reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

Haha! odebrałam od siostry moją poduchę ciażową i pas samochodowy:-) :)
Tym mamom, które nie są w temacie- w ciąży powinno się spać głównie na lewym boku. Gdy brzuch staje się coraz większy warto zaopatrzyć się w poduchę do spania na boku (kojec - tak nazywa to producent).
Bardzo to wygodne,:blink: w poprzedniej ciąży toczylismy z mężem boje o tę poduchę :biggrin2:
A adapter do pasa samochodowego to kwestia bezpieczeństwa i bardzo was wszystkie namawiam do nabycia takowego.:-) :)

O to ja o tym nie wiedzialam. Czemu akurat na lewym boku? Dzieki za podpowiedzi :)


0d1ygov361ofth5y.png
 
reklama
Ja planuję fitness dla ciężarnych od przyszłego miesiąca :)
@Mrs_M na lewym, bo leżąc na wznak, albo na prawym, można uciskać na żyłę główna i ograniczać dopływ tlenu maluchowi. Ale z tego, co rozmawiałam z kilkoma ginami, to ten nacisk na spanie na lewym boku jest przesądzony, bo jeśli coś faktycznie się uciska, to ciężarna sama odczuwa dyskomfort i intuicyjnie zmienia pozycje.
Głowa mnie strasznie boli, mogę Apap, kojarzycie?
 
Gdy leżymy na plecach lub na prawym boku, istnieje ryzyko ucisku żyły głównej dolnej, która przebiega po prawej stronie kręgosłupa.
Pozycja na plecach lub na prawym boku utrudnia krążenie, krew w mniejszym stopniu dociera do serca, macicy, czy mózgu, koncentrując się na dolnych partiach ciała, co może skutkować nawet omdleniem przyszłej mamy i niedotlenieniem płodu.
 
@tola_tola Ja też planuję zacząć od 2 trymestru, zakupiłam na razie płytę Lewandowskiej i nawet ona pisze że zaczęła dopiero od 10 tygodnia, na teraz zostaje nam chyba cwiczenie mięśni Kegla i ew. wzmacnianie tych podtrzymujacych piersi ;-)
Chcialabym bardzo na basen chodzić ale zawsze jak raz na ruski rok poszlam to miałam jakieś infekcje wiec boję się bardzo - @Aleczka te globulki są dozwolone juz na naszym etapie ciąży ?
A co do adaptera to macie może jakieś sprawdzone lub takie ktorych unikać?

oar8vfxmot2h0mys.png
 
Ja planuję fitness dla ciężarnych od przyszłego miesiąca :)
@Mrs_M na lewym, bo leżąc na wznak, albo na prawym, można uciskać na żyłę główna i ograniczać dopływ tlenu maluchowi. Ale z tego, co rozmawiałam z kilkoma ginami, to ten nacisk na spanie na lewym boku jest przesądzony, bo jeśli coś faktycznie się uciska, to ciężarna sama odczuwa dyskomfort i intuicyjnie zmienia pozycje.
Głowa mnie strasznie boli, mogę Apap, kojarzycie?
Chyba tak, paracetamol możesz. Ibuprofen nie.

_____________
[emoji480]12.09.2018[emoji480]
 
Ja planuję fitness dla ciężarnych od przyszłego miesiąca :)
@Mrs_M na lewym, bo leżąc na wznak, albo na prawym, można uciskać na żyłę główna i ograniczać dopływ tlenu maluchowi. Ale z tego, co rozmawiałam z kilkoma ginami, to ten nacisk na spanie na lewym boku jest przesądzony, bo jeśli coś faktycznie się uciska, to ciężarna sama odczuwa dyskomfort i intuicyjnie zmienia pozycje.
Głowa mnie strasznie boli, mogę Apap, kojarzycie?
Tak można Apap ale ja nie brałam jak ząb mnie bolał a zarazem głowa przecierpiałam. Bo niestety nie wiedziałam że jestem w ciąży i trochę tabletek przeciwbólowych wzielam.Lekarzowi powiedziałam o tym to powiedział że można tylko Apap ale w tym pierwszym trymestrze abym zrezygnowała przeciwbólowych i nie brała chyba że już nie przetrzymam bólu to drodze wyjątku zażyć

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry