reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

reklama
W. Mopsie udziela info odnośnie becikowego i rodzinnego a jak urodzisz idziesz do urzędu miasta którym urodzilas i dostajesz pesel i akt urodzenia najpierw trzeba mieć pesel dziecka bez niego nic się nie załatwi
Ja będę szła do mojej Pani z OPSu w sierpniu czy lipcu po obiady dla dzieci to się dowiem dokładnie ale my bierzemy 500+ i rodzinne i już dawalismy dok. a jak się idzie pierwszy raz to pamiętam że te 10lat temu potrzebowaliśmy ze skarbowego zaswiadvzenie i to dobrze załatwić wczesniej bo nie wypisuja od reki tylko 2 tygodnie pity jesli sie pracuje oświadczenia ktore sa w necie na stronie mopsu zazwyczaj i w mopsie yez mozna wziąć i u nas zaswiadczenie z urzedu dzielnicy ze maz nie bierze tam gdzie zarejestrowany odpisy skrocone aktow urodzenia dzieci i ślubu i dowod osobisty... i to chyba tyle... ;)
 
Podobno w tym roku można będzie ( o ile już nie można) internetowo narodziny dziecka...
muszę to doczytać.

Ja z kosmetyków kupię Sylvecco mają b dobry skład

a na obiad zupa z bobu:)
Od 1 czerwca można narodziny dziecka na OBYWATEL . GOV
a na EMP@TIA można inne rodzinne z tego co patrzyłam tylko trzeba mieć profil zaufany.
 
Hmm A jak nie pracowałam przed ciążą to należy się to Kosiniakowe ? Czy jakoś tak też się nie orientuję w temacie .
A tutaj warunkiem chyba też jest to, że trzeba było rozpocząć prowadzenie ciąży przed 10 tygodniem.

Znalazłam taką "instrukcję":
"Należy zgłosić się do odpowiedniej placówki pomocy społecznej, tam pobrać i wypełnić wniosek, a do niego załączyć dowód osobisty, akt urodzenia dziecka i oświadczenia o uprawnieniach – instruują urzędnicy."
Jakie znowu oświadczenia o uprawnieniach? Ktoś coś wie? bo google nie wiedza o co pytam :(
 
O mamo ile tego wszystkiego jest A ja zielona w tym temacie i w sumie drugie dziecko jak się urodzi to i 500 plus będzie też się należało. Czyli becikowe Kosiniakowe i te 500 plus to wszystko w mops się łatwi czy w urzędzie miasta?
 
A tutaj warunkiem chyba też jest to, że trzeba było rozpocząć prowadzenie ciąży przed 10 tygodniem.

Znalazłam taką "instrukcję":
"Należy zgłosić się do odpowiedniej placówki pomocy społecznej, tam pobrać i wypełnić wniosek, a do niego załączyć dowód osobisty, akt urodzenia dziecka i oświadczenia o uprawnieniach – instruują urzędnicy."
Jakie znowu oświadczenia o uprawnieniach? Ktoś coś wie? bo google nie wiedza o co pytam :(
To chyba jak nie jesteś biologicznym rodzicem
 
Zalamalam się...
Mam dopiero 3 chłopów w domu a bur...el taki jak nie wiem... chce mi sie wyć! A mąż do mnie albo sprzataj albo jedź po Ka. Kuźwa a pocałuj mnie w dupe!!!
 
reklama
Do góry