 6 lutego. Bardzo się stresuje, bo straciłam 3 ciążę. Teraz nic się nie dzieje, czasem lekkie pobolewanie podbrzusza, i mega bolesne piersi. Zero mdłości i wymiotów. Także witam Was Wszystkie :)
 
To tak jak ja często zapalenie pęcherza zrobiłam badanie moczu prywatnie i nic nie wyszło to musiała być macica

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
A w ciąży nie byłaś [emoji23]. Dlatego napisałam, żeby kontrolować.
A skąd wiesz, że miałaś zapalenie pęcherza, a w badaniach nic?
Ostatnio jak miałam zapalenie nerek to w pierwszych badaniach nic nie wyszło. W szpitalu mnie wysmiano i odesłano. Dopiero ten lekarz się uparl.
 
A w ciąży nie byłaś [emoji23]. Dlatego napisałam, żeby kontrolować.
A skąd wiesz, że miałaś zapalenie pęcherza, a w badaniach nic?
Ostatnio jak miałam zapalenie nerek to w pierwszych badaniach nic nie wyszło. W szpitalu mnie wysmiano i odesłano. Dopiero ten lekarz się uparl.
Hmm ja mam tak etapami najpierw boli mnie pecherz później jak chodzę siku to szczypie piecze mam straszne parcie i do tego mam mega gorączkę zawsze wychodziło mi od razu z.moczu jak coś nie tak, a i miałam piasek w nerkach ale miesiąc przed ciążą byłam prywatnie u lekarza miałam zrobione wszystkie badania to zszedł, ogólnie też co jakiś czas kontroluje nerki bo coś mam z kielichem nawet dokładnie nie wiem co [emoji16] bo ogólnie chorowity człowiek jestem

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Cześć. Podczytuje Was od kilku dni, i chciałabym dołączyć :) Mam na imię Karolina i w marcu skończę 29 lat. Mam córcię, która ma prawie 4 lata. OM miałam 17 grudnia. 16 stycznia byłam u gina, ale jeszcze nic w sumie nie było widać tylko ciałko żółte około 5 cm. Następną wizytę mam 6 lutego. Bardzo się stresuje, bo straciłam 3 ciążę. Teraz nic się nie dzieje, czasem lekkie pobolewanie podbrzusza, i mega bolesne piersi. Zero mdłości i wymiotów. Także witam Was Wszystkie :)
Witamy serdecznie:) Napisz do @Ewarut na prive jeśli chcesz dołączyć do tworzącej się grupy zamknietej.
 
Do góry