reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

Mnie w ogole przeraża ta cała papierologia po porodzie, tj.macierzynski, te becikowe itd. Co, gdzie kiedy :D
Dokładnie wszystko mam zapisane w kalendarzu kiedy z czym mam iść aby przypadkiem 1zl mi koło nosa nie przeleciała wkoncu jak niektóre rzeczy nam się należą to trzeba z nich korzystać zwłaszcza że ja głównie wydaje te pieniądze na dzieci, nie pijemy alkoholu, nie palimy papierosów no i patologia nie jesteśmy....
 
reklama
Mnie w ogole przeraża ta cała papierologia po porodzie, tj.macierzynski, te becikowe itd. Co, gdzie kiedy :D
W. Mopsie udziela info odnośnie becikowego i rodzinnego a jak urodzisz idziesz do urzędu miasta którym urodzilas i dostajesz pesel i akt urodzenia najpierw trzeba mieć pesel dziecka bez niego nic się nie załatwi
 
U mnie młoda ma jakiś adenowirus czy takie coś Tez wizyty w kibelku. A ja gardło i kaszel i ucho. Pediatra powiedział ze może to być ten sam bo powoduje pare różnych chorób. A internista mi wrabal antybiotyk. Mniejsza z tym ... weź jaki probiotyk , może coś zjadłaś takiego albo namieszalas. Herbatę nie słodzona ciepła , jakieś lekkie jedzonko i może się uspokoi.
Ja od 16rż nie słodzę więc luz... Osłabiona chyba jestem bo zasnęłam i dopiero wstałam a spało mi się mega... dawno tak dobrze nie spałam...
 
Podobno w tym roku można będzie ( o ile już nie można) internetowo narodziny dziecka...
muszę to doczytać.

Ja z kosmetyków kupię Sylvecco mają b dobry skład

a na obiad zupa z bobu:)
 
Dziewczyny a kiedy bierzecie od lekarza zaświadczenie ze jesteście pod jego opieka w ciąży??? Bo będzie takie potrzebne do becikowego a jak już urodze to nie będzie mi się chciało specjalnie jechać i się prosić o wypisanie tego więc zastanawiam się czy lekarz na ostatniej wizycie przed porodem może coś takiego wypisać????
No właśnie nie wiem... chyba po 32 tc poproszę....
 
W tamtych dawała na ostatniej czy przedostatniej przed porodem mi.
No właśnie jak byłam z K. to nie było potrzeba a jak z B. to ni huhu nie pamiętam czy nie wystarczyła książeczka? Wiem że wg OM wychodziło mi że przyszłam po 12 tc a wg. USG że jakoś w 9tc. Teraz mam wpisane że zglosilam się w 9tc. Choć ja się zapisałam dwa tygodnie wcześniej ;)
 
Mi się chyba nie należy to becikowe to nawet się nie dowiadywałam, bo tam znów jakieś progi finansowe :(

Człowiek płaci te wszystkie składki itp a i tak nic z tego nie ma. Nawet cała ciąże prywatnie i lekarzy bo terminów nie ma...
Becikowe zawsze było dla wszystkich bez względu na dochód co innego zasiłek z tyt. urodzenia dziecka to też 1000zł ale już z progiem dochodowym bodaj 525 zeta na osobę brutto ale głowy nie dam bo było 492 kiedyś a czytałam ze sie pozmienialo...
 
reklama
Do góry