reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

A jaka masz grupę krwi, bo ja mam brh- a mój ma AB rh + i kurcze moja gin powiedziała ze nie ma żadnego problemu kurcze martwię sie czy ona ma racje ? We wtorek mam kolejna wizyte kurcze muszę jeszcze raz sie dowiedzieć..
Wyglada na konflikt. Mialas badane przeciwciala? Pogadaj z lekarzem koniecznie i poczytaj o tym, zeby czegos nie przegapic.
 
reklama
CarmenKatarzyna》》sama wiesz najlepiej co tobie odpowiada i tego sie trzymaj. Nikt poza toba sama nie bedzie wiedzial lepiej. Masz tez pelne prawo powiedziec nie i koniec dyskusji bo im dalej brnie sie w takie rozmowy tym gorzej Szkoda ze nawet polka na sile chciala cie przekonac bo pewnie po niej spodziewalas sie ze lepiej wyslucha twoich racji. U mnie po przejsciach z pierwszym synem mam mase argumentow dlaczego MM i szybko koncze takie pogaduchy.
Btw polecam Tommee Tippee perfect prep machine. Jak narazie nie slyszalam od nikogo zlej opinii na ich temat. Chyba ze w Holandii maja jeszcze inne nowosci do przygotowania butelek chetnie poczytam
 
To podobnie jak ja, też jestem umówiona w następnym tygodniu. Mozesz mi powiedzieć jak to wygląda w praktyce? Dobrze sobie wyobrażam, że to zwykły zastrzyk w tyłek?:-D dobrze się czułaś ? Czy długo trwa "obserwacja" po podaniu? :)
Zwykly zastrzyk w tylek. Nie powinno byc zadnych odczynow poczszczepiennych. I
U mnie tylko spytal czy mnie gardlo nie boli, nie kaszle i zajrzal w gardlo. Po zastrzyku trzdba zostac ok 20 min w przychodni profilaktycznie
 
Prywatnie i tu i tu. Więc ktg pewnie też płatne. A nie będą robić w szpitalu łaski? Bo ja do swojego lekarza mam 80 km, a ktg mogłabym robić bliżej siebie i mu wysyłać.
Ja wczoraj pytałam lekarkę o ktg i powiedziała, że dopiero w terminie będziemy robić i to w szpitalu, wcześniej nie, trochę się zdziwiłam...
 
Ja chce karmić piersią. Mam nadzieję, że mała szybko ogarnie temat.
Pierwszego syna karmiłam trzy dni, tyle co w szpitalu i jedną dobe w domu.
Miałam ogromne, przeogromne piersi a on nie umiał chwycić dobrze. Był ryk i po 16 h płaczu oraz niesprzespanej nocy dostał butle. Oczywiście dostawiałam go do piersi ale zrobił łyka i znów płacz. To był kosmos.
Potem jeszcze dwa tygodnie odciągałam pokarm i karmiliśmy go na zmianę z mm. Ale po tym czasie musiałam brać tabletki silne bo okazało się że nie wyczyścili mnie dobrze w szpitalu i po karmieniu było.
Drugi syn od razu załapał. Początki trudne bo bolało, sutki poranione ale nauczyliśmy się oboje i karmiłam go rok.
Podług pierwszego syna mega wygoda !
W nocy to na śpiąco go karmiłam, zamiast wstawać i szykować mleko. Więc teraz też chce.
 
Ja mam i mialam po pierwszym porodzie zastrzyk i w zeszlym tygodniu
Dzisa zaczelam 30 tydzien, wiec juz wielkie odliczanie :)
Przez to, ze moj lekarz nie bada mnie ginelologicznie, to zaczelam sie stresowac czy nie mam jakiegos bezobjawowego zapalenia, a teraz jestesmy nad morzem i jitro bede dzwonic czy mnie tu lekarz przyjmie zeby zobaczyc czy wszystko ok a jak nie to jak wroce w pon pojade na sor, bo teraz moj gin ma urlop i przyszly tydz tez. Ktoras z was tez nie jest badana ginekologicznie na kazdej wizycie?
Może Was zaskoczę ale ja od początku ciąży nie byłam badana ginekologicznie. Nie pytam nawet dlaczego. Po prostu ufam na 100%. Leczę się prywatnie w b. dobrej, sprawdzonej klinice. Na każdej wizycie usg ale to raczej standard. Nie mam pojęcia jaki jest stan mojej szyjki, brzuch mi nie twardnieje, nie mam skurczy b-h. Wierzę, że wszystko jest dobrze. Miałam raz infekcję ale zadziałałam sama clotrimazolum.
 
Hejka.
Nie idzie Was dogonić z czytaniem. Nie bylo mnie 2 dni i nie mogłam dać rade.
Ale już wszystko chyba pochytałam.

GoJ masakra jakaś. Ale kto da rade jak nie Ty.
StarAnia trzymam kciuki za jutrzejszą wizytę.

Co do karmienia to ja chętnie spróbuję, ale nic na siłę. Mam płaskie sutki wiec jak nie wyjdzie to trudno.
Skonczylam wczoraj zajecia w szkole rodzenia. Super polozna z noworodkow. Opowiadala jaki problem miala z karmienien piersia i wiedziala ze nie moze.nam takich rzeczy mowic, ale ona nie karmila bo nie dala rady. I ma zdrowe dzieci. I pokazywala nam te jednorazowe mleczka ktore maja na oddziale do dokarmiania niemowlat.

Jutro zaczynam 29 tydz. We wtorek wizyta i juz nie moge sie doczekać.

Zrobiłam badania na krzepliwosc krwi ale wyniki dopiero za 2 tyg. Zlecili mi po tym niedotlenieniu ktore mialam na poczatki maja. Neurolog zrobil doplera na szyi ale nic nieprawidłowego nie widzial. Zastanawiaja sie nad cesarka. Ale to chyba w zaleznosci od tych badan.
 
reklama
Ja wczoraj pytałam lekarkę o ktg i powiedziała, że dopiero w terminie będziemy robić i to w szpitalu, wcześniej nie, trochę się zdziwiłam...
Ja w drugiej ciąży co tydzień od 36 przychodziłam na KTG ostatni raz w niedzielę już na IP do szpitala bo to był termin USG mnie cholernie bolał brzuch i ruchy były mniej wyczuwalne. Wolałam sprawdzić. Wg. Pana Doktora to na KTG nic nie było takiego mimo że ja czułam jak ból narasta... no i w wc przed badaniem odszedł mi krwawy czop to Pan Doktor stwierdził że my ciężarne uroiłyśmy sobie te czopy i coś tam jeszcze mądrego po czym stwierdził że równie dobrze mogę urodzić za tydzień nie wiem czy minęło 5h od tego momentu gdy trafiłam z pogotowiem do niego z rozwarciem na 10cm i skurczami partymi.... ;) się rozpisałam...
 
Do góry