reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

reklama
W pierwszej miałam z OM na 19 kwietnia z USG na 22 kwietnia a urodziłam 25.
W drugiej OM nie brali w ogóle pod uwagę. Wg. 1 USG termin na 18 listopada z 2 USG na 21 listopada młody urodził się już 22 listopada 2h 29m po terminie ;) Teraz mam wpisane z OM 13 z USG mam wpisane tak: OM 12 USG 12 września. Kalkulatory liczyły mi między 12 a 15 września w zależności od tego jak długi cykl.
 
Bo te terminy z usg to są takie wiecie ..... niepewne.
Starczy że np dziecko będzie miało dłuższą niż normalnie kość udową.
I zaraz będzie że termin szybszy. A to może też oznaczać tylko to że akurat nogi będzie miał bobas długie ale reszta "normalna"
I to tak samo działa w przypadku wagi.
Ustalają sobie pewne tam wymiary i podług tego obliczają. A potem zonk bo albo dużo lżejszy albo tak jak u mojej kuzynki zamiast 4200 wychodzi 4750
 
Ja mam i mialam po pierwszym porodzie zastrzyk i w zeszlym tygodniu
Dzisa zaczelam 30 tydzien, wiec juz wielkie odliczanie :)
Przez to, ze moj lekarz nie bada mnie ginelologicznie, to zaczelam sie stresowac czy nie mam jakiegos bezobjawowego zapalenia, a teraz jestesmy nad morzem i jitro bede dzwonic czy mnie tu lekarz przyjmie zeby zobaczyc czy wszystko ok a jak nie to jak wroce w pon pojade na sor, bo teraz moj gin ma urlop i przyszly tydz tez. Ktoras z was tez nie jest badana ginekologicznie na kazdej wizycie?
Nie byłam badana ani razu do 16tc na nfz-zmieniłam lekarza
 
Bo te terminy z usg to są takie wiecie ..... niepewne.
Starczy że np dziecko będzie miało dłuższą niż normalnie kość udową.
I zaraz będzie że termin szybszy. A to może też oznaczać tylko to że akurat nogi będzie miał bobas długie ale reszta "normalna"
I to tak samo działa w przypadku wagi.
Ustalają sobie pewne tam wymiary i podług tego obliczają. A potem zonk bo albo dużo lżejszy albo tak jak u mojej kuzynki zamiast 4200 wychodzi 4750
Tak jak te siatki centylowe po urodzeniu. Ile ja się musiałam z Kacprem nagadać lekarzom że dziecko ładnie je mimo że chudy jak patyk i że ma to w genach po tatusiu który do 20 rż wyglądał jak z Oświęcimia wyzwolony...
Bo K. teraz ma 160 cm plus minus wzrostu a waga 25 kg! Nie to co B. który waży 10kg więcej przy wzroście plus minus 140cm.
 
Hej hej, powiedz wam że nie chce mi się już wstawać a syn nadal chce iść do przedszkola jejku, dziś zaczynam dopiero 27tc rany a wy już 30tc jaka rozbieżność........ Dostałem wczoraj od koleżanki 3 kartony ubrań dla synka ciekawi mnie rozm i stan zobaczymy, ubrań z reguły mam pełno i to nowych więc jestem wybredna hihi...... Dziś popołudniu ma się wkoncu ochlodzic może będzie lepiej..... StarAnia daj znać co powiedział lekarz
 
I focia
 

Załączniki

  • Screenshot_20180621-064707.png
    Screenshot_20180621-064707.png
    50,4 KB · Wyświetleń: 54
No wlasnie myslalam, ze powinien badac na kazdej a mnie juz dwie wozuty ostatnio nie badal tylko samo usg a nastepna wizyta za 3 tyg. Nie mam objawow typu swedzenie czy pieczenie a wydzielina wydaje mi sie ze ok, chociaz to ciezko mi rozpoznac, bo wiadomo, ze w ciazy sie zmienia. Nie wiem moze ja juz wymyslam.. po prostu nie chcialabym zeby bylo jakies nieleczone zapalenie, ktore nie daje objawow

To jeżeli masz problem z wizyta , zrób wymazy. Tylko ze to trwa kilka dni no i zależnie od puntu pobrań kosztuje około kilkudziesięciu złotych. Swego czasu w Rossmanie i aptekach były testy na infekcje „domowe laboratorium „ czy jakoś tak. Niewiem jak ze skutecznością tego bo nie używałam .
 
