reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

A mozesz zasugerowac jakies konkretne?

Dopiero teraz odnalazłam to pytanie wśród innych postów ;) Chciałam uniknąć sugerowania konkretnych, żeby każdy sam podjął decyzję, ale w sumie co mi szkodzi. Te składniki, które wcześniej podałam w najbardziej zbliżonych ilościach mają: Prenatal DUO ( od 13 tyg), omegamed optima forte, mollers mama, mama premium doppel herz, mama dha premium ( dużo dha ale mam wątpliwości co do barwników, które dodali). Podoba mi sie tez skład pregna plus, bo jest dokładnie to co zalecane i nic dodatkowego poza tym, ale wtedy warto dołożyć kwasy DHA bo jest mało. Możliwe, że coś jeszcze pominęłam sensownego, bo tych preparatów teraz są ogromne ilości. Ja sama nic nie przyjmuje oprócz kwasu foliowego, bo nic mi teraz nie przechodzi przez gardło i mam odruch wymiotny.


Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Lena trzymam mocno kciuki żeby maleństwo ślicznie uroslo:* :*
Co do wymiotów współczuję, ja Dzięki Bogu jeszcze ani razu nie zwymiotowalam.

A synek nieźle naśladuje :Dhehe

Co do 5 tygodnia, wiele zależy chyba od bety i organizmu, choć ja się na tym nie znam jeszcze :D to chodzę po internecie jak szalona i różne są sytuacje. Więc masz rację - przedewszystkim wykluczyć ciąże p. I czy jest pęcherzyk.
Gratuluję serduszka w 5 tygodniu i 6 dniu :*

Dzięki Mimi ;) Ja też trzymam kciuki za Twoją wizytę i innych dziewczyn również ;) bedziesz w podobnym czasie do mnie więc możliwe, że też już zobaczysz serduszko o ile Twoja ciąża nie jest młodsza, a tu się może liczyć nawet jeden dzień. Co do internetu to trzeba zwracać uwage co się czyta i gdzie bo nawet na popularnych stronach ciążowych można wyczytać totalne bzdury. Tutaj jest fajny wpis mamyginekolog o tym co i kiedy jest widoczne na usg Link do: USG wczesnej ciąży - jak interpretować? - Blog mama ginekolog. Uniwersalna opowieść o życiu i wiedza medyczna dla kobiet


Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dzięki Mimi ;) Ja też trzymam kciuki za Twoją wizytę i innych dziewczyn również ;) bedziesz w podobnym czasie do mnie więc możliwe, że też już zobaczysz serduszko o ile Twoja ciąża nie jest młodsza, a tu się może liczyć nawet jeden dzień. Co do internetu to trzeba zwracać uwage co się czyta i gdzie bo nawet na popularnych stronach ciążowych można wyczytać totalne bzdury. Tutaj jest fajny wpis mamyginekolog o tym co i kiedy jest widoczne na usg Link do: USG wczesnej ciąży - jak interpretować? - Blog mama ginekolog. Uniwersalna opowieść o życiu i wiedza medyczna dla kobiet


Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom

Dzięki za link, napewno poczytam :)
Ja miałam ostatnia miesiączke 10.12.Owulacje w Święta 25 lub 26.
13 dnia cyklu dwa pęcherzyki po 20mm.
 
Idę jutro do rodzinnego. Nie wiem tylko czy po pracy czy jeszcze przed. Atmosfera i traktowanie ludzi jest nie do zniesienia. Denerwuje się, brzuch mnie boli, wymiotuje,... Chyba nie tedy droga.

