reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2015

Ja też cały czas czuję ciągnięcie w podbrzuszu. Chyba faktycznie kupię ten Magne B6. Pomogło Ci troszkę, Mari?

Siwa
gratulacje!

Mała Mi lec do lekarza da Ci coś rozkurczowego.
 
reklama
Gratulacje nowym Mamusiom:) wspaniałe wiadomości!

Panna Anna-szefowa masakra.brak słów. Ciekaee jak wspaniałą jest matka, skoro jest taka "prorodzinna":/ nie przejmjuj się jej słowami- my tu się cieszymy razem z Tobą:)

Marta1905-ja zawsze mówię ze muszę jesść DLA DWOJGA a nie za dwoje. Ale babcia to babcia, moja też tego nie ogarnia;)
 
Helo kobietki,


cholera, jakieś przeziębienie mnie dopadło, istny dramat, dreszcze, gardło, a ja w pracy....grrrrrrr, no co mam zrobić, mam mega odpowiedzialne stanowisko i nie mogę sobie pozwolić na urlopowanie, chociaż nie ukrywam będę u lekarza i chyba sobie z nim porozmawiam o L4 bo ogólnie czuję się fatalnie, nie mogę wyjść z domu, do pracy zatrzymuję się co chwilkę, żeby nie heftnąć:D dramat.....


Odnośnie zamieszczania zdjęć może to być na ogólnym tylko w wątku zamkniętym, wolę, abyśmy na razie nie tworzyły grupy zamkniętej bo po pierwsze: na grupach zamkniętych trzeba się pobawić, żeby wgrać zdjęcia....




Ursa89, dlatego o ciąży wie moja rodzina, ale wiedzą też, że do 12 tygodnia wszystko się może zdarzyć, a nawet i później, więc lepsza jest edukacja...niż ukrywanie bo jak wytłumaczyć wszystkim, że potrzebujesz pomocy, że źle się czasem czujesz itp. Świat poinformuję po 12 tym tyg.
Odnośnie suplementów ja biorę feminatal, bo jest tam wysoka biodostępność kwasu foliowego, ten zwykły, który się przyjmuje potrzebuje ok. 3 miesięcy, żeby mieć dobre stężenie w tkankach.


Dżejka spokojnie, przyjdzie moment na informowanie rodziny:)


Anulka prawidłowe odzywianie i ruch w ciąży to polowa sukcesu prawidłowo rozwiniętego dzidziusia....


Madzialena musisz wiedzieć, że macierzyństwo jest to jeden z trudniejszych okresów w życiu kobiety. Musisz w 100% liczyć na swoją drugą połówkę.....W momencie urodzenia dziecka Wasz Świat zmieni się o 180%, stracicie tą niezależność, "wolność"......i na to Twój partner musi być przygotowany.....Gdyby mnie mężczyzna powiedział "Że specjalnie zaszłam...." lub nawet miałabym takie podejrzenia...nie byłabym z nim ani sekundy....jeżeli się kogoś kocha, to świadomie podchodzi do możliwości zapłodnienia i powstania nowego życia......Być może zareaguje inaczej.....w każdym bądź razie będzie to dla Was niesamowity egzamin....


Małami trzymam kciuki, żeby wszystko skończyło się dobrze....




Maja 888 tak jak dziewczyny pisza, jeden specjalista zawsze się może mylić, być może jest jeszcze za wcześnie, znam wiele przypadków, dziwnych pęcherzy, braków zarodków, z których dzisiaj są zdrowiutkie dzieciaczki...




Marta1905 i za Ciebie kciuki trzymam...


Ikusia super wieści....


Bobak gratulacje...


Panna Anna, bardzo nieładnie zachowała się Twoja szefowa, ja jestem też "szefową" i zawsze gratulowałam dziewczynom dzidziusiów i szłam im na rękę, chociaż nie ukrywam, po ciąży, macierzyńskim, świstek z zaległym urlopem, za który wiadomo ja muszę zapłacić, i za chwilkę kolejne L4 bo kolejny dzidziuś:D:D:D


Eedyta nie podchodź do tego w ten sposób, ja też kiedyś tak myślałam, ale najważniejsze trzymać kciuki, żeby im się też udało:D:D:D:D


Siwa gratulacje:)
 
Witajcie! ja siedzę w pracy nic kompletnie mi się nie chce:) jak na razie to mój jedyny objaw ciąży lenistwo.Po południu wybieram się na dzień Babci do babć i tak się zastanawiam czy nie powiedzieć, że zostaną ponownie babuszkami:)Mąż upiera się żeby się wstrzymać do czasu usg i widoku serduszka, ale to dopiero za tydzień. Może ma rację zaraz dumne babcie będą się chwalić.
 