Co do karmienia piersią , chce karmić . Pewnie dlatego ,że dla mnie wszystko jest pierwsze i tłumacze sobie ,że skoro naturalne to dobre. Dostaliśmy ściągacz do mleka i podgrzewwcz co da możliwość na karmienie przez męża dzidziusia. [emoji6][emoji6][emoji6]
Przemawia też za mną to ,że nie będę musiała wydawać pieniedzy na mleko modyfikowane. Chociaż mam trochę obaw , że nie będę miała pokarmu bo mama ze mną , po 5 dziecku i jedynej cesarce straciła go i moja siostra przy dwójce też. Choć zastanawiam się czy to nie kwestia psychiki.
Teraz chce , moje koleżanki mnie zachęcają , bo same karmią , więc mam wsparcie. Ale jak będzie z moja psychiką po porodzie? Bo łatwo sie pisze , jak się jeszcze czegoś nie robiło ;)))).

Po za tym dziewczyny z domów jednorodzinnych . Jak ogarniacie kwestie łóżeczka dla dziecka ? Nasza sypialnia jest na górze i tam mamy łóżeczko , ale jednak dzień będę spędzała na dole . Myślałam,żeby dziecko kłaść w otulaczu na łóżku , ale jednak myślę ,że jak ktoś przyjedzie , będzie siedział na kanapie i dzidziuś pomiędzy ludźmi,( bo przecież nie będziemy siedzieć w sypialni z teściami;)) to ,aż szkoda mi małej ,żeby była tak przekładana. Musi mieć swoje miejsce . Zamówiliśmy łóżeczko turystyczne , tak żeby go używać , gdy będzie potrzeba. Wyprawka kosztuje... ;) Ale mam nadzieję ,że posłuży dla kolejnych dzieci :)


I jeszcze jedno. Jakie smoczki kupujecie i ile ? Bo nie mam zielonego pojecia...
 
reklama
Co do karmienia piersią , chce karmić . Pewnie dlatego ,że dla mnie wszystko jest pierwsze i tłumacze sobie ,że skoro naturalne to dobre. Dostaliśmy ściągacz do mleka i podgrzewwcz co da możliwość na karmienie przez męża dzidziusia. [emoji6][emoji6][emoji6]
Przemawia też za mną to ,że nie będę musiała wydawać pieniedzy na mleko modyfikowane. Chociaż mam trochę obaw , że nie będę miała pokarmu bo mama ze mną , po 5 dziecku i jedynej cesarce straciła go i moja siostra przy dwójce też. Choć zastanawiam się czy to nie kwestia psychiki.
Teraz chce , moje koleżanki mnie zachęcają , bo same karmią , więc mam wsparcie. Ale jak będzie z moja psychiką po porodzie? Bo łatwo sie pisze , jak się jeszcze czegoś nie robiło ;)))).

Po za tym dziewczyny z domów jednorodzinnych . Jak ogarniacie kwestie łóżeczka dla dziecka ? Nasza sypialnia jest na górze i tam mamy łóżeczko , ale jednak dzień będę spędzała na dole . Myślałam,żeby dziecko kłaść w otulaczu na łóżku , ale jednak myślę ,że jak ktoś przyjedzie , będzie siedział na kanapie i dzidziuś pomiędzy ludźmi,( bo przecież nie będziemy siedzieć w sypialni z teściami;)) to ,aż szkoda mi małej ,żeby była tak przekładana. Musi mieć swoje miejsce . Zamówiliśmy łóżeczko turystyczne , tak żeby go używać , gdy będzie potrzeba. Wyprawka kosztuje... ;) Ale mam nadzieję ,że posłuży dla kolejnych dzieci :)


I jeszcze jedno. Jakie smoczki kupujecie i ile ? Bo nie mam zielonego pojecia...
A w wózku? Moja koleżanka ma dom i małego w. Wózku miałyśmy na dole, ja mam smoczki Tommy tippie od 0-6 mcy
 
Do góry