reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

Co do snów to wczoraj przysnęłam i obudziłam się z takim lękiem. Śniło mi się, że nie karmiłam w ogóle dziecka, a ono z powietrza rosło, a potem, że mi się zaczęło topić w wanience i nie moglam jej wyciągnąć. Dobrze, że to tylko sen , ale w ciąży bardzo realistyczny! Porażka ;)))

A jak tam wasze samopoczucie i mdłości? Bo mnie od piątku, po jednym wymiotowaniu zbiera się caly czas na wymiotowanie i ta obrzydliwa zgaaga:p

Mnie męczyły do 4 miesiąca, w 5 dopuściły. Zgaga też sporadycznie. Ja mam problemy z puchnacymi nogami, zwłaszcza 1. Najlepiej jak sandały zakładam i leginsy lub sukienkę. Jak jeansy które scisjaha łyżkę czy skarpetki do baletek to tragedia. Kostki nie nam tylko jedne wielkie coś na dole nogi.
Synek mi się budził w nocy i nie mógł zasnąć to mnie wolał i jestem nieprzytomna. Przypomniało mi się wstawianie do niego jak był mały.. jeszcze kilka miesięcy i powtórka z rozrywki.. nie wiem jak dam radę. Tego boję się najbardziej..
 
reklama
Też mam glupie sny w ciąży. Ostatnio mi sie snilo, ze pojechałam na zakupy ciuchowe i zaczęłam krwawic dosc mocno, wyladowalam w szpitalu zaczelo mnie badać konsylium lekarzy...i sie przerażona obudziłam a potem cały dzień sprawdzałam czy nie leci na serio
 
My też myśleliśmy o energylandii ale co ja bede tam robic, patrzeć tylko:p dlatego albo zatorland albo rabkoland z dzieciakami na dzien dziecka:p
Dino z pewnością mniejsze kolejki. ;) tylko niestety w takim terminie to Zator stoi w korkach gdyż dwa parki to jednak wyzwanie dla tej mieściny. Dla pocieszenia korki tylko tak z godzinę przed i po otwarciu każdej placówki.
 
Dino z pewnością mniejsze kolejki. ;) tylko niestety w takim terminie to Zator stoi w korkach gdyż dwa parki to jednak wyzwanie dla tej mieściny. Dla pocieszenia korki tylko tak z godzinę przed i po otwarciu każdej placówki.

hehe wiem mamy znajomych w Zatorze i czasem się smiejemy ze korek jak do Zakopanego:p
 
Co do snów to wczoraj przysnęłam i obudziłam się z takim lękiem. Śniło mi się, że nie karmiłam w ogóle dziecka, a ono z powietrza rosło, a potem, że mi się zaczęło topić w wanience i nie moglam jej wyciągnąć. Dobrze, że to tylko sen , ale w ciąży bardzo realistyczny! Porażka ;)))

A jak tam wasze samopoczucie i mdłości? Bo mnie od piątku, po jednym wymiotowaniu zbiera się caly czas na wymiotowanie i ta obrzydliwa zgaaga:p
Wydaje mi się że to wina macicy czy tam czegoś co uciska na układ pokarmowy. Mam podobnie co bym nie zjadła kwas do gardła podchodzi i czasem wymioty o zgadze nie wspimnę.
Jest mit że gdy kobieta w ciąży ma zgagę dziecko nie urodzi się łyse. Jakkolwiek to głupie u mnie się dwa razy już sprawdziło. Obaj urodzili się z fryzurami choć nie takimi jak córka pewnej Pani z sali! Miała czuprynę gęstą a włosy długie tak że kitko-rogi można by robić. Szok.
 
Ja też mam zgage okropna w poprzednich ciążach też tak miałam dziewczyny urodziły się z czarnymi włosami a synek z długimi blond dosłownie białe włosy miał lekarze mówili mi że noworodek urodzony z białymi włosami to naprawdę rzadkość moje córki maja kolor włosów mysi a syn jest typowy jasny blondyn o niebieskich oczach....... Już cisza w domu zjadłam śniadanie i pije herbatkę, na obiad zrobię im makaron z białym serem i cukrem.......
 
Jeśli chodzi o wstawanie do dziecka w nocy to również mam stresa i to bardzo, pomyśleć że już mam totalny luz!!!! Sami robią sobie śniadanie ba robią mi kawę do łóżka, czesza ubierają, a tutaj od nowa akcja wstawanie w nocy jak dobrze pójdzie 3razy,pobudka o 6 (oby nie o 5)i przez pierwszy miesiąc mega zmęczenie takie że aż potrzebuje właśnie miesiąca aby się przyzwyczaić!!! I to już niedługo więc może cieszmy się tymi ostatnimi 4 miesiącami....
 
reklama
Seremida, jakie badania dodatkowe Ci robili na cukry? Jak wczesnie wyszla Ci cukrzyca w badaniach? Ja pierwszy raz w zyciu na czczo mam cukier powyzej normy, po obciazeniu w normie. Nawet sie zastanawiam czy jutro nie zrobic kontrolnie przed wizyta jeszcze raz.
w zwykłych badaniach wychodziła mi na czczo podwyższona. Nawet 106 mi raz wyszło. Bylo to w 2 lub 3 miesiącu. Później krzywa cukrowa. Ale tak to juz z podwyższonym wynikiem miałam skierowanie do diabetologa. Tam mialam zalecenie diety cukrzycowej i pomiar cukrów na czczo oraz godzinę po posiłku codziennie przez jakiś okres. Nic to nie dało, więc dostałam insulinę na noc. Ale kazdy przypadek jest indywidualny. Jaki masz wynik?

Sent from my PRA-LX1 using Forum BabyBoom mobile app
 
Do góry