reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

My z mężem chcemy przede wszystkim koniec roku szkolnego bo Nas zwyczajnie wymęczył młodszy i jego rąbnięta wychowawczyni po całości. W ogóle coś mnie skurcze męczą dziś podejrzewam jelita bo zjadłam obiad w pośpiechu i mam za swoje ale pewnie no-spę na noc walnę.
Miki też dziś mam wrażenie zamulony. Niby fika ale mniej - rzadziej niż jak ja się dobrze czuję.

Na wakacje chcieliśmy zahaczyć o ENERGYLANDIĘ no ale co by mi po niej było w 7/8 msc ciąży ;)

Ja do tej Energylsndii od trzech lat jadę i nie mogę dojechać :(
A uwielbiam takie parki rozrywki, byłam już w kilku w Europie i niezłe na mnie działają :)

Choć z każdym rokiem coraz bardziej się boję, a zaczynałam z poziomem 0 strachu
 
reklama
Ja do tej Energylsndii od trzech lat jadę i nie mogę dojechać :(
A uwielbiam takie parki rozrywki, byłam już w kilku w Europie i niezłe na mnie działają :)

Choć z każdym rokiem coraz bardziej się boję, a zaczynałam z poziomem 0 strachu
Starość nie radość ;) ja kiedyś na rowerze z górki bez trzymanki śmigałam a teraz na hamulcu z lękiem zjeżdżam.
 
Seremida, jakie badania dodatkowe Ci robili na cukry? Jak wczesnie wyszla Ci cukrzyca w badaniach? Ja pierwszy raz w zyciu na czczo mam cukier powyzej normy, po obciazeniu w normie. Nawet sie zastanawiam czy jutro nie zrobic kontrolnie przed wizyta jeszcze raz.
 
Hej tylko macham doczytalam... duzo nadrabiania
Leze z reka na brzuchu i wyczekuje ruchow .. dzis i wczoraj malutko delikatnie ale czytalam ze u Was tez jakos spokojniej
Dobranoc zmykam bo jutro do pracy :*
 
Ej GoJ powiedz mi coś więcej o tych czopach?
W pierwszej ciąży nie widziałam tego ani nie wiedziałam co to. W drugiej na 5h przed porodem zszedł ze mnie taki dość gęsty śluz zabarwiony nitkami krwi. Coś jak meduza ;) podobno odejście czopu sygnalizuje poród ale jak pisałam w pierwszej ciąży albo tego nie miałam albo nie zwróciłam uwagi (ale ja też np. w obu nie rodziłam łożyska bo wyleciało samo zaraz po dziecku)
Podobno jednym ten czop odchodzi i 2 tyg. przed porodem innym kilka godzin przed.
Tak czy siak jest to jedna z oznak zbliżającego się porodu.
 
reklama
Seremida, jakie badania dodatkowe Ci robili na cukry? Jak wczesnie wyszla Ci cukrzyca w badaniach? Ja pierwszy raz w zyciu na czczo mam cukier powyzej normy, po obciazeniu w normie. Nawet sie zastanawiam czy jutro nie zrobic kontrolnie przed wizyta jeszcze raz.
Nie wiem czy robienie tego badania ponownie jest bezpieczne. Ja w ogóle uważam to badanie za straszne. U mnie w poprzedniej ciąży był akurat trzeci pomiar za wysoki i uznano, że to ta cukrzyca ciążowa. No i potem ta dieta... Masakra, byłam załamana. Wtedy brakowało mi psychologa w ciąży. Potem rozmawiałam z lekarzem rodzinnym, bo mi po jedzeniu rzadko cokolwiek wychodziło ponad normę i ja zwyczajnie nie tolerowalam takiej dawki glukozy.
Na Twoim miejscu po prostu zrobiłbym sobie badanie cukru na czczo.
 
Do góry