reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2015

Wszystkim mamusią gratuluje! Ciężko Was kochane teraz powymieniać bo tyle Was już jest:) Zazdroszczę, że macie to już za sobą i tulicie swoje maleństwa:)

U mnie dziś wizytka, ktg bardzo ładne, dzidzia ładnie kopała - przekupiłam ją śliwkami i mini marsem przed KTG^^.
Udało mi się dorwać mojego doktorka bo od wtorku mu sms piszę, żeby mnie do szpitala zapisał no i cisza. Moletowanie, molestowaniem ale aż mi głupio tyle sms pisać, a z drugiej strony jak mnie nie zapisze to będę rodzić w łazience w domu. Więc dziś przy mnie dzwonił, zapisał mnie już na 21.09 także termin cc mam zaklepany. Do szpitala mam się zgłosić 20.09.

Rozmawiałam z asystentką doktora (Boże jaka fajna dziewczyna, zawsze się z nią nagadac nie mogę) i mówiła mi, że przy cc pierwsze 2 doby jest się na morfinie, potem się człowieka pionizuje i później już jakieś lajtowe tabletki się dostaje. Także ogólnie mówiąc mam się nastawić że te 5 dni będzie mnie boleć..... No nic, trzeba będzie zacisnąć zwieracze i wytrzymać. Mała czasami kopie tak, że jak mnie w nocy pacnęła to na równe nogi stanęłam:) Cieszę, się że na razie wszystko jest okey, trochę brzuchol mnie pobolewa @ ale na ktg jakiś super skurczy nie było także, nie współgra to z moimi skurczami.

Powrót ze szpitala będzie ciekawy, bo ja zielona, mój zielony a z mamą się nie odzywam, także mam nadzieję że teściowa coś pomoże po tygodniu jak się już ogarnę w miarę...
 
reklama
Laski a jak wyglądają sprawy z zasiłkiem macierzyńskim? bo ja pracuje na umowę zlecenie wiec nie mam urlopu ale mam zasiłek no i będzie niewielki, czy ten minimalny zasiłek 1000zł już funkcjonuje czy ewentualnie podniosą mi od stycznia? I formalności po urodzeniu, wystarczy iść do USC i już sprawa peselu i meldunku załatwiona?
 
Aneta super chłopak z Twojego synka.
Aleksandra gratuluje synka.
Staram sie Was czytać ale z pisaniem mam problemy bo ciagle brak czasu. Za mną już wizyta położnej a w poniedziałek będę miała ściągane szwy. Już nie mogę sie doczekać bo cieżko sie z tym siada[emoji1]
Moja Basia myli dzień z nocą i odkąd wróciliśmy do domu to prawie wcale nie śpię. W dzień trzeba sie zajmować straszakiem a w nocy maleństwem.
Karmie piersią i już chciałabym ja zważyć bo martwię sie ze mało przybiera na wadze. A jak z karmieniem u pozostałych mamusiek?
Nierozpakowanym życzę krótkiego i bezbolesnego porodu.
 
1985Natalia ten zasiłek 1000 zł ruszy od stycznia 2016, czyli zaczniesz go dostawać od stycznia do września. Oczywiście w styczniu musisz o niego wystąpić. Pamiętaj że należy ci się jeszcze jednorazowe becikowe 1000 zł teraz i chyba drugie w zależności od gminy i dochodów.
 
Mamuśka czyli teraz muszę składać o ten swoj mały a w styczniu drugi raz o ten tysiąc? Drugiego becikowego pewnie nie dostanę bo kryteria dochodowe pewnie jest mega niskie a moj mąż bardzo źle to nie zarabia.
 
Ivon- a położna Ci nie zważyła? Moja ma zawsze wagę i sprawdza, czy dzidziuś dobrze przybiera. A szwy też się dziwię, że nie dali Ci rozpuszczalnych, ja przy pierwszym porodzie miałam rozpuszczalne i to mega komfort. U nas cycuś co 2-3h. Na noc, jak zje 2 na raz lub jeden porządnie, to śpi nawet 4h. To dopiero początek, więc nie przyzwyczajam się za bardzo ;) a Tobie współczuję, ale może mała się za niedługo przyzwyczai do normalnego trybu
 
Natalia tak szczegółowo to nie wiem, ale na pewno teraz złóż o mały a potem może Ci z automatu podwyzsza, ale to się musisz już dowiedzieć. Ja nic nie będę mieć więc składam dopiero w styczniu.
 
Moj Krzys ;)
 

Załączniki

  • 1442111740660.jpg
    1442111740660.jpg
    12,2 KB · Wyświetleń: 64
reklama
Do góry