reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

Te babcie chyba tak mają , udzielają super złotych rad sprzed 50 lat .
Ostatnio byliśmy u babci mojego faceta i też stwierdziła że mały na pewno jest głodny bo płacze i mam słaby pokarm . Kazała mi zrobić duży kubek bawarki bo na pewno mam mało mleka , bo ona piła bawarkę i wykarmiła 4 dzieci i ja też mam to robić . Nie wiedziałam czy się śmiać czy płakać .

Ojej co one z ta bawarka, to ostatnio babcia meza mojego mowi, ze zrobi mi bawarki. Podziekowalam, mowie ze na razie testuje diete bez mleka, bo malego wysypuje na buzi, na co ona „aha, czyli juz nie bedziesz karmic piersia?!” Odpowiadam, ze po to nie bede jesc nabialu, zeby wlasnie karmic i mlody nie mial wysypki.
Na co babcia jak ja sobie wyobrazam niepicie mleka i karmienie, ze przeciez mleko nie bedzie mialo sie z czego wytworzyc.
O matko bosko.
 
reklama
Co do nocy, to u mnie jak zwykle podobnie, takze lacze sie w bolu.. a w domu syf bo Kuba chce towarzystwa non stop, a malzonek zarobiony w pracy... heh, kryzys mnie dopadl jak nic i to juz po zaledwie dwoch miesiacach...
Oj ja juz pisalam, ze mam dzisiaj kryzys i chetnie skorzystalabym z uslug zlobka natychmiast. Swietnie Cie rozumiem.
Maly pospal prawie 3 h, pojadl i maz wrocil od lekarza. Dostal mlodego pod opiekem- mam nadzieje, ze nie pratkuje...
 
A co do wyglądu. Długo byłam gruba. Potem 4 miesiące ostrych treningów i 5 lat trzymania wagi.
W ciąży zero słodyczy.
W ciuchy już się wszystkie mieszczę także jest dooooobrze :tak::tak::tak::tak:
Pato matka trójki musi wyglądać jakoś :-D:elvis:

Gruba czy grubsza niż obecnie? Bo teraz to taka szczuplutka jesteś ze chyba gruba nigdy być nie mogłaś:)
Fajnie wyglądasz i fryzura też super!
 
Moja na pół roku to już bułkę w łapę dostała czy banana i było. Młodsza trochę inaczej bo miała ta alergie to bardziej uważałam ale tez od 4 kaszki itd ziemniaki marchew jabłka. Jak napisałam to na takiej grupie matek to normalnie mnie zjechały jak psa ze krzywdę dziecku zRobilam jak dalamkaszkę po 4 mc To ja im pisze „a walcie się świeżynki 10 lat temu takie były zalecenia” i z tego co wiem to mój pediatra tez zaleca po 4 powolutku po jednym produkcie wprowadzać
Ja starszego syna bardzo przepajalam. Od poczatku woda, herbatki koperkowe i pozniej malinowe hipp od tego miesiaca, co mozna z opakowania i tez zaczelam rozszedzac diete od 4 miesiaca, a byl tylko na piersi. Mm ani razu nie podawalam. Ale wtedy nie wiedzialam o zadnych zaleceniach. Poprostu jak bylo na opakowaniu, ze po jakims miesiacu mozna, no to myslalam, ze mozna :) teraz mam zamiar karmic tylko piersia do 6 miesiaca. A jak wyjdzie w praktyce, to zobaczymy
 
Moja na pół roku to już bułkę w łapę dostała czy banana i było. Młodsza trochę inaczej bo miała ta alergie to bardziej uważałam ale tez od 4 kaszki itd ziemniaki marchew jabłka. Jak napisałam to na takiej grupie matek to normalnie mnie zjechały jak psa ze krzywdę dziecku zRobilam jak dalamkaszkę po 4 mc To ja im pisze „a walcie się świeżynki 10 lat temu takie były zalecenia” i z tego co wiem to mój pediatra tez zaleca po 4 powolutku po jednym produkcie wprowadzać
I taki polroczny z bulka wieksza od niego w wozku siedzial i ja lizal
 
Hej dziewczyny :) jutro z księżniczką mamy szczepienie i kurcze nie wiem jak ją zaszczepić tyle ostatnio się o tym mówi i słyszy w tv. Że człowiek już nie wie .. najbardziej to się boję jak ona to zniesie. Jak wasze malutkie zbóje to zniosły ?? I jak szczepiliście ?
U mnie po dzisiajszym szczepieniu odpukac, jest ok i bez zadnych zmian. Bez goraczki i normalna aktywnosc. Tzn. Pol dnia przespal, ale on mi tak spi zawsze, a jak byl aktywny, to normalnie sie smial i gaworzyl. Dalam mu paracetamol ok poludnia, bo marudzil troche i bardziej na wszelki wypadek, bo nie wiedzialam czy go boli czy ze zmeczenia po prostu. Ale na noc juz mam przy lozku przygotowany termometr. Mam nadzieje, ze jak nie dostal temperatury caly dzien, to juz nie dostanie.
 
Dobry wieczór wszystkim. Ja dziś miałam terrorystkę w domu. Ja i mąż jesteśmy padnięci [emoji21]Julka dziś non stop na rękach i to z płaczem... Spała po 10-15 minut a potem płacz, na cyca nadal foch, aż się boję nocy [emoji53] Do tego boję się jak mąż pojedzie do pracy w piątek a ona nadal będzie terroryzować to mi ręce odpadną [emoji37]
 
Oj byloby ciezko, jak juz wrocilam do domu, to z taka ochota wyszedl do pracy, ze dawno taki zadowolony nie wychodzil [emoji23][emoji23]
Moj mial urlop teraz 5 dni i tez sie cieszy, ze jutro idzie do pracy hehe :) a kiedys cos mowil, ze on dokonczy macierzynski, a ja mam wrocic do pracy wczesniej, to dzis juz mowi, ze zmienil zdanie :)
 
A zastanawialiście się jak to po 4 miesiącach życia, będziecie podawać kaszki to w jakiej formie łyżka czy do mleka , bo ja nie wiem nic, ? I zastanawiam się do kupienia takiego leżaczka, żeby podać tą kaszkę, łyżeczka , jestem zielona w tym temacie, a już za 2 miesiące moja córka będzie miała 4 i tak koło 5 chce już jej zacząć podawać, ale skoro ona nie będzie jeszcze siedzieć to uważam.ze ten leżaczek będzie odpowiedni [emoji16] ?Zobacz załącznik 914640
Ja poczatkowo karmilam w takim lezaczku, a pozniej krzeselko z regulowana pozycja oparcia. Lyzeczka normalnie
 
reklama
hej, dziewczyny dostałam temperatury 38 stopni, jak nigdy :( czy wiązać to z tym że boli mnie przy dotyku jeden cycek...? :( karmię piersią, czasem mały tak boleśnie łapie brodawkę, kurde nie wiem co mam robić, apap biorę, jutro sobie kapustę kupie i będę przykładać. Na domiar złego gdy ja telepałam się z zimna mały darł się 3h na kolkę:(
 
Do góry