reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

Ja cały czas czułam dziewczynkę i nawet śni mi się babeczka ale wszyscy wmawiają mi chłopca więc już zaczęłam mieć wątpliwości:sorry: zobaczymy jak sprawdzają się te moje przeczucia :-D
 
reklama
Ale Wam zazdroszcze z tym nieprzybieraniem na wadze. Bo ja rosnę i rosnę i już mam 6kg na plusie. Co prawda startowałam od 50kg ale w poprzedniej ciąży z 46 doszłam tylko do 54 a teraz boje się ile mi przybędzie tym bardziej ze mam kłopoty z biodrami i już popoludniami mnie bolą a wieczorem nie mogę chodzić po schodach.
Ja też jeszcze nic nie kupiłam dla maleństwa bo mimo że 2 lekarzy twierdzi że będzie dziewczynka ja czuje że jednak chłopak chociaż coraz słabiej bo bardzo spokoje puki co to moje dziecie
 
Oj co do płci to mam podobnie, na poczatku obstawiałam drugą córeczkę ale z upływem czasu nabieram wątpliwości:happy: moze dowiem się za 3 tygodnie na wizycie bo to juz będzie prawie pełnych 20 tygodni :happy: poki co nic nie.kupuje z odzieży, mam narazie już wózek i rozglądam się za lozeczkami bo potrzebuje dwóch, przy córce miałam ale oczywiście oddałam a teraz zaś muszę kupić z tym ze patrzę na używane, nie mam parcia ze musi byc nowe :blink: mąż się śmieje.ze jak wydalam wszystkie niemowlęce ubrania i akcesoria tak nam się dzidziolek trafił...taki prezent od losu :happy: a jak sie czlowiek starał to nie chciało zaskoczyć, ja to chyba za batdzo się nakręcalam i dopiero jak mysli zajętę były innymi sprawami tak samo z siebie zaskoczyło :happy: co do wagi to narazie na plusie 2 kg, boje sie tylko zeby nie popuchnąc tak jak w I ciąży bo chyba każę sobie hamak zamontować i zalegnę na całe lato :cool2:
 
A powiedzcie mi, bo mnie to zaintrygowało z tymi masażami na rozstępy. Regularnie tzn jak często?
Ja masuje 2x: wieczorem po prysznicu i rano. Czasem w czasie dnia, gdy czuję, ze skóra jest jakaś zbyt sucha to też. Ale nie lubię... Jakbym nie przybierała na wadze to pewnie też nie czułabym potrzeby ;) a mi już przybyło prawie 6 kg.... Pierwszy raz w życiu przykroczylam 60 kg i aż strach się bać jak to się skończy. Może ciut przesadzam ze slodyczami (zwłaszcza w pierwszych tygodniach miałam tryb jamochłona...) i jem porządne śniadania. Jak na złość na zmianę jestem senna albo boli mnie głowa i ciężko mi się zmusić do spacerów :/
 
Oj co do płci to mam podobnie, na poczatku obstawiałam drugą córeczkę ale z upływem czasu nabieram wątpliwości:happy: moze dowiem się za 3 tygodnie na wizycie bo to juz będzie prawie pełnych 20 tygodni :happy: poki co nic nie.kupuje z odzieży, mam narazie już wózek i rozglądam się za lozeczkami bo potrzebuje dwóch, przy córce miałam ale oczywiście oddałam a teraz zaś muszę kupić z tym ze patrzę na używane, nie mam parcia ze musi byc nowe :blink: mąż się śmieje.ze jak wydalam wszystkie niemowlęce ubrania i akcesoria tak nam się dzidziolek trafił...taki prezent od losu :happy: a jak sie czlowiek starał to nie chciało zaskoczyć, ja to chyba za batdzo się nakręcalam i dopiero jak mysli zajętę były innymi sprawami tak samo z siebie zaskoczyło :happy: co do wagi to narazie na plusie 2 kg, boje sie tylko zeby nie popuchnąc tak jak w I ciąży bo chyba każę sobie hamak zamontować i zalegnę na całe lato :cool2:
Ja długo trzymałam rzeczy po chłopcach na 3 dziecko ale po kilku latach stwierdziłam, że sorry. No i nie miałam nic.... Najbardziej mi żal leżaczka bujaczka ;) jednak okazało się, że teściowie przetrzymali i mojżeszowy kosz i wózek więc choć tyle.
Co do przeczuć mnie jak jeszcze nie podejrzewałam ciąży śniło mi się, że jestem w ciąży , że rodzę itp. zawsze chyba poza jednym razem śnią mi się dziewczynki i na USG w pierwszej chwili lekarz mówił, że dziewczynka a potem miał wątpliwości i to mnie zbiło z tropu, choć sercem czuję że córka rozsądek mówi, że syn także mam mętlik... A USG nr. dwa nawet jeszcze niezaplanowane....
 
Dziewczyny, a ja po kolejnych nocnych przemyslenich mam pytani: co to znaczy, że "macica się stawia" bo pisalyscie o tym, a ja w sumie nie wiem?
 
Dziewczyny, a ja po kolejnych nocnych przemyslenich mam pytani: co to znaczy, że "macica się stawia" bo pisalyscie o tym, a ja w sumie nie wiem?
Twardnieje. Ciągnie. To chyba tak najbardziej obrazowo. Generalnie to jej przygotowanie do porodu. Niektóre mamy w ogóle tego nie czują jak ja w 2 ciąży. :-)
 
reklama
Dziewczyny, a ja po kolejnych nocnych przemyslenich mam pytani: co to znaczy, że "macica się stawia" bo pisalyscie o tym, a ja w sumie nie wiem?
Tak jak pisze @GoJ takie uczucie, że nagle brzuch robi się twardy. Trwa chwilę. Nie boli, przynajmniej mnie nie bolało. Tyle że ja w pierwszej ciąży czułam takie twardnienie dopiero pod koniec ciąży.
 
Do góry