Co do zamknięcia grupy - można zrobić tak, że będzie i ogólna i zamknięta, która będzie stworzona na bardziej prywatne posty. Ale nie zamykajmy ogólnej, bo z doświadczenia (jestem Majówką 2014) wiem, że dziewczyny dołączały nawet w późniejszych etapach ciąży.

właśnie o tym myślałam:-) tu sobie tak ogólnie pisać o wszyskim i niczym, a takie na prawedę prywatne rzeczy to tylko do wiadomości tych, którzy zostali do grupy zaproszeni
My miałyśmy nawet taką sytuację, że jedną laskę z forum ktoś w sklepie zaczepiał, że ją z forum zna i różne szczegóły, od tamtej pory w ramach ochrony prywatności to na publicznym żadnych imion bliskich i innych danych,

A ja siedze w pracy i przyszla do mnie dzisiaj znajoma ktora miala niedawno in vitro, ktore sie nie przyjelo... i opowiada mi o tych wszystkich badaniach i staraniach a mnie sciska w zoladku bo nie wiem jak jej powiem, ze jestem w ciazy... i przyjaciolce, ktora sie stara juz 7 lat o bobasa to dopiero bedzie ciezko powiedziec :-\ wiem bo juz to przy pierwszej ciazy przerabialam... my juz drugie a oni nadal nic... :-\

niop ja się ostatnio spotkałam ze znajomą, która ma ogólne problemy zdrowotne i póki co nie może się na dziecko decydować, powiedziałam jej to się bida popłakała, tak mi się głupio zrobiło, ze masakra

Madzialena musisz wiedzieć, że macierzyństwo jest to jeden z trudniejszych okresów w życiu kobiety. Musisz w 100% liczyć na swoją drugą połówkę.....W momencie urodzenia dziecka Wasz Świat zmieni się o 180%, stracicie tą niezależność, "wolność"......i na to Twój partner musi być przygotowany.....Gdyby mnie mężczyzna powiedział "Że specjalnie zaszłam...." lub nawet miałabym takie podejrzenia...nie byłabym z nim ani sekundy....jeżeli się kogoś kocha, to świadomie podchodzi do możliwości zapłodnienia i powstania nowego życia......Być może zareaguje inaczej.....w każdym bądź razie będzie to dla Was niesamowity egzamin....

święte słowa...

Panna Anna Masakra nie szefowa...

ja tez nie wymiotowałam nigdy, w 1 ciązy cały jeden raz jak się poród zaczął to mnie rzuciło, a w drugiej wcale
 
Milusia83 - mam nadzieję, że nie usłyszę tekstu, że specjalnie to zrobiłam (żebyśmy się nie rozstali) :) Ciekawa jestem jego reakcji, ale jest odpowiedzialnym facetem, wiem, że mu na mnie zależy... zawsze mówił ze jak skończy 30-tkę to wtedy będzie zakładał rodzinę, cóż w czerwcu skończy 29 lat, więc dużo nie brakuje :)

Kurcze, mnie podbrzusze boli, ale jak na przykład wysiadam z auta to mocniej mnie tak ciągnie przez moment...

Komu powiedzieć? Nikt jeszcze nie wie o moim pięknym stanie :) Dzisiaj w sklepie przechodziłam przez dział dziecięcy i uśmiech się pojawił na buźce:)

Nie mogę się doczekać wizyty u lekarza, cały czas w to uwierzyć nie mogę, a z drugiej strony chciałabym, żeby z maluszkiem było wszystko okay... dziewczyny na kiedy powinnam się umówić?

Buziaki Mamuśki!
 
Ostatnia edycja:
Ja dzwonilam do Pl do lekarza zeby sie na wizyte umowic to sie zaczal smiac ze miesiac przed dzwonie :p Tylko cholerka ja nie wiem jak  teraz to wszystko w PL wyglada wiec chcialam sie upewnic ze mnie lekarz przyjmie wtedy kiedy bede na urlopie :p

Eeedyta ja juz wszystkim powiedzialam. Tzn rodzinie i najblizszym znajomym. W pracy tez musialam powiedziec bo mam prace fizyczna (duzo po drabinie chodze przy czym to nie jest drabina jak malarska tylko raczej wielkie przesuwane metalowe schody ktore swoja wage maja, duzo pudel nosze itd) Wiec szefostwo musi wiedziec zeby mi prace troche ulatwic. Po za tym ja wogole nie dopuszczam do mysli ze mogloby pojsc cos nie tak takze niech wszyscy wiedza :p

Ursa nawet na spacerku bedzie sie ciezko spotkac bo ja w Irlandii mieszkam. Moje dziecko urodzi sie tutaj ;)

Madzialena ja jestem zdania ze nigdy wlasciwego momentu nie ma jak sie go nie chce znalezc.  Tak naprawde nikt nie jest gotowy na dziecko puki wkoncu rodzicem nie zostanie. Takie moje zdanie. Czy ja jestem gotowa? Pewnie, ze nie. Juz mojemu w rekach plakalam ze jestem przerazona i szczesliwa w tym samym czasie. Jezli reakcja twojego parnera bedzie negatywna to znaczy ze nie jest wart ani Ciebie ani dziecka.

Maja888 idz do innego lekarza. To ze teraz wyglada jak wyglada to nie znaczy ze sytuacja nie zmieni sie za kilka dni. Bobo potrzebuje czasu ;)

Marto nie jestes jedyna osoba, ktora zaszla w ciaze beda w zwiazku partnerskim a nie malzenskim ;). Ja ze swoim te slubu nie mam ale i tak go nazywam meżusiem ;)

Ja nie mam ani zadnych boli ani plamien. Pierwszy tydzien liczac od dnia w ktorym powinnam dostac okres troche mnie ciagneloa jak na okres, ale juz przeszlo ;). Ja moze dwa razy sie czulam jakbym miala zaraz pawika puscic ale naszczescie przeszlo po kilku minutach. Ogolnie to po za ciaglym zmeczeniem, sennoscia i bolem piersi to nic mi nie jest.

Panna Anna okropna masz ta szefowa. Moj szef sie zaczal tylko smiac ze ich przed swietami zostawie i kto bedzie najgorsza robote odwalal (oczywiscie w zartach to powiedzial :p). Ogolnie dobrze to przyjal. Udzielil duzo dobrych rad i powiedzial ze gdyby cos sie tylko dzialo to mam pamietac ze moge na niego liczyc i ze wszystkim do niego przyjsc.
 
Madzialena, ja wierzę, że Twój facet będzie szczęśliwy :) pierwsza wiadomość zwali go z nóg, ale jak przemyśli na pewno będzie się cieszył razem z Tobą, czego Wam ogromnie życzę :) p.s. w ciąży można latać samolotem
Panna Anna, współczuję ogromnie takiej szefowej, całe szczęście że od 3 miesięcy prowadzę własną działalność bo usłyszałabym od szefa to samo, co moja koleżanka: "o kur..."

Ja jestem po dzisiejszym usg, moja kropa ma 1,3mm :-) i widać już pracę serduszka :-) tylko dlatego że to bardzo wcześnie maszyna nie była w stanie określić tętna, ale widziałam jak pulsuje, co potwierdziła oczywiście moja gin :) dostałam badanie na tsh i toksoplazmoze, resztę badań przy następnej wizycie ze względu na koszta. Przecudowne uczucie :-)
 
reklama
Przepraszam że się wtrace ale nie rozumiem waszej chęci zamykania forum. Byłam na różnych wątkach i pierwsze słyszę o takiej inicjatywie :) podczytuje Was bo lekko ocieram sie o wrzesień a po zamknieciu nie będę mieć takiej możliwości. Skoro wy macie możliwość podgladania innych na wątkach i patrzenia na Nasze zdjecia usg czy brzuszków dlaczego wy chcecie odebrać innym taką możliwość patrzenia na wasze dzidki i brzuszki :)
 
Do góry