reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2015

Kikifish ja biorę urinal bo tak mi lekarz przepisał. A na konsultacje internistyczna i stomatologiczna mi nie kazał iść. Do dentysty chodzę sama na przeglądy i jest ok. W maju mam wizytę to zobaczymy czy po tych wymiotach coś się porobiło.
 
reklama
Ja biorę femisept uro, teraz czekam na wyniki, bo robiłam posiew moczu. W normalnym badaniu moczy wyszło, że bakterie dość liczne.
 
U mnie dziś pierwsza jazda hormonalna.

Wczoraj było mi mega smutno, ale powodem jest moja mama z którą mam dość skomplikowaną sytuację od jakiegoś czasu. I teraz ta sytuacja się mocno z mojej strony zaostrzyła. I sama już nie wiem czy to przez to co robi czy to przez to ze jestem w ciąży i czuje mega żal do niej.

No i dziś to już pękłam i się tak poryczałam, luby mnie uspokajał normalnie upłakałam się z 2h. Myślałam, że nie daje się ponieść hormonom ale po dzisiejszym dniu widzę, że niestety hormony zaczęły szaleć.
 
Witam się po weekendzie już dla mnie .
co do do wizyt u stomatologa i internisty- ja muszę. Mam miejsca na wpis od tych lekarzy w karcie ciaży.

a ja mam problem z teściową..

ciągle mi powtarza że mam nic nie kupować bo jakieś durne przesądy.. mam już reklamówkę rzeczy dla dzidzi jak Wam pisałam zresztą...
ale w ogóle na tym weekendzie powiedziała mi : " ja jak urodzisz wezmę dwa tyg urlopu" - super doceniam że chce nam pomóc itp.
Ale denerwuje mnie to trochę bo chyba fajnie by nas było zapytać..
ja zawsze chciałam aby to był czas dla nas... pierwsze dziecko itp.
Chyba sami się musimy z tym zmierzyć, a nie mieć teściów na głowie.. żałuję w takich chwilach że nie mogę liczyć na swoją mame.. jednak teściowa to teściowa.. krępuję się przy niej.. jakoś sobie nie wyobrażam karmić piersią przy niej ale wstawać obolała, zakrawiona i co majtki prać będzie?
Oni zakładają że ja urodzę i chodzić i się ruszać nie będę mogła:(

denerwuję mnie to strasznie
 
kaha - ja bym się cieszyła z każdej formy pomocy. Jeszcze nie raz będziesz skakała z radości jak ktoś będzie chciał pomóc przy dziecku :-):-).
Poza tym nie musi u was siedzieć cały dzień. A może będziesz obolała po porodzie albo będzie po CC? i ta pomoc bardzo ci się przyda. Ustalisz godziny wizyt i będzie ok :) może będzie potrzebna ci cały dzień teściowa bo będziesz bardzo zmęczona po porodzie?
Ja bym się nie wstydziła karmić przed żadną kobietą przed teściem to wiadomo nie ale teściowa to żaden problem w końcu mamy obie cycki :)
 
Nie pomogę w sprawie środków na bakterie- ja nigdy nie miałam odpukać.

Teściowa- temat rzeka... Jak bym wam opowiedzia niektóre historyjki to byście pękły ze śmiechu, a mnie czasami szlak na nią trafia...

Ból kręgosłupa u mnie pojawia się jak własnie sporo się ruszam... Sprzątam, biegam za młodym czy coś w tym stylu. Bierze mnie przeważnie po intensywnie spędzonym dniu... I o ile wcześniej trochę ćwiczyłam, tak teraz nie mam siły, zapału i boję się jeszcze większych bóli :-(
 
kołtuek ja to wiem.. róźnie może być i zdaję sobie sprawę. jestem im wdzięczna. ale ona chce u nas zamieszkać..
fajnie jak by nas odwiedzała pomagała itp. ale zamieszkać,dwa tygodnie..
ja mimo wszystko się jej krępuje i nie chce tak.
trochę sama sobie jest winna.. kiedyś bardziej byłam otwarta na jej osobę

kaha - ja bym się cieszyła z każdej formy pomocy. Jeszcze nie raz będziesz skakała z radości jak ktoś będzie chciał pomóc przy dziecku :-):-).
Poza tym nie musi u was siedzieć cały dzień. A może będziesz obolała po porodzie albo będzie po CC? i ta pomoc bardzo ci się przyda. Ustalisz godziny wizyt i będzie ok :) może będzie potrzebna ci cały dzień teściowa bo będziesz bardzo zmęczona po porodzie?
Ja bym się nie wstydziła karmić przed żadną kobietą przed teściem to wiadomo nie ale teściowa to żaden problem w końcu mamy obie cycki :)
 
Ale mieszkacie w tym samym mieście? to postaw sprawę jasno, że pomoc w dzień TAK a w nocy to chcecie być sami i już. Nie ma co się krępować. w końcu twój komfort i dziecka ma być najważniejszy :)
 
reklama
kaha91 u mnie podobnie teściowa to ogólnie myśli, że jak będę mieć dziecko to je urodzę i je jej oddam. Albo że wprowadzi się do nas na 2 lata.
Po pierwsze to moje pierwsze dziecko i chce się nim nacieszyć, rozumiem że potem jak będzie mieć 2 lata to fajnie będzie móc je zostawić z babcią i iść do kina albo zrobić zakupy czy coś.
Tylko ja postawiłam sprawę jasno, że nie mam zamiaru mieszkać ani z jego mamą ani z moją. Na szczęście mój z domu musiał uciekać jak był młody ja to samo wiec nigdy prze nigdy z matką mieszkać nie będę. Także niech sobie planują i marzą cóż to będzie jak się urodzi ja i tak zrobie po swojemu:)
 
Do góry