3jgxugpjji86cg4t.png
Hej ja dzisiaj jestem po rozmowie z szefową i stres mi się zmniejszył. Pisałam, że nie było gratulacji ani ohów i ahów ale pod koniec dnia uzgodniłyśmy jak będzie wyglądać moje zastępstwo więc mam spokojniejszą głowę. Wiadomo, że zawsze jakiś stres się znajdzie ale trzeba walczyć o siebie. Nie spałam dzisiaj pół nocy przez te nerwy, wczoraj od 16 nic nie jadłam jak wróciłam to zjadłam podwójny obiad. Wiem, że to chore ale jeżeli sama nie powiesz basta to nikt nie zainteresuje się tym, że cierpisz. Nie jesteś sama pamiętaj o tym [emoji4]

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dopiero teraz odnalazłam to pytanie wśród innych postów ;) Chciałam uniknąć sugerowania konkretnych, żeby każdy sam podjął decyzję, ale w sumie co mi szkodzi. Te składniki, które wcześniej podałam w najbardziej zbliżonych ilościach mają: Prenatal DUO ( od 13 tyg), omegamed optima forte, mollers mama, mama premium doppel herz, mama dha premium ( dużo dha ale mam wątpliwości co do barwników, które dodali). Podoba mi sie tez skład pregna plus, bo jest dokładnie to co zalecane i nic dodatkowego poza tym, ale wtedy warto dołożyć kwasy DHA bo jest mało. Możliwe, że coś jeszcze pominęłam sensownego, bo tych preparatów teraz są ogromne ilości. Ja sama nic nie przyjmuje oprócz kwasu foliowego, bo nic mi teraz nie przechodzi przez gardło i mam odruch wymiotny.


Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom
Dziekuje.
Dzisiaj bylam w dwoch aptekach i mieli same takie z cala tablica mendelejeva. Wzielam mama dha premumium. Do tej pory bralam tylko kwas foliowy.


Dziewczyny wazne pytanie. .czy któraś miala bole jajnikow lub takie jak przed okresem, ale przy tym tez bole krzyzow?
Wiem, ze bóle moga sie pojawoac na początku, ale zaczynaja mi przeszkadzac. Tzn prowadze dosyc aktywne życie i mam dwójkę malych dzieci - nie da sie zbytnio odpoczac.
A wizyta u gina dopiero 6 lutego.

Moze ktoras miala/ma i jest już po wizycie?
 
Dziewczyny ratunku, nie panuje w ogóle nad nerwami ostatnio. Wpadam w ataki szału na męża o było głupstwo, później denerwuje się ze nerwami szkodzę ciąży:( tez tak macie?
 
Dziekuje.
Dzisiaj bylam w dwoch aptekach i mieli same takie z cala tablica mendelejeva. Wzielam mama dha premumium. Do tej pory bralam tylko kwas foliowy.


Dziewczyny wazne pytanie. .czy któraś miala bole jajnikow lub takie jak przed okresem, ale przy tym tez bole krzyzow?
Wiem, ze bóle moga sie pojawoac na początku, ale zaczynaja mi przeszkadzac. Tzn prowadze dosyc aktywne życie i mam dwójkę malych dzieci - nie da sie zbytnio odpoczac.
A wizyta u gina dopiero 6 lutego.

Moze ktoras miala/ma i jest już po wizycie?
Mnie bolą jajniki co i rusz, do tego miałam dość konkretne bóle krzyża przed @. Teraz trochę lżejsze, ale też się zdarzają. Nie byłam jednak jeszcze i gina, więc nie powiem na bank, że to jest ok :). Z poprzednich ciąż niewiele pamiętam w gruncie rzeczy.

Natasza ja powiedziałam na razie tylko swoim przyjaciółkom. Mamie i tacie się boję (jakikolwiek źle to brzmi) i każdego dnia biję się z myślami, czy zrobić to teraz, czy zaczekać. W poprzednich ciążach mówiłam od razu po teście. Wolałam tak, bo w razie gdyby coś poszłoby nie tak, to miałabym w nich oparcie. Teraz sytuacja jest inna o tyle, że moi rodzice bardzo byli sceptyczni wobec naszych planów względem 3 dziecka i wiem, że nie będą zachwyceni. A zrzędzenia mi teraz naprawdę nie potrzeba.

Napisane na Lenovo K53a48 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dziewczyny ratunku, nie panuje w ogóle nad nerwami ostatnio. Wpadam w ataki szału na męża o było głupstwo, później denerwuje się ze nerwami szkodzę ciąży:( tez tak macie?
Tak, też tak mam ;). Wpadam w szał jak opętana. Chwilę później mi strasznie głupio...

Napisane na Lenovo K53a48 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry