reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2015

reklama
Od wczoraj bardzo bol mnie kręgosłup. Czuję ucisk po prawej stronie i jak stanę na nogę to straszny ból... Jak już więcej pochodzę to całkiem ciężko mi jest :-( Czy to może być rwa kulszowa? Mówiłam o tym dr ale kazała aby w razie potrzeby brać paracetamol....
 
Dziś się w końcu wyspałam. Mój luby zamienił się ze mną miejscami, bo musiałam czołgać się po łóżku aby z niego zejść. Teraz spałam z brzegu i chyba sam fakt tego że mogę wstać i się bez czołgania wysiusiać wpłynął na mnie tak, że wstałam tylko 2 razy:p

Niepokoi mnie jedynie ten ból w miednicy (połączenie miednicy i nogi) boli mnie jak leże na boku z lewej strony. Budzi mnie ból obracam się na prawą, budzi mnie ból i już nie śpię. Czasem budźe się i okazuje się że spie na plecach co martwi mnie bo ponoć nie można albo później nie można? Już nie pamiętam, ale coś mi z tymi plecami świta, że było coś nie halo.

Co do kremowania to powiem Wam, że masuje sobie ramiona, brzuch, pośladki, boczki i pupsko żelem pod prysznic i szczotką do mycia pleców masuję aż się wszystko zaczerwieni. Potem wklepuje kremy (palmersa wrzucam na nogi i pupę, elancyl na piersi i brzuch) mam tak zajebiście jędrne ciałko i przyjemne w dotyku, że chyba po ciąży też się będę tak kremować bo normalnie skóra jest w dużo lepszym stanie niż była.
 
Klaudixxon z tym biodrem ja też tak czasem mam jak śpię. Może spróbuj między nogi włożyć poduszkę. I lepiej nie śpij przez parę nocy na lewym boku. Zobaczysz co będzie.

Viola1988 ja to w ogóle jestem kaleka w tej ciąży i czasem plecy mnie tak bolą ze musze pochodzić. Generalnie jak mnie zaczynają boleć plecy to mam mega stresa ale staram się nie panikować. Oby to nie była rwa kulszowa bo w ciąży to ciężko się to leczy.
 
Olasec u mnie niestety tak jest, że ja zawsze śpie na boku zwinięta w kłębek. I to mi się zaczęło już jakieś 4 tyg temu, ale raz mniej boli raz bardziej. Jak śpie na drugim boku to po kilku godzinach zaczyna się ból, czasem rano jak wstaje to mnie jeszcze z 4h w ciągu dnia boli zanim to rozchodzę. Wizytę mam 25.03 więc zapytam mojej lekarki czy to normalne, bo każda koleżanka mi pisze, że tak miała ale duuuuużo później.

Z poduszką między nogami próbowałam i tak boli i tak.
 
Co do lekarza to ja chyba jestem wybredna, teraz już byłam u trzeciego w sumie i chyba dopiero ten mi odpowiada ma fajny sprzęt a przede wszystkim ok podejście wszystko sprawdza. Także trafić na dobrego to naprawdę sukces. Jeżeli na nfz to nie ma co wymagać, ale jeżeli np płacę 150 zł i lekarz mi mówi ze ten tydzień jest kiepski na usg bo mało widać a parę dni płacę 100 u innego z lepszym sprzętem i wszystko widać to się też zastanawiam

mnie się wydaje, ze to nie jest kwestia finansowania tylko człowieka, jakieś takie mam szczęście, ze na lepszych lekarzy trafiam w ramach nfz niż prywatnie, tak było z ginekologiem, ale i np z pediatrą dla dzieci

Ej dziewczyny a Wy w jakiej pozycji sobie spicie? Tylko na lewym boku? :)

ja też dalej na brzuchu, czasem na boku, ale rzadko....

Viola
ja miałam w 2 ciaży taki ból biodra przeszywający aż do stopy, ale po jakiś 2 tyg przeszło, nawet sie martwiłam, ze tak to ja do końca nie wytrzymam...

już tak było wczoraj pięknie, 15 stopni, pierwsze kwiatki w ogrodzie, chłopaki sprzątały miejsce pod piaskownicę, a dziś szaro, ponuro, zimno i śnieg pada, ehh
 
dziewczyny mam pytanie
co bierzecie z preparatów żurawinowych?? mnie wyszły bakterie w moczu...

a i jeszcze jedno jak wy macie karte ciąży to dr kazała wam isc na konsultacje internistyczna i stomatologiczną??
 
Kikifish- ani w pierwszej ciąży, ani teraz, nikt mnie nigdzie nie wysyłał. U dentysty byłam w 3 miesiącu pierwszej ciąży, bo ząb mądrości stwierdził, że sobie jeszcze podrośnie :baffled: teraz też mnie trochę bolał, ale po kilku dniach przeszło. Do dentysty jestem umówiona na kwiecień, bo leczę górną 7.
Co do bóli- nie ma reguły kiedy, ale większość ciężarnych to przechodzi. W pierwszej ciąży zdażały się okresy, gdzie chodziłam jak staruszka lub leżałam, bo nie dało się chodzić. Albo rwa kulszowa, albo właśnie połączenie miednicy i kości udowej. Ale starałam się przetrwać bez leków i jakoś się udało. Teraz też już mam za sobą kilka napadów rwy, ale było dosyć znośnie. Staram się dużo ruszać, żeby wzmocnić mięśnie pleców
 
reklama
Ewka być może tak jest, to trzeba trafić na lekarza ktory nam pasuje, a każdy ma inne oczekiwania też :-)
Milusia będę we wtorek mocno trzymała kciuki za wizytkę i na różowo oczywiście
 
Do góry