reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2015

Aali - brałam duphaston w pierwszej ciąży i teraz biorę od początku (od dnia zapłodnienia) i będę brała do 34 TC. Biorę 3 tabletki dziennie
Anula - spokojnie, to naprawdę nie jest straszne. Czego się boisz? ja naprawdę źle tego nie wspominam. Spokojnie

Ja nic nie kupuje, żeby nie zapeszać.
 
reklama
Aali Ja biorę duphaston od początku ciąży.to jest hormon, który produkuje kobieta wiec bez obaw możesz go brać. Ja krwawilam na początku i 2 razy poronilam i dlatego go biorę.

Co do zakupów to uważam że to dużo za wcześnie ale wózki, łóżeczka i inne akcesoria sobie juz oglądam na necie:-)

Jaki ja głupol jestem. Oglądałam m jak miłość i tam Kasia, ktora jest w 8 mcu ciazy umrze (tak wyczytałam) i rycze jak głupia. Tak mnie naszło, że się nie mogłam uspokoić. Dopiero mężuś mnie przytulił i mi przeszło.
Hormony swoje robią.
 
Ostatnia edycja:
Anula - będziesz trzymała dietę to nie będzie żadnych złych konsekwencji! ja uważałam co jem i pilnowałam się zaleceń lekarza i cukier rzadko był ponad normę.
Na patologii ciąży gdzie leżałam z innymi cukrzycowymi naoglądałam się kobiet, które jadły słodycze, białe bułki, mąż przywoził KFC, zupki chińskie to i mają później problemy.. będziesz pilnowała diety to dlaczego ma być źle?
spokojnie! nie czytaj bzdur na necie bo tam najczęściej piszą złe rzeczy.
 
Ali ja też bralam w pierwszej i teraz też bralam. To chyba najczesciej przepisywany lek w ciazy.
Agusiaczek czasem mnie boli w tedy śpię na poduszce motherhood i nie wiem czy od tego i zazwyczaj przechodzi ale jeszcze brzuch nie ciazy.
Koltunek trzymam kciuki aby było ok. też to przechodzilam.
 
Mi mdłości na szczęście już prawie przeszły, więc mogę wam tylko współczuć...

Kołdunek współczuję skurczy:-(Oby przeszły jak najszybciej.

Anula u mnie z nastrojów to jedynie złość jest co chwila....

kasiam u mnie też zdarza się krew z nosa :-( Ale w pierwszej ciąży też tak miałam :-(

Testu papa też raczej nie będę robić.

Wózek mam po synku :-)

Tren z tego co wiem to w ciąży nie można wystawiać skóry na bezpośrednie nasłonecznienie bo mogą pojawić się plamy, które zdarza się, że już zostają.... Mi zostały w okolicy kostek po pierwszej ciąży :-(

Kaha ja twarz traktuję normalnie, żel a potem tonik. Listy jeszcze nie robiłam.

Zakupów na razie nie planuję, do puki nie dowiem się co tam u mnie siedzi :-) Jak chłopczyk to wyprawkę mam ;-)

agusiaczek kręgosłup boli mnie prawie non stop :-(

Ja chyba w piątek pojadę na prenatalne :-) Mam się zgłosić między 5 a 10 marca ale nie mogę się już doczekać :-)
Starszy synuś daje popalić :-( Zęby idą, cały czas by chciał żeby się z nim bawić a mi się marzy chociaż pół godziny spokoju dziennie...
 
mam do was pytanka 2
biggrin.gif

po 1 czy stosujecie teraz na te pryszcze ciążowe jakieś toniki itp?
a po 2 czy któraś z mamuś robiła już listę zakupó

Ja jedynie mleczko do demakijazu. wszystko inne mi smierdzi.
a zakupy?? poczekam jak bede znala plec. Sporo mam dostac dla dziewczynki , a dla chlopca mam roche po swoich synach ( o ile nie rozdalam-nie pamietam ).

no nie dziwie sie ze o malo cie nie zlinczowali za to ze kupilas bodziaki.....kupowanie w tak wczesnym stadium ciuszkow przynosi pecha ja wczoraj mialam pogrzeb wujka i nawet na nie go nie poszlam bo to zle wrozy gdy kobieta wciazy jest na pogrzebie .....ja go bralam to jest hormon ktory twoj organizm tez produkuje takze nie masz co sie bac go brac przepisal ci go zapobiegawczo

To tak jak z zabobonem ze kobieta w ciązy matką chrzestną byc nie moze. Komus kiedys coś sie stalo po takim fakcie i potem wszystkie babcie zaczely panikowac. Ja w drugiej ciązy od samiuteniego początku kompletowalam wszystko, bo wiedzialam ze jak zostawie na sam koniec to finansowo moze byc kiepsko.
a co do pogrzebów. w drugiej ciązy jak bylam w 6 m-cy mialam 2 pogrzeby w odstepie 3 tyg. najpierw zmarla L babcia. Nie pojechalam bo sniezyca byla, F maly.. kilka dni pozniej moj wujek, dwa lata ode mnie starszy. Nie wyobrazalam soebie nie jechac. po kolejnych dwoch tyodniach moj brat.Jego pogrzeb byl 10 dni przed urodzeniem sie mlodszego. Fakt na ciala nie patrzylam bo zwyczajnie tego nie lubie, tak samo nie zegnam sie ze zmarlym przez dotyk.
W zadne inne zabobony nie wierze.

dopiero 7 godzina a ja juz zmeczona jestem. dziś 3 dzien z rzedu jak musze jechac do miasta. tym razem z mlodszym do alergologa. jak wroce to chyba do piątku nie wstane.

a kregoslup mnie czesto boli. ale ja mam odcinek szyjny nie tak krzywy jak powinien byc, do tego kiedyś mi coś strzyknelo w plcach i kilka dni ruszyc sie nie moglam. w kazdej ciązy ta sama historia z moimi pleckami.

Viola plamy w ciązy mialam z O. taki motylek mi sie pojawił na nosie i policzkach. Mam nadzieje ze w tej bedzie ok.. skore mam latwo opalającą sie, i szybko mnie na brązowy opieka. Schowac sie od slonca nie bede miala jak. no chybaa ze w masce na twarzy i z domu cale lato nie wyjde. A najlepiej by bylo zeby w tym roku lato nie bylo mocno palne. Cieplutkie owszem, ale tak ok 30 st. wystarczy.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Podziwiam te mamy ktore mają dodatkow teraz male dzieci w domu. Moi juz w pelni samodzielni, tylko na autokar szkolny musze wozić ( tzn pan tata wozi, bo ja niezmotoryzowana ). Chyba bym oszalala mając w domu takiego ząbkującego szkraba i ciąza.
 
Do